Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie #!$%@? gdy na wykopie wielcy 16-letni bezrobotni znawcy kapitalizmu oskarżają klasę robotniczą o nieróbstwo. Nie trzeba być żadnym socjalistą aby zauważyć, że to klasa robotnicza wykonuje najcięższą robotę i otrzymuje za to najniższe pensje.

W obecnym systemie istnieje zależność, że czym lżejsza praca tym większe zarobki - jest to tym bardziej niesprawiedliwe gdyż osoby najciężej pracujące z wypracowanej pensji nie stać na utrzymanie rodziny.

Pięknie wyglądają opowiastki o cudownych sukcesach ludzi, którzy rozwinęli swój biznes, ale ta era już przemija. Większość wychwalanych przez wykopków kapitalistów to potomkowie osób, które osiągnęły sukces kilkadziesiąt lat temu lub 0.01% tych, którym akurat dało się trafić w niezajętą niszę. Te rozwarstwienie oraz monopolizacja będzie coraz bardziej widoczna i korwinistyczny wolny rynek to utopia i zwykła bajeczka dla naiwnych dzieci.


#bekazprawakow #neuropa #4konserwy #konfederacja #antykapitalizm #razem
Clefairy - Zawsze mnie #!$%@? gdy na wykopie wielcy 16-letni bezrobotni znawcy kapita...

źródło: comment_FfUvXFyYrySkHpjv0Ix4pKkB4Xg6Vq71.jpg

Pobierz
  • 240
  • Odpowiedz
@vlahbej: Jakie tam ryzyko. Ryzyko to ma górnik, czy stolarz. Ile jest wypadków przy pracy wśród przedsiębiorców? Hahaha "ryzyko" ja #!$%@?ę.... A tak swoją drogą, znam takiego co jeździ Porsche, ale on oficjalnie nic nie ma....
  • Odpowiedz
Jeszcze te bajki że kapitalista jest zawsze w pracy. Nawet jak jest na wakacjach to jest w pracy. Nie #!$%@? - człowiek na wakacjach jest na wakacjach, a w pracy to w pracy. Żadne magiczne przeniesienia pracopdawców nie obowiązują, skończcie bujać w obłokach i czcić tych swoich bożków bogaczy.
  • Odpowiedz
@vlahbej: Odpowiedzialność taka, że jak firma upada to ty tracisz pracę, ale ceo ogłasza upadłość, ma na karku sądy i inne urzędy. Szeregowy pracownik odpowiada tylko za swoją wykonaną robotę. I nie kumasz dalej o jakie ryzyko chodzi. Przeczytaj jeszcze raz. Jeśli dopiero po 2 latach twoja firma zaczyna zarabiać, to masz prawo mieć dużą pensję, żeby zrekompensować sobie te 2-3 lata, w których 24/7 chodziłeś zestresowany, #!$%@?, ze strachem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Clefairy: jeżeli uważasz, że ci którzy ciężej pracują powinni z tego tytułu więcej zarabiać niż osoby których praca polega na żmudnym załatwianiu biurokracji, kreatywności lub wdrażaniu nowych rozwiązań których się uprzednio najeży nauczyć, to wyobraź sobie, że to się spełniło. Ludzie łapią za łopatę i napierają piach z jednej góry na drugą - bo tak. Nikt się nie zastanowi nad tym czy to ma sens, skoro są za to lepsze
  • Odpowiedz
@Clefairy: Kuhwa, płaca nie zależy od ciężkości pracy tylko od popytu i podaży, ja #!$%@? przecież to są podstawy ekonomii. A to ile zarabia kapitalista to jest jeszcze inna rzecz, bo kapitalista zarabia na ryzyku. Jeżeli Dominisia będzie #!$%@? gospodarować majątkiem starego to prędzej czy później ten majątek straci i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeżeli dobrze to propsy dla niej ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@arard Ty Chyba naprawdę żyjesz na innej planecie. Nie rozmawiamy o klasie gowno firm januszy co sobie tam działaności prowadzą. Oni są klasowo równi zwyklym pracownikom. Czasem nawet specjaliści są bogatsi od tych właścicieli. Mówimy o klasie wyższej gdzie nie ma już odpowiedzialności i jak doprowadzisz firmę do bankructwa ani nie zbiedniejesz Ani urzędy cię nie ścigają. Zreszta każda sp. Z.o.o. zwalnia cię z odpowiedzialności osobistej i twój osobisty majątek
  • Odpowiedz
@Clefairy: Ostatnio byłem na spotkaniu klasowym koledzy którzy mieli takie same możliwości jak ja siedzą od kilku lat w tych samych firmach i zarabiają miesiecznie tyle co ja w tydzień. To jest lenistwo i strach przed zmianami.
  • Odpowiedz
@Hans_Trans: Bardzo merytoryczny komentarz. Na tym polega wasz dramat. Jesteście często zbyt ograniczeni żeby szukać przyczyn swoich porażek w sobie samych. Ale tak jest prościej.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Clefairy: Powiem tak... było się uczyć. Taka jest prawda. Nie musisz być bogaty z dziada pradziada, by móc godnie żyć. Mój kolega miał ojca robotnika, który zginął w pracy i wychowuje go matka na zasiłku. On uczy się nawet dobrze teraz chodzi do technikum informatycznego. Będzie miał niezły hajs, a jak będzie ambitny to pójdzie na studia za jakiś czas i będzie miał jeszcze lepszy. A co najważniejsze nie będzie
  • Odpowiedz
bo jej stary i pokolenia w przód #!$%@?ły


@Gomezo213: Kulczyk nie "#!$%@?ł". Kulczyk zrobił majątek na podejrzanych państwiwych przetargach i kontaktach z politykami AWS i SLD, czyli de facto okradł nas wszystkich ale debil jak ty tego nie wie i bredzi coś o #!$%@? pokoleń
  • Odpowiedz
On uczy się nawet dobrze teraz chodzi do technikum informatycznego. Będzie miał niezły hajs, a jak będzie ambitny to pójdzie na studia za jakiś czas i będzie miał jeszcze lepszy. A co najważniejsze nie będzie sobie wypruwał falków na budowie przez 12 godzin.


@Roozan: XD dobry żart, sam skończyłem takowe techniku i to jest gównopapier a razem ze mną skończyło je tylu patałachów, że w zawodzie na 30 os pracuje
  • Odpowiedz
Niby czemu ma być ich mniej?


@bastek66: Ponieważ super-bogaci ludzie są bardzo szkodliwi dla społeczeństwa, z kilku przyczyn:

- pieniądz rodzi pieniądz, więc powiększają swoje majątki eksponencjalnie
- gromadzą zasoby w rękach
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Czy ty myślisz że bogaci kąpią się w pieniądzach? Też muszą je wydawać i w ten sposób dają pracę różnym ludziom.

Stąd to są osoby, które mają nieograniczoną władzę i mogą robić z tym co chcą. Mogą tworzyć monopole (jak Microsoft), mogą realizować misje społeczne (jak Soros), mogą wspierać terrorystów (jak szejkowie z Arabii Saudyjskiej) i pozostaną bezkarni.

Co za gówno argument.
  • Odpowiedz