Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie #!$%@? gdy na wykopie wielcy 16-letni bezrobotni znawcy kapitalizmu oskarżają klasę robotniczą o nieróbstwo. Nie trzeba być żadnym socjalistą aby zauważyć, że to klasa robotnicza wykonuje najcięższą robotę i otrzymuje za to najniższe pensje.

W obecnym systemie istnieje zależność, że czym lżejsza praca tym większe zarobki - jest to tym bardziej niesprawiedliwe gdyż osoby najciężej pracujące z wypracowanej pensji nie stać na utrzymanie rodziny.

Pięknie wyglądają opowiastki o cudownych sukcesach ludzi, którzy rozwinęli swój biznes, ale ta era już przemija. Większość wychwalanych przez wykopków kapitalistów to potomkowie osób, które osiągnęły sukces kilkadziesiąt lat temu lub 0.01% tych, którym akurat dało się trafić w niezajętą niszę. Te rozwarstwienie oraz monopolizacja będzie coraz bardziej widoczna i korwinistyczny wolny rynek to utopia i zwykła bajeczka dla naiwnych dzieci.


#bekazprawakow #neuropa #4konserwy #konfederacja #antykapitalizm #razem
Clefairy - Zawsze mnie #!$%@? gdy na wykopie wielcy 16-letni bezrobotni znawcy kapita...

źródło: comment_FfUvXFyYrySkHpjv0Ix4pKkB4Xg6Vq71.jpg

Pobierz
  • 240
  • Odpowiedz
@Clefairy: pracowałem kiedyś w dużej firmie, branża finansowa. Prezes miał tam kontakt z każdym od człowieka ze słuchawki w górę. Często ludzie z najniższych stanowisk przychodzili do niego po podwyżkę. Wiesz co im mówił? "Mogłeś zostać w życiu kim chciałeś, czy jak Ci kazałem pracować na słuchawce?"
  • Odpowiedz
ale chodzi mi o to, że to zwykła zmiana tematu. My tu dyskutujemy o problemach jakie utworzył kapitalizm i jak wysoce niesprawiedliwie rozdzielone zostało bogactwo.


@Nieprzyjazny_Ziemniak: to kapitalizm umożliwił istnienie takich problemów. Gospodarki bez swobodnej wymiany towarów i usług nie miały nawet czego dzielić oprócz ziemii.

Że ci najbogatsi nie muszą robić nic przez wiele, wiele pokoleń, bo majątki nie są opodatkowane. Że oni nie muszą inwestować, rozwijać się, pieniądze na ich kontach służą tylko "zdobieniu
  • Odpowiedz
Zawsze mnie #!$%@? gdy na wykopie wielcy 16-letni bezrobotni znawcy kapitalizmu oskarżają klasę robotniczą o nieróbstwo


@Clefairy: Ja dla przykładu ostatnio widziałem takiego robola. Styrany na twarzy, pewnie 12 h w robocie nie tylko dzisiaj. A potem zauważyłem uśmiechnięte ryje zorane patologią beneficjentów programów socjalnych z gromadką pulchnych niedomytych dzieciorów. I robola przepuściłem w kolejce, a tych patusów nie.
Naśmiewanie się z ludzi pracujących nie ma absulutnie żadnych konotacji z
  • Odpowiedz
klasa robotnicza wykonuje najcięższą robotę i otrzymuje za to najniższe pensje.


@Clefairy: zawsze tak było, że najgłupsi ludzie wykonywali najcięższa robotę i dostawali najmniej. A co do pani Kulczyk, nie jej wina, że jej ojciec się postarał i zarobił masę pieniędzy. Ojciec robola też tak mógł...
  • Odpowiedz
  • 0
@Clefairy Tylko nie bardzo idzie to zmienić bo opisany przez ciebie przykład opiera się na dziedziczeniu. -No a ludzie zawsze będą dziedziczyc po swojej rodzinie.
  • Odpowiedz
Nie ma prostego rozwiązania, a bogaci mają takie środki, że mogą sobie rzucić "parę drobnych milionów" na armię papug do ochrony przed podatkami czy do przeniesienia firmy. I to jest dramat.


Żeby tylko takie dramaty były w państwie to by było dobrze. Akumulacja kapitału jest naturalnym skutkiem kapitalizmu, a próba skończenia z tym po prostu nie zadziała, chyba że chcesz zmienić system, co najprawdopodobniej skończy się jeszcze większymi problemami.

No cmon, jak
  • Odpowiedz
@Clefairy w jaki sposób praca jest ciężka albo lekka? Ludzie najwiecej zarabiajacy pracuja najciezej pod wzgledem wagi ich decyzji i presji a nie noszonych kamieni, wtf
  • Odpowiedz
@Clefairy: W socjalizmie, to Pani Kulczyk byłaby partyjną szycho a Mirek nadal by #!$%@?ł ale za połowę tej stawki, a paróweczki żeby mieć dla dzieci to musiałby załatwić sobie karteczki.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Nieprzyjazny_Ziemniak: A wiesz czemu klasa średnia tak się sprzeciwia opodatkowaniu bogatych, a przynajmniej nieracjonalnemu opodatkowywaniu bogatych? Bo klasa średnia jest mądrzejsza od was komuszki i rozumie, że bogaty ma wysrane na podatki i podniesie po prostu ceny produktów produkowanych w jego fabrykach, i wszyscy zrzucą się na podatek dla niego.


@Khaine: a po drugie, niemniej ważne, dziś wg ustawy najbogatszy to ten co zarabia milion, a jutro ten
  • Odpowiedz
@Clefairy Studia są darmowe. Wykształcenie i dobra praca nie jest zarezerwowana dla bogaczy, jeśli komuś odpowiada tyranie na budowie za najniższa krajowa to daje się ruchac pracodawcy albo robi na czarno czy był karany i ma problemy z normalna pracą (to już tylko i wyłącznie jego/jej wina). Jest wiele możliwości, nawet pójście do głupiej policji nie jest jakieś mega trudne, wystarczy matura i przejście testu sprawnościowego jak i psychologicznego. Najwiecej narzekają
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Nieprzyjazny_Ziemniak: w Polsce nikt nie zamierza ciągnąć kasy od 1% najbogatszych, bo każdy wie że oni stad wyjadą albo wymyślą jakiś wytrych - te ustawy są po to żeby #!$%@?ć klasie średniej, a wprowadza się je jako "dla najbogatszych" żeby lud klaskał w ręce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polska to nie Ukraina, że 75% ludzi ledwo ma za co żyć, a połowa pozostałych sra do złotego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oregon24: w przypadku fabryki możesz mieć rację bo podatek może podnieść koszty powyżej progu opłacalności, ale czynsz ustala stosunek kamienic do chętnych na wynajem. Gdyby to było takie łatwe to w zasadzie czemu właściciel nie podniesie czynszu już teraz?
  • Odpowiedz
@Clefairy: hehe jak pracowalem na budowie, to robilem tam bez żadnego doświadczenia, bo potrzebowali wozicegły i zamiatacza podłóg, bie musialem brać odpowiedzialności za firme która dziala w kilku państwach i zatrudnia dużo pracowników. Może w teori mozna powiedziec ze jej pracs jest lżejsza bo nie musi targać cegieł albo cementu ale za to jej praca wymaga wiekszej odpowiedzialnosci i wiedzy.
  • Odpowiedz