Wpis z mikrobloga

W zasadzie to czemu w szkole uczy się tylko o religii chrześcijańskiej, przecież przedmiot nie nazywa się chrześcijaństwo, czy tam katolicyzm, a religia, których jest przecież na świecie wiele. Przez prawie wszystkie moje lata nauki w szkole na lekcji religii uczono mnie o Bogu, Jezusie i wszystkich innych osobach występujących w Biblii, a dopiero w ostatniej klasie szkoły średniej dostaliśmy takiego księdza, który prowadził zajęcia w formie wykładów na temat innych religii i ich odłamów. O ile jestem w stanie zrozumieć to, że ksiądz praktycznie zawsze wybierze propagowanie swojej wiary, to dlaczego żadna katechetka nie pomyślała, że może warto by było pokazać mlodym ludziom jakie inne opcje mają do wyboru? #religia
  • 146
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

każdy zamordyzm boi się śmieszności. Co jest złego w śmiechu?


@dqdq1: Zresztą wasza ateistyczna dyktatura Robespierre to wszystkich teistów/filozofów/pedagogów/wrogów Republiki Laickiej gilotynowała. Żadne królestwo katolickie w zamordyzmie nie mogło się równać z terrorem ateistycznych jakobinów. Chcemy dalej w to iść?
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: wszystko co nie jest nauką ścisłą jest prywatną opinią. Każdy filozof, poeta powinien to wiedzieć.

Poza tym nie uwierzę w dobre intencji katolików, nigdy się to dobrze nie kończyło, wszędzie gdzie się pojawiają chcą czegoś zabraniać. Czy to nie jest zamordyzm?
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: wrzucasz wszystkich ateistów do jednego worka a dla katolików robisz specjalna kategorie wśród teistów.

Teiści w ciągu ostatnich 10 lat pokazali różne ciekawe sposoby na zabijanie ludzi, zrzucanie z dachu, wysadzanie, podpalenia.

Czujesz się za to współodpowiedzialny? Tak samo ja nie czuje się odpowiedzialny za rewolucje francuską.
  • Odpowiedz
wszystko co nie jest nauką ścisłą jest prywatną opinią. Każdy filozof, poeta powinien to wiedzieć.


@dqdq1: No pewnie, bo fakty historyczne i prawo jest prywatną opinią. Piłeś dzisiaj?

Poza tym nie uwierzę w dobre intencji katolików, nigdy się to dobrze nie kończyło, wszędzie gdzie się pojawiają chcą czegoś zabraniać. Czy to nie jest zamordyzm?


Adam Smith pisał, że wolny rynek może istnieć tylko w etycznym społeczeństwie ergo był zwolennikiem zakazu
  • Odpowiedz
wrzucasz wszystkich ateistów do jednego worka a dla katolików robisz specjalna kategorie wśród teistów.


@dqdq1: No wrzucam bo robisz to samo, łyso Ci?

Teiści w ciągu ostatnich 10 lat pokazali różne ciekawe sposoby na zabijanie ludzi, zrzucanie z dachu, wysadzanie,
  • Odpowiedz
fakty historyczne i prawo jest prywatną opinią. Piłeś dzisiaj?


@Brzytwa_Ockhama: chciałbym żeby historia nie była sprawa prywatnej opinii ale nie jest. Historia nie jest obiektywną nauką. Chcesz dowiedzieć się czegos o historii wiec sięgasz do materiałów źródłowych które są spisane przez osoby ktore miały swoje sympatie i antypatie.

Prawo podlega interpretacji.
  • Odpowiedz
bo robisz to samo


@Brzytwa_Ockhama: nie robię tego samego. Nalezysz do organizacji która dopuszczała się wielkich zbrodni. Nie przeszła rembrandingu, nie zmieniła nazwy cały czas mówi to samo co od stuleci.

Chcecie ciągłości kościoła, chcecie żeby kościół był utożsamiany z ogółem wiernych to to macie.

Ja natomiast nie należę nawet do związku wędkarskiego.
  • Odpowiedz
chciałbym żeby historia nie była sprawa prywatnej opinii ale nie jest. Historia nie jest obiektywną nauką. Chcesz dowiedzieć się czegos o historii wiec sięgasz do materiałów źródłowych które są spisane przez osoby ktore miały swoje sympatie i antypatie.


