Wpis z mikrobloga

#!$%@? ale akcja xD

Wyszedłem na chwilę na balkon, sąsiadka (starsza kobieta) zawołała mnie z okna, okazało się że siedzi od niedzieli zamknięta w jednym pokoju, bo wypadła jej klamka, nie działa jak ją wkłada i nie może się wydostać z tego pokoju od #!$%@? niedzieli ()
Dla tych co nie ogarniają, mamy wtorek () Czemu wcześniej nie wzywała pomocy? Nie wiem, pewno #logikarozowychpaskow
Syn pojechał do pracy do Niemiec, więc kluczy kto inny nie ma jak przywieźć.

Drzwi wejściowe do mieszkania zamknięte, klucze w przedpokoju, jej telefon też.
Jeden ślusarz nie odbiera, drugiego nie ma w mieście i będzie najszybciej jutro wieczorem.
Dzwonię do spółdzielni - oni nawet ślusarza nie mają i odsyłają na #112
Na #policja mówią dzwonić na #strazpozarna a tam mówią, że oni mogą otworzyć drzwi, nie ma problemu, ba, nawet za darmo, ale #!$%@?ą je z framugą. Między balkonami łazić nie będą - #!$%@? że w miejscowości obok jest jednostka ratownictwa wysokościowego, a pomiędzy balkonem jej i sąsiada z drugiej klatki jest max 0,5 metra xD No ale nie mnie decydować.

Tak więc pani sąsiadka siedzi dalej w pokoju.
Dzwonię do innych ślusarzy ʕʔ

#pomocy ##!$%@? #oswiadczenie #niewiemjaktootagowac #dom #patologiazmiasta #truestory #niewiemcorobic
  • 181
@MrMate
@Ratelmidozer
"Pożyczyć w Castoramie i oddać" ()

I później przez taką cebulę normalny człowiek jak chce cokolwiek kupić, to musi spędzić przy półce pół godziny i z lupą oglądać sprzęt, bo albo może trafić na chamsko uży... POŻYCZONY, albo ktoś wywiercił trzy dziury i stwierdził, że jednak mu się nie podoba. Jak zwykle. Sklep wychodzi z ukłonem w stronę klienta, a Janusze wykorzystują jak mogą. W Decathlonie
Później dałem jej klamkę od siebie od drzwi, ale nie pasuje :/


Pierwszy raz słyszę o klamce na inny niż standardowy trzpień (8 mm?). Coś sypie ci się ta historia.
@Niszczycielski_Muminek gdzie ja Ci napisałem, o pożyczeniu sprzętu. Po prostu zakwestionowałem brak możliwości zwrotu. Bo samemu mi się zdarzyło. Sam też nie mam problemu kupienia używanej wiertarki. Przecież po niej widać czy zrobiła dwie dziury czy 100 000.
@Gandezz: ja pierdziele... serio? Rzucasz jej linkę, sznurek - cokolwiek. Podwiązujesz klamkę z bolcem w środku, żeby sobie włożyła w drzwi i je otworzyła. Skoro klamka jej wypadła to pewnie przy nakładaniu na ten bolec go po prostu wypchnęła z drugiej strony. Koszt uratowania staruszki: 0zł, jeśli wyjmiesz swoją klamkę z drzwi, lub ok 20 jeśli kupisz nową z marketu
@Gandezz: nie przeczytałem wszystkich komentarzy jeszcze. Ja bym jej podał aparat/telefon, żeby zrobiłą zdjęcie jak wyglądają te drzwi, klamka. Żeby wiedzieć na czym się stoi. Może mieliście różne systemy. Póki co tam wyżej widzę, że ktoś cię od dzbanów wyzywa - jak dla mnie to dlatego, ze od razu przystales na tego slusarza, zamiast zaproponowac tansze rozwiazanie. Jakby podróż między balkonami byłaby w miarę bezpieczna - ja bym tam przeszedł i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gumis112211: ja nie zaproponował zapeoponowałem, tylko ona.
Odpada takie coś, bo babka ledwo chodzi i ciężko ją czasem zrozumieć, więc w grę nie wchodziło zrobienie zdjęcia (nie potrafi obsługiwać komórek) czy wybijanie szyby czy nawet ktoś pisał, że mogła drzwi wewnętrzne rozebrać xD
Między balkonami bym nie przeszedł, bo pierwsze primo sąsiad nie odbierał domofonu (z jego balkonu trzeba było by przechodzić) a drugie to czwarte piętro, więc bez zabezpieczenia nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gandezz:

pomiędzy balkonem jej i sąsiada z drugiej klatki jest max 0,5 metra xD No ale nie mnie decydować.


I ty, bohaterze nie przejdziesz pół metra z balkonu na balkon?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mechaos: nie jestem bohaterem i cenię sobie swoje zdrowie, jak bym miał asekurację (uprząż) to bym przeszedł :)
@gumis112211: możliwe, ale wszędzie w mieszkaniu mam takie same klamki, a nie mogłem prowadzić bo piłem wino z różową :/
@Gandezz: no nic. babka sie zgodzila na ślusarza to i tak pomogłeś. Może nie w najtańszy sposób, ale i tak masz na koncie dobry uczynek - plus będzie co opowiadać przy każdej możliwej okazji xD
Pokaz jeszcze foto zeby bylo widac ile miales do tego balkonu bo tez mi to ciezko sobie wyobrazic