Wpis z mikrobloga

@bori to już uważam za ostry dzbanizm xD Facebook ułatwia po prostu dostęp do tego, kto kiedy ma urodziny by nie zrobiło się przykro, że ktoś zapomniał. Facebook to narzędzie. A ty to wyłączasz i masz pretensje że mało kto pamięta. No #!$%@?, jak masz 500 znajomych to ilu z nich daty urodzin pamiętasz? I nie, nie pytam o to, ilu z nich daty masz zapisane w tele czy na kartce. Ilu
@SlenderCzester Za to składanie życzeń osobom których znany tak słabo że nawet nie wiemy że od dwóch lat nie żyją to wcale nie dzbanizm xD

@ImYourPastClaire Mój wuja nie żyje już ponad 8 lat, a wciąż dostaje życzenia urodzinowe, więc coś jest raczej nie halo z osobami które składają życzenia osobom, z którymi nie mieli żadnego kontaktu od 8 lat xD
@passage Przecież po śmierci piszesz do Facebooka i on zmienia twój profil na zmarły i jest taki sam tylko w wersji jako "wspomnienie" danej osoby. W dodatku (ale tego nie jestem pewien) możesz ustawić sobie w opcjach kto będzie mógł ci to ustawić.
zgadnijcie ile osób co roku pamięta o moich urodzinach ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@bori: dokładnie tyle samo co przed wyłączeniem powiadomień. Mechanicznie wpisane „100 lat” to ani życzenia, ani pamięć.

Ja kiedyś ustawiłem sobie datę urodzin od czapy. Dostałem życzenia - w sumie normalne. Potem przestawiłem na tydzień później i znowu dostałem wiele życzeń od tych samych osób. Po co mi taka pamięć? ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@passage: też miałam taka sytuację z moją znajomą. Nie miała profilu "in memorian" i ludzie nadal składali jej życzenia urodzinowe. Jeśli znacie takie przypadki i wiecie mniej więcej kiedy ta osoba zmarła to zlgoscie ten profil fejsbukowi żeby ustawił tej osobie właśnie taki status (nie trzeba być rodziną czy coś tych osób). Ja tak zrobiłam i chyba szybko zmienili status tej osoby. Tylko nie wiem jak oni weryfikują, że to jest