Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie #!$%@? gdy na wykopie wielcy 16-letni bezrobotni znawcy kapitalizmu oskarżają klasę robotniczą o nieróbstwo. Nie trzeba być żadnym socjalistą aby zauważyć, że to klasa robotnicza wykonuje najcięższą robotę i otrzymuje za to najniższe pensje.

W obecnym systemie istnieje zależność, że czym lżejsza praca tym większe zarobki - jest to tym bardziej niesprawiedliwe gdyż osoby najciężej pracujące z wypracowanej pensji nie stać na utrzymanie rodziny.

Pięknie wyglądają opowiastki o cudownych sukcesach ludzi, którzy rozwinęli swój biznes, ale ta era już przemija. Większość wychwalanych przez wykopków kapitalistów to potomkowie osób, które osiągnęły sukces kilkadziesiąt lat temu lub 0.01% tych, którym akurat dało się trafić w niezajętą niszę. Te rozwarstwienie oraz monopolizacja będzie coraz bardziej widoczna i korwinistyczny wolny rynek to utopia i zwykła bajeczka dla naiwnych dzieci.


#bekazprawakow #neuropa #4konserwy #konfederacja #antykapitalizm #razem
Clefairy - Zawsze mnie #!$%@? gdy na wykopie wielcy 16-letni bezrobotni znawcy kapita...

źródło: comment_FfUvXFyYrySkHpjv0Ix4pKkB4Xg6Vq71.jpg

Pobierz
  • 240
  • Odpowiedz
@vlahbej: No, dochodzi jeszcze renoma i doświadczenie, dzięki czemu, wraz z kwalifikacjami jesteś w stanie szybciej zrobić to samo, co osoba wyłącznie z kwalifikacjami. Renoma natomiast to rzecz, która sprawia, że ludzie chętniej cię zatrudniają, bo wiedzą że można na tobie polegać.

@KiedysMialemBordo:

najwięcej to płacą pewnie za nic nie robienie bo cóż może być lżejsze?

No to teraz do tego dążymy progamami bombelek+ i inne zapomogi dla nieroboli
  • Odpowiedz
Największy stek bzdur jaki w życiu czytałem. Im lżejsza praca tym wyższe zarobki? Żartujesz?

Jeśli chcesz to uprościć to zarobki zależą w dużej mierze od poziomu odpowiedzialności, ryzyka i ilości osób których praca jest zależna od Ciebie.

Ciężar pracy nie ma znaczenia. Ma znaczenie to jak ciężko kogoś zastąpić, jak wiele mu spadnie na łeb jak coś się posypie i jak wiele osób nie będzie wiedziało co ma robić jak on/ona nie przyjdzie do pracy.

Pomijasz
  • Odpowiedz
@vlahbej: Budowlaniec (wspomniany przez opa) odbębni robotę i idzie do domu. Ceo nieustannie ponosi ryzyko prowadząc przedsiębiorstwo i odpowiadając własnym dupskiem za każdą ewentualną potyczkę. A budowlanka to taki sektor, w którym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby szeregowy budowlaniec sam otworzył własną firmę. Ale tego nie zrobi, bo to bardzo duże ryzyko. Po pierwszym roku działalności upada zwykle 30%, a po 5 latach – 70% małych i średnich firm.
  • Odpowiedz
@arard Jeśli uważasz ze CEO ponoszą we współczesnym świecie jakakolwiek odpowiedzialność to żyjesz na innej planecie. Za decyzje CEO odpowiada właśnie szeregowy pracownik który może stracić prace w wyniki „restrukturyzacji” albo emeryturę bo jego fundusz emerytalny inwestował w akcje firmy co miała debila CEO.
  • Odpowiedz
@tellet Renoma renoma ale w świecie wielkich managerów jest jak w kościele katolickim. Narozrabiasz w jednej parafii przeniosą cię na inna. Zbankrutujesz jeden bank za tydzień będziesz CEO następnego banku.
  • Odpowiedz
@vlahbej: W mojej firmie jak było "kryzys" i trzabyło obciąć pensję pracownikom (wbrew umowom) to się obcieło, ale milion złoych na odprawę dla prezesa to się znalazło. Biedak zbankrutował.
  • Odpowiedz
@Whizkazzz: Raczej świadomego Polaka. Wiem w jakim kraju żyję, ty widać nie. Ona tego nie ukradła tylko jej ojciec. Taki typowy naiwniak jesteś, "jak ktoś ma kasę to na pewno ma rację i nie kłamie"
  • Odpowiedz
@Solstafir Jak to ukochany przez liberałów Brzoska. Jak bankrutował jego InPost przerzucił wszystkie niedochodowe biznesy do innych spółek i pracowników tez do jednej spółki co z założenia miała zbankrutować. Jedyny kto stracił to pracownicy co nie dostali pensji. Brzoska za to wielki biznesmen. Takie wielkie ryzyko i odpowiedzialność :)))
  • Odpowiedz