Wpis z mikrobloga

#!$%@? ale akcja xD

Wyszedłem na chwilę na balkon, sąsiadka (starsza kobieta) zawołała mnie z okna, okazało się że siedzi od niedzieli zamknięta w jednym pokoju, bo wypadła jej klamka, nie działa jak ją wkłada i nie może się wydostać z tego pokoju od #!$%@? niedzieli ()
Dla tych co nie ogarniają, mamy wtorek () Czemu wcześniej nie wzywała pomocy? Nie wiem, pewno #logikarozowychpaskow
Syn pojechał do pracy do Niemiec, więc kluczy kto inny nie ma jak przywieźć.

Drzwi wejściowe do mieszkania zamknięte, klucze w przedpokoju, jej telefon też.
Jeden ślusarz nie odbiera, drugiego nie ma w mieście i będzie najszybciej jutro wieczorem.
Dzwonię do spółdzielni - oni nawet ślusarza nie mają i odsyłają na #112
Na #policja mówią dzwonić na #strazpozarna a tam mówią, że oni mogą otworzyć drzwi, nie ma problemu, ba, nawet za darmo, ale #!$%@?ą je z framugą. Między balkonami łazić nie będą - #!$%@? że w miejscowości obok jest jednostka ratownictwa wysokościowego, a pomiędzy balkonem jej i sąsiada z drugiej klatki jest max 0,5 metra xD No ale nie mnie decydować.

Tak więc pani sąsiadka siedzi dalej w pokoju.
Dzwonię do innych ślusarzy ʕʔ

#pomocy ##!$%@? #oswiadczenie #niewiemjaktootagowac #dom #patologiazmiasta #truestory #niewiemcorobic
  • 181
@Gandezz: gratuluje ;) ale z tą wiertarką i oddawaniem w castoramie nie ma problemów. Kupiłem wkrętarkę użyłem jej parę razy, ale okazało się, że słabo sobie radzi przyniosłem i mówię jaka sprawa i bym kupił inną. Kobieta kasę oddała bez żadnego problemu. Mimo, że nawet pudełko było naruszone, bo słabo otworzyłem.

A ile paczek śrubek otwartych zdarzało mi się zwrócić to nie wspomnę, bo długo się uczyłem dobrze mierzyć średnice (
@Gandezz: Hm szkdoa, że nie spróbowałeś ogarnąć włamywacza :) karzą Wam w domu siedzieć i nie podglądać, włączają wiertło ale nic z nim nie robią tylko swoimi sposobami otwierają. 2 razy zamawiałem i 2 razy nie musiałem wymieniać zamka - polecam na przyszłość. Pewnie też zależy od osoby która to robi czy przewierci czy jest ogarnięta mocno we włamaniach :P
@wesolymuzykworkiestrzezycia
@Gandezz panowie sprawa jest prosta, nie ma zagrożenia życia i mienia, nie ma interwencji służb. PSP, pogotowie i policja to nie firmy handlowo usługowo tylko służby ratunkowe, które służą do ratowania zdrowia, życia i mienia. Po to są firmy świadczące usługi żeby służby nie musiały się takimi glupotami zajmować. Jakby Pani wzywała pomocy bo się źle czuje czy coś to by weszli z drzwiami i nikt by sie nie martwił kosztami.
@dawid121213: Okno jej sypialni jest w takiej wnęce niedaleko końca naszego balkonu, da się sięgnąć na tyle żeby coś podać.
@MrMate: Różnie z tym bywa, pracowałem w LM i często nie przyjmowaliśmy takie sprzętu.
@JustAnAir: Jeden z najgłupszych pomysłów jakie słyszałem, już pomijając że nie znam żadnych włamywaczy xD
@mati75: Częściowo oszklone, ale babka ledwo chodzi, nie wspominając o wybiciu szyby.
@Agemaker: Babka siedzi od niedzieli w
@Gandezz: powiem Ci ze wystarczylo kupic klamke zalozyc bolec i spuscic z pietra wyzej po sznurku do okna. Lub podac bo podobno mozesz. Pozdrawiam. Akcja kosztowałaby 20 zlotych a nie 200 jak to otwieranie awaryjne.
@Gandezz no skoro dla pani ważniejsze były drzwi od szybkiego uzyskania pomocy to znaczy że czuła sie na tyle dobrze, że mogła sobie poczekać. Czego nie rozumiesz? Jestem ratownikiem medycznym, jak mam wezwanie do zamkniętej osoby w mieszkaniu, która potrzebuje pomocy to nikt nie zwraca uwagi na koszty tylko na to żeby jak najszybciej udzielić pomocy. Jakbym przyjechał na wezwanie i na miejscu Pani by mi powiedziała, że ona nie chce rozwalac
@lastro: rozwiercilbym zamek dwa razy w życiu się już tak wlamywalem raz do swojego sklepu gdzie zajęło mi to ok 2h wątpię żeby ślusarz przyszedł z dwoma wsuwkami i ogarnął niczym Mc Gyver
@Gandezz: U mnie kiedyś wkładka się zepsuła, oczywiście chińska za grosze i drzwi dookoła zamka trzeba było rozwalać. Dobrze, że nie były wykonane z drewna, bo mielibyśmy wtedy sporo więcej roboty.
pomiędzy balkonem jej i sąsiada z drugiej klatki jest max 0,5 metra


@Gandezz: Jeśli masz więcej niż 140 cm wzrostu, to jest to jeden #!$%@? krok. Chyba, że babcia ma barierki na balkonie wysokie jak mury w Auschwitz. Mam drobny lęk wysokości, ale nie demonizujmy tematu, to nie jest jakaś nie do przebycia odległość. Za dzieciaka się większe bzdury #!$%@?ło i człowiek nadal żyje ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Gandezz: teraz to sami nieudacznicy za moich czasów to się takie zamki paznokciem otwierało a teraz #!$%@? śluzarze potrzebni, kiedyś nie było czegoś takiego jak ślusarz i człowiek sobie radził a tera to tylko w te telefony sie gapio ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Dobrze że się znalazł specjalista od tego typu spraw,
Wynajmowałem kiedyś pokój w mieszkaniu, które miało zamek w drzwiach wejściowych umożliwiający zamknięcie w środku np. dziecka. Przekręcało się klucz raz i można było pokrętłem po wewnętrznej stronie sobie otworzyć. Przekręcało się dwa razy i już nie można było. Jedna z osób tam mieszkających zamknęła drzwi właśnie w ten sposób i pojechała w #!$%@? zamykając mnie i współlokatora. Już chciał dzwonić po ślusarza kiedy powiedziałem mu: wyjdź na balkon, wytypuj uczciwie wyglądającego
jak dla mnie sprawa zagrożenia życia lub zdrowia.


@Gandezz: no przecież chcieli przyjechać ją ratować. Ale takie to było zagrożenie życia, że ostatecznie szkoda Wam było drzwi. Daj spokój.