Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie #!$%@? gdy na wykopie wielcy 16-letni bezrobotni znawcy kapitalizmu oskarżają klasę robotniczą o nieróbstwo. Nie trzeba być żadnym socjalistą aby zauważyć, że to klasa robotnicza wykonuje najcięższą robotę i otrzymuje za to najniższe pensje.

W obecnym systemie istnieje zależność, że czym lżejsza praca tym większe zarobki - jest to tym bardziej niesprawiedliwe gdyż osoby najciężej pracujące z wypracowanej pensji nie stać na utrzymanie rodziny.

Pięknie wyglądają opowiastki o cudownych sukcesach ludzi, którzy rozwinęli swój biznes, ale ta era już przemija. Większość wychwalanych przez wykopków kapitalistów to potomkowie osób, które osiągnęły sukces kilkadziesiąt lat temu lub 0.01% tych, którym akurat dało się trafić w niezajętą niszę. Te rozwarstwienie oraz monopolizacja będzie coraz bardziej widoczna i korwinistyczny wolny rynek to utopia i zwykła bajeczka dla naiwnych dzieci.


#bekazprawakow #neuropa #4konserwy #konfederacja #antykapitalizm #razem
Clefairy - Zawsze mnie #!$%@? gdy na wykopie wielcy 16-letni bezrobotni znawcy kapita...

źródło: comment_FfUvXFyYrySkHpjv0Ix4pKkB4Xg6Vq71.jpg

Pobierz
  • 240
  • Odpowiedz
@Clefairy: Z wyrównywaniem szans i zapewnieniu możliwości rozwoju dla każdego się zgadzam, ale czemu ma się karać bogatych większymi podatkami, tylko dlatego że są bogaci. Są oczywiście bananowe dzieci, które odziedziczyły po swoich tatusiach, ale są również tacy którzy osiągnęli coś własnym pomysłem i pracą. Tacy ludzie są też bardziej ogarnięci w sprawach finansowych więc przy zbyt dużych obciążeniach podatkowych albo znajdą sposób na obejście przepisów, albo też pójdą sobie
  • Odpowiedz
@Clefairy gdyby do łopaty nie było chętnych to pewnie zarobki w tym zawodzie by były lepsze niż w medycynie. Zrozum, że sama praca mięśni nie jest głównym składnikiem produktywności. Przykro mi wystawiać tą diagnozę, ale.... ... Choruje Pan na socjalistyczne myślenie spowodowane wrodzonym niedoborem jodu lub niedouczeniem.
  • Odpowiedz
. Nie trzeba być żadnym socjalistą aby zauważyć, że to klasa robotnicza wykonuje najcięższą robotę i otrzymuje za to najniższe pensje.


@Clefairy: tez tak myślałem dopóki sam nie wspiąłem sie szczebelek wyżej i sam nie zacząłem „zarządzać robolami”. Ilośc rzeczy którymi musi sie zajmować nawet kierownik najniższego szczebla jest nie do ogarnięcia dla wiekszosci ludzi. Chociaż sa oni takimi samymi pracownikami zwykle.
Za to każdemu „robolowi” sie zawsze wydaje ze
  • Odpowiedz
  • 1
@Clefairy Jest jakaś lista tych oskarżających klasę robotniczą i mówiących, że rodzina Kulczyków ciężko pracuje, czy czas zwiększyć dawkę leków na urojenia?
  • Odpowiedz
@Clefairy: nam nie chodzi o sam "kapitalizm" w znaczeniu istnienia prywatnej własności, nam chodzi o gospodarkę wolnorynkową. W ustroju wolnorynkowym najbogatsi są ci, którzy dają największą wartość innym - ofc nie licząc złodziei i innych krętaczy, do których niewątpliwie można zaliczyć Kulczyków (ale oni się nie dorobili na wolnym rynku).
  • Odpowiedz
W obecnym systemie istnieje zależność, że czym lżejsza praca tym większe zarobki


@Clefairy: Czytając pierwsze 2 akapity myślałem, że to jakiś bait XD

  • Odpowiedz
@Clefairy: ja mam prace umysłowa, stresująca jak wracam do domu czuje się jak gowno, często nie mogę zasnac z nerwów, jak pracowałem fizycznie na studiach to elegancko, wracałem do domu, duży obiad, relaks, piwko, fajne uczucie
  • Odpowiedz