Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie #!$%@? gdy na wykopie wielcy 16-letni bezrobotni znawcy kapitalizmu oskarżają klasę robotniczą o nieróbstwo. Nie trzeba być żadnym socjalistą aby zauważyć, że to klasa robotnicza wykonuje najcięższą robotę i otrzymuje za to najniższe pensje.

W obecnym systemie istnieje zależność, że czym lżejsza praca tym większe zarobki - jest to tym bardziej niesprawiedliwe gdyż osoby najciężej pracujące z wypracowanej pensji nie stać na utrzymanie rodziny.

Pięknie wyglądają opowiastki o cudownych sukcesach ludzi, którzy rozwinęli swój biznes, ale ta era już przemija. Większość wychwalanych przez wykopków kapitalistów to potomkowie osób, które osiągnęły sukces kilkadziesiąt lat temu lub 0.01% tych, którym akurat dało się trafić w niezajętą niszę. Te rozwarstwienie oraz monopolizacja będzie coraz bardziej widoczna i korwinistyczny wolny rynek to utopia i zwykła bajeczka dla naiwnych dzieci.


#bekazprawakow #neuropa #4konserwy #konfederacja #antykapitalizm #razem
Clefairy - Zawsze mnie #!$%@? gdy na wykopie wielcy 16-letni bezrobotni znawcy kapita...

źródło: comment_FfUvXFyYrySkHpjv0Ix4pKkB4Xg6Vq71.jpg

Pobierz
  • 240
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Clefairy: 100% prawdy, w obecnych czasach nie da sie wypracować majątku ciężką pracą, small business nie ma szans aby przekształcić się w dużą dobrze prosperującą firmę bo duzi gracze niszczą ją w zarodku
  • Odpowiedz
@ethics: nie przeczytales do konca, tu chodzi o to, że ci co wykonują najgorszą robotę też są potrzebni, ale nie powinno się ich wyśmiewać, że są nieudacznikami itp.
  • Odpowiedz
@PanG: tak jak to mialo miejsce np z glupim cd projekt red, albo polskiej firmie produkujacej drukarki 3d, czy np jednemu z moich klientow, ktory zaczynał od malych robot abteraz jest 4 graczem na rynku artykulow metalowych w polsce, nie no #!$%@? nie da sie zle korpo się uwzielo
  • Odpowiedz
W obecnym systemie istnieje zależność, że czym lżejsza praca tym większe zarobki


@Clefairy to stwierdzenie jest tak głupie, że aż nie wiem co powiedzieć xD przepraszam, że siedząc przy kompie zarabiam więcej niż murarz #!$%@?ący w słońcu. Nie wiem czemu. Może dlatego, że robię coś, czego ten murarz nie potrafi, a jego pracę może zastąpić ktokolwiek po krótkim przeszkoleniu?
  • Odpowiedz
@Sweet_acc_pr0sa: Z częścią twoich wypowiedzi się zgodzę, ale w części snujesz takie bajki, że głowa mała... No chociażby mówienie, że większość ludzi ma taki sam start, albo, że do edukacji każdy ma taki sam dostęp. Nie jest tak. Bo co z tego, że owszem szkolnictwo jest darmowe, ale cała jego otoczka już nie? Prosty przykład: masz gościa żyjącego na prowincji, gdzie jest jedna zawodówka która ma chociażby tokarki jeszcze z
  • Odpowiedz
@Nieprzyjazny_Ziemniak: Obrazek z cyklu pokazujący jakimi kretynami są socjaliści. Te 40% to w dużej mierze ludzie majętni z klasy średniej/średniej wyższej, którzy mają kupione domy i samochody na kredyt przez co mają niski majątek netto mimo bardzo wysokich zarobków.
  • Odpowiedz
@Sweet_acc_pr0sa: nie o tym mówie, nie kazdy moze załozyc takie innowacyjne firmy. Chodzi o to ze teraz juz nie te czasy gdzie załozyc sobie przydomowy zakład wulkanizacyjny i za 10 lat masz wielką stacje diagnostyczna z wymiana opon i 1000 innych usług, albo ze załozysz sobie firme transportowa i za 10 lat masz flote 100 samochodów, albo ze zbijasz palety w garażu i za 10 lat masz wielki tartak -
  • Odpowiedz
Najtragiczniejsze jest to że te wykopki tak zaciekle broniące kapitalizmu są jego największymi ofiarami ale im się to podoba i nawet czują sympatię i solidarność ze swoimi oprawcami (syndrom sztokholmski)
  • Odpowiedz
A są amebami ponieważ nikt im za młodu nie zapewnił odpowiedniej edukacji, opieki czy chociażby diety.


@Clefairy: No niestety nie, i to jest problem zarówno z krytyką kapitalizmu jak i jego pochwałą. Ludzie mają różne możliwości poznawcze i to całkowicie niezależnie od edukacji, opieki czy chociażby diety. Dlatego zapewnienie takiej samej edukacji, opieki czy chociażby diety nie wystarczy do tego żeby każdy miał takie same kompetencje.

Z drugiej strony, oznacza
  • Odpowiedz
nie trzeba być żadnym socjalistą aby zauważyć, że to klasa robotnicza wykonuje najcięższą robotę i otrzymuje za to najniższe pensje.


W obecnym systemie istnieje zależność, że czym lżejsza praca tym większe zarobki


@Clefairy: dwa zdania i dwie bzdury. Po pierwsze w dzisiejszych czasach to nie ciężka robota jest w cenie, ale mądra.

Jeśli im cięższa praca, tym wyższe byłyby zarobki, to równie dobrze mógłbyś naładować taczkę gruzu i biegać z
  • Odpowiedz
@dzonilejkeler: a propos warunkow, moja nauczycielka od polskiego kiedys nam powiedziala ze to wszystko kwestia checi, ojciec ja #!$%@? i chlal calymi dniami w domu, ona chciala isc na studia, wiec zabierala siostre i #!$%@? do parku, a w zimie do miejskiej biblioteki i tam siedziala i sie uczyla, ALE OSTROŻNIE jej sie #!$%@? chciało z tego wyrwac a nie gada "ŁEEEEEE JA NIE MAMA WARUNKUF TO WINA MOICH RODZICUF
  • Odpowiedz
@Gomezo213: jej stary #!$%@?ł? XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Jej stary to najlepszy przykład na to jak się rucha resztę mając znajomości. Dziki kapitalizm w pełni, ziomek za frytki pokupował przedsiębiorstwa i #!$%@? na polaczków położył. Do teraz ich doi będąc właścicielem autostrad wielkopolskich. Tzn, jego następcy w postaci potomstwa.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Clefairy: Nie wiem kto sieje opowiastki o tym jak to dzieci Kulczyka sie dorobiły majątku. Przecież one odziedziczyły ten majątek w spadku. Na czym powstał ww. spadek? ( ͡º ͜ʖ͡º) co jakiś przekręt? Nieeeeee.
  • Odpowiedz
@Sweet_acc_pr0sa: akurat nie, mieszkam w powiecie wolsztynskim, i jak sobie popatrzysz w statystyki to zobaczysz ze raczej blizej na do berlina niz do warszawy, sam zajmuje sie transportem, pozostałe 2 przyklady to znajomi, inni znajomi tez proboją, i odziwo udaje sie tylko tym którzy mają dzianych rodziców i mogą sponsorować ich biznesy. reszta jest niszczona przez konkurencje dumpingowymi stawkami bo w klasycznych biznesach, czyli jakiejs produkcji czy prostych usługach jak
  • Odpowiedz