Wpis z mikrobloga

#!$%@? ale akcja xD

Wyszedłem na chwilę na balkon, sąsiadka (starsza kobieta) zawołała mnie z okna, okazało się że siedzi od niedzieli zamknięta w jednym pokoju, bo wypadła jej klamka, nie działa jak ją wkłada i nie może się wydostać z tego pokoju od #!$%@? niedzieli ()
Dla tych co nie ogarniają, mamy wtorek () Czemu wcześniej nie wzywała pomocy? Nie wiem, pewno #logikarozowychpaskow
Syn pojechał do pracy do Niemiec, więc kluczy kto inny nie ma jak przywieźć.

Drzwi wejściowe do mieszkania zamknięte, klucze w przedpokoju, jej telefon też.
Jeden ślusarz nie odbiera, drugiego nie ma w mieście i będzie najszybciej jutro wieczorem.
Dzwonię do spółdzielni - oni nawet ślusarza nie mają i odsyłają na #112
Na #policja mówią dzwonić na #strazpozarna a tam mówią, że oni mogą otworzyć drzwi, nie ma problemu, ba, nawet za darmo, ale #!$%@?ą je z framugą. Między balkonami łazić nie będą - #!$%@? że w miejscowości obok jest jednostka ratownictwa wysokościowego, a pomiędzy balkonem jej i sąsiada z drugiej klatki jest max 0,5 metra xD No ale nie mnie decydować.

Tak więc pani sąsiadka siedzi dalej w pokoju.
Dzwonię do innych ślusarzy ʕʔ

#pomocy ##!$%@? #oswiadczenie #niewiemjaktootagowac #dom #patologiazmiasta #truestory #niewiemcorobic
  • 181
  • Odpowiedz
@Gandezz nie rozumiem tylko jak podałeś tej kobiecie wkrętak, a Twoja dziewczyna kanapki? Wiem że od balkonu kobiety i sąsiada jest pół metra, ale nie wiem jak Ty w tej sytuacji mieszkasz
  • Odpowiedz
@wesolymuzykworkiestrzezycia
@Gandezz panowie sprawa jest prosta, nie ma zagrożenia życia i mienia, nie ma interwencji służb. PSP, pogotowie i policja to nie firmy handlowo usługowo tylko służby ratunkowe, które służą do ratowania zdrowia, życia i mienia. Po to są firmy świadczące usługi żeby służby nie musiały się takimi glupotami zajmować. Jakby Pani wzywała pomocy bo się źle czuje czy coś to by weszli z drzwiami i nikt by sie nie
  • Odpowiedz
@dawid121213: Okno jej sypialni jest w takiej wnęce niedaleko końca naszego balkonu, da się sięgnąć na tyle żeby coś podać.
@MrMate: Różnie z tym bywa, pracowałem w LM i często nie przyjmowaliśmy takie sprzętu.
@JustAnAir: Jeden z najgłupszych pomysłów jakie słyszałem, już pomijając że nie znam żadnych włamywaczy xD
@mati75: Częściowo oszklone, ale babka ledwo chodzi, nie wspominając o wybiciu szyby.
@Agemaker:
  • Odpowiedz
Jutro więcej szczegółów, generalnie akcja udana, ale trochę faktów nowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Będę wołał jutro tych co plusowali wpis o wołaniu ;)
  • Odpowiedz
@Agemaker: No skoro uważasz, że wygłodzona, zaszczana i odwodniona starsza osoba niemogąca się wydostać z pomieszczenia od trzech dni to nie stan zagrożenia życia - no to brawo dla Ciebie :)
  • Odpowiedz
@Gandezz: powiem Ci ze wystarczylo kupic klamke zalozyc bolec i spuscic z pietra wyzej po sznurku do okna. Lub podac bo podobno mozesz. Pozdrawiam. Akcja kosztowałaby 20 zlotych a nie 200 jak to otwieranie awaryjne.
  • Odpowiedz
@Gandezz no skoro dla pani ważniejsze były drzwi od szybkiego uzyskania pomocy to znaczy że czuła sie na tyle dobrze, że mogła sobie poczekać. Czego nie rozumiesz? Jestem ratownikiem medycznym, jak mam wezwanie do zamkniętej osoby w mieszkaniu, która potrzebuje pomocy to nikt nie zwraca uwagi na koszty tylko na to żeby jak najszybciej udzielić pomocy. Jakbym przyjechał na wezwanie i na miejscu Pani by mi powiedziała, że ona nie chce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Reanef: wyżej nie ma piętra. Tak czy siak sytuacja rozwiązana.
@Agemaker: Ty swoje, ja swoje...
@Reanef: sytuacja rozwiązania, teraz to można dywagować :L
@kosti9191: Nie bzdura. Po pierwsze sklep nie ma obowiązku przyjęcia towaru kupionego stacjonarnie to raz, dwa - ściągali osłonę, pełno pyłu ze ściany = było wiercone, towar używany, do widzenia.
  • Odpowiedz