Wpis z mikrobloga

She is skinny and athletic. She is generally regarded as plain, as exemplified by a nickname "Arya Horseface", and is often mistaken for a boy.

@fledgeling: Przecież pasuje do książkowego opisu. A przynajmniej do jego części, bo czasem bywała też porównywana do Lyanny, ale to może bardziej przez wzgląd na charakter.
Ciekawe jak to w ogóle działa, że z Żelaznych Wysp ludzie pływają nawet i do Qarth, a jednocześnie ten naród żeglarzy nie wie co jest kawałek na zachód. No, ale pojawiła się dziewczyna, która jako pasażer płynęła do Braavos i z powrotem, myślę, że bez problemu skompletowała załogę do odkrywania nieznanego ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Jan_K: Dlaczego sądzisz, że "kawałek"? Starożytni Fenicjanie też potrafili opłynąć Afrykę, a
Dlaczego sądzisz, że "kawałek"


@HenryMorgan: Tak to wygląda na mapach świata GoT - na zachód mapy się zaraz urywają, w odległości mniejszej niż np. między Dorne a Summer Islands, choć może to wina map, bo poszukałem i są jeszcze jakieś wyspy (https://awoiaf.westeros.org/index.php/Aegon,_Rhaenys,_and_Visenya_(islands) znane, a niewidoczne na mapach.

Przecież wśród ocalałych z bitwy (s08e03), byłaby prawie Bogiem.

Tam raczej nie było akurat doświadczonych marynarzy, a to takich należałoby brać na tego
@Jan_K: Mapy się kończą, zupełnie jak u nas ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli płynęli 100, 200, 500 czy 1000 km i nie napotykali żadnego lądu, to nie było sensu nanosić tego na mapę. Z Fenicjanami czytałem, że "podobno", musiałbym znaleźć na podstawie czego, historykiem nie jestem. Wikingowie oczywiście, byli wcześniej w Ameryce, ale odkrył ją (dla świata) Kolumb. Wschód też był znany, ale jak widzisz Marco Polo
Pobierz HenryMorgan - @Jan_K: Mapy się kończą, zupełnie jak u nas ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli płynęli 1...
źródło: comment_UHls7VzsrwcCaRC1yx6CosBQXqbgibvP.jpg
@Jan_K: Emm, w najnowszej książce o rodzice Targaryenów Martin pisze o jakimś tam śmiałku 300 lat przed Aryą, który ruszył na zachód pięknym statkiem i podobno były legendy o tym, że ktoś tam a Asshai widział jego zniszczoną wersję, ale do Westeros ten gościu nie wrócił
@msoo: Elissa Farman na statku Sun Chaser, w 56 AC, a więc jakieś 250 lat przed Aryą. Ale co to zmienia? To tylko na podstawie opowieści jednej osoby, no i meritum pozostaje takie samo - ogół żeglarzy Westeros nie wie co jest na zachód (patrząc na mapy nawet niedaleko na zachód) od Westeros, z ludźmi z Żelaznych Wysp włącznie.