Wpis z mikrobloga

W zasadzie to czemu w szkole uczy się tylko o religii chrześcijańskiej, przecież przedmiot nie nazywa się chrześcijaństwo, czy tam katolicyzm, a religia, których jest przecież na świecie wiele. Przez prawie wszystkie moje lata nauki w szkole na lekcji religii uczono mnie o Bogu, Jezusie i wszystkich innych osobach występujących w Biblii, a dopiero w ostatniej klasie szkoły średniej dostaliśmy takiego księdza, który prowadził zajęcia w formie wykładów na temat innych religii i ich odłamów. O ile jestem w stanie zrozumieć to, że ksiądz praktycznie zawsze wybierze propagowanie swojej wiary, to dlaczego żadna katechetka nie pomyślała, że może warto by było pokazać mlodym ludziom jakie inne opcje mają do wyboru? #religia
  • 146
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Następnie zadaj sobie pytanie, jaką to cywilizację wyprodukował szamanizm, voodoo, większość kultów pogańskich.


@Phallusimpudicus: Przecież sama cywilizacja europejska została wyprodukowana przez pogan, chrześcijaństwo przyszło na gotowe, ale prawda jest taka że i bez niego byłoby tak samo jeśli nie lepiej. Europejczycy po prostu są biologicznie lepsi od innych i tyle. Religia nie ma tu nic do gadania.
  • Odpowiedz
@rafal-heros: chrześcijaństwo powstało w tej samej okolicy i zabrania mordowania, więc argument kulawy dosć.
@Idesiku_Nago: Uczy tylko katolicyzmu, bo są to lekcje religii wyznawanej. Przecież jest podział na prawosławną i katolicką. Każdy uczy się o swojej wyznawanej lub żadnej, a nie o wszystkich religiach świata.
  • Odpowiedz
@PiSbolszewia: To chrześcijaństwo i "głoście dobrą nowinę" wymusiło nowy typ ekspansji.

Wcześniej ekspansja to było jedynie "podbój i grabież".

Islam jest podobnym typem, ale spóźnionym o 600 lat, tylko tam jest "nie ma boga nad allaha".

Z kolei 3 największa religia to Hinduism - który praktycznie jest ograniczony tylko do półwyspu.
  • Odpowiedz