@dqdq1: Tak to ja równie dobrze mogę argumentować, że fizyka jest sprawą prywatnej opinii bo kopenhaska teoria kwantowa jest autorstwa Nielsa Bohra i nie wszyscy fizycy ją przyjęli albo, że biologia jest
  • Odpowiedz
Nie i nie. I nie manipuluj moimi słowami, bo nie napisałam smieszkowanie z chrześcijaństwa tylko smieszkowanie z HIPOKRYZJI chrześcijaństwa. To dwie zupełnie rożne rzeczy.


@dobrzecisiewydaje: To, że w ogóle pojawił się taki temat to znak, że lekcje były tak obiektywne jak historia z fanem sanacji. Jak już śmieszkować to ze wszystkich nie? A może zamiast śmieszkować to zaproponować jakąś poważniejszą krytykę?
  • Odpowiedz
nie robię tego samego. Nalezysz do organizacji która dopuszczała się wielkich zbrodni. Nie przeszła rembrandingu, nie zmieniła nazwy cały czas mówi to samo co od stuleci.


@dqdq1: A ty dzielisz poglądy z ludźmi którzy zabili najwięcej ludzi w XX wieku. Fajnie?

Chcecie ciągłości kościoła, chcecie żeby kościół był utożsamiany z ogółem wiernych to to macie.


No mamy wzrost o 1 mld 100 mln wiernych od 1910 roku do 2010 roku
  • Odpowiedz
@Sqb1911: najsensowniejszy komentarz, dlatego prawaki uwielbiaja masturbowac sie panstwem(teoretycznym) i kosciolem, mimo ze ci uzywaja ich jako pozytecznych kretynow i mieso armatnie. Lewaki maja swoje religie czyli bycie anty- do wszystkiego.

Pomiedzy nimi siedzimy my i dziwnym trafem nie wyslalismy ich jeszcze na arce noego w p---u, w kosmos.

Brakuje normalnosci dzis i bolzka rzadza stare postkomuchy oraz solidaruchy spod krzyza.
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: macie wzrost wśród biedoty w Afryce. Wśród ludzi żyjących w pokoju na dobrym poziomie tracicie.

Nie wierze w komunizm, dla mnie to coś bardzo bliskiego religii w konsekwencji głupie.

Wracając do nauki, jeśli dobrze zrozumiałem nie jest ona obiektywna dlatego uniwersytet to nie miejsce na prywatne opinie. Logika tez jest według ciebie subiektywna?
  • Odpowiedz
macie wzrost wśród biedoty w Afryce. Wśród ludzi żyjących w pokoju na dobrym poziomie tracicie.


@dqdq1: W Chinach, w Korei Południowej też, ostatnio pierwszy raz katolik został tam prezydentem. Obudź się, nie wiem gdzie żyjesz.

Nie wierze w komunizm, dla mnie to coś bardzo bliskiego religii w konsekwencji
  • Odpowiedz
@Idesiku_Nago: @5684379: Po pierwsze to na lekcjach religii uczy się o innych religiach, ale mniej niż o chrześcijaństwie. W tym temacie znów wychodzi wasza hipokryzja.
Kiedy ktoś narzeka, że atakujecie chrześcijaństwo, a islam nie, to odpowiadacie, że w dupie macie islam, bo w Polsce dominuje chrześcijaństwo. Właśnie z tego samego powodu w Polsce naucza się głównie o chrześcijaństwie.
Gdybyście mieszkali w innym rejonie świata to być może uczylibyście
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: w Chinach istnieje bieda, w Korei tez istnieje bieda. Nieomal połowa koreańskich katolików żyje poniżej granicy ubóstwa. Jeśli masz jakieś statystyki dotyczące tego jakie grupy wiekowe w Korei przyjmują katolicyzm chętnie bym się zapoznał bo mieszkając w miejscu gdzie codziennie mijam Koreańczyków, są moimi sąsiadami, maja własne knajpy żadnego nigdy nie widziałem w kościele. Także jestem cholernie ciekawych za 20 lat nagle liczba koreańskich katolików drastycznie nie spadnie.

Jakie
  • Odpowiedz