Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie #!$%@? gdy na wykopie wielcy 16-letni bezrobotni znawcy kapitalizmu oskarżają klasę robotniczą o nieróbstwo. Nie trzeba być żadnym socjalistą aby zauważyć, że to klasa robotnicza wykonuje najcięższą robotę i otrzymuje za to najniższe pensje.

W obecnym systemie istnieje zależność, że czym lżejsza praca tym większe zarobki - jest to tym bardziej niesprawiedliwe gdyż osoby najciężej pracujące z wypracowanej pensji nie stać na utrzymanie rodziny.

Pięknie wyglądają opowiastki o cudownych sukcesach ludzi, którzy rozwinęli swój biznes, ale ta era już przemija. Większość wychwalanych przez wykopków kapitalistów to potomkowie osób, które osiągnęły sukces kilkadziesiąt lat temu lub 0.01% tych, którym akurat dało się trafić w niezajętą niszę. Te rozwarstwienie oraz monopolizacja będzie coraz bardziej widoczna i korwinistyczny wolny rynek to utopia i zwykła bajeczka dla naiwnych dzieci.


#bekazprawakow #neuropa #4konserwy #konfederacja #antykapitalizm #razem
Clefairy - Zawsze mnie #!$%@? gdy na wykopie wielcy 16-letni bezrobotni znawcy kapita...

źródło: comment_FfUvXFyYrySkHpjv0Ix4pKkB4Xg6Vq71.jpg

Pobierz
  • 240
@Clefairy

widzę kolega socjalista. Proszę oddaj połowę swoich rzeczy mnie. Po co ci kapitalistyczne dobra?


Może dlatego czerwońcu, bo jej stary i pokolenia w przód #!$%@?ły i miały łeb na karku, a nie po robocie na budowie szły jebnąć browara, może jeszcze dzieciaka i #!$%@?, dzionek zaliczony.


Jak zwykle na wykopie dogłębna analiza systemu społeczno-ekonomicznego. Prawdziwa uczta intelektualna zaserwowana przez prawicę!
W obecnym systemie istnieje zależność, że czym lżejsza praca tym większe zarobki - jest to tym bardziej niesprawiedliwe gdyż osoby najciężej pracujące z wypracowanej pensji nie stać na utrzymanie rodziny.


@Clefairy: To dlaczego ta ciężko pracująca, uciemiężona klasa robotnicza nie przeniesie się do innego sektora? Nie dość, że pracować będą mniej i lżej, to jeszcze zarobi więcej. Twoje myślenie to inwalida ( ͡º ͜ʖ͡º)
@KsiundzRobak:

W swojej cudownej kapitalistycznej głowie zakładasz, że nagle - powiedzmy 5 milionów polskich pracowników fizycznych może nagle zmienić pracę na biurową ze znacznie wyższą płacą?

Ile obecnie zarabiasz? Powiedźmy, że 4 tysiące miesięcznie - dlaczego jutro nie zmienisz pracy na taką, w której będziesz zarabiał 8 i kompletnie nie masz do niej kompetencji?
@Clefairy: caly bajer jest w tym aby jezeli chce sie wiecej zarabiac, systematycznie powiekszac swoja wiedza i kompetencje aby moc pewnego dnia ta prace zmienic na bardziej platna, mozna tez zostac prawdziwym mistrzem w tym co sie robi, i nawet jako pracownik fizyczny zarabiac bardzo dobre pieniadze, ale takie myslenie wiekszosc ludzi przerasta, ale co zrobisz jak nic nie zrobisz, roszczeniowe ameby beda roszczeniowymi amebami DEJ MIE DEJ BO MIE SIE
kiedy próbujesz opodatkować 1% najbogatszych ludzi


@Nieprzyjazny_Ziemniak: To przenoszą majątki do innych krajów, gdzie nie ma podatków. Inne kraje nawet robią specjalne reformy podatkowe by być atrakcyjnymi dla tego 1% (jak Malta).

Problem jest poważny i przyznaję, że istnieje. Ale główny problem polega na tym, że ludzie, którzy chcą rozwiązać ten problem, podnoszą podatki, których de facto nie płaci ten 1% ludzi, tylko cała klasa średnia. Mam wrażenie, że socjaliści chcą
@Clefairy: Oczywiście wyśmianie twojego absurdalnego wpisu od razu definiuje mnie jako skrajnego kapitalistę, czemu by nie, standardowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli praca jest taka lekka i przyjemna to po co komu jakiekolwiek kompetencje do niej? Przecież lekka praca z definicji nie powinna wiele od człowieka wymagać, co za problem przesiedzieć kilka m-cy na stażu i nabrać doświadczenia? Ja cały czas idę twoim myśleniem z pierwszego posta,