Wpis z mikrobloga

Miałem znajomego, który zmarł w 2017, no cóż choroba nie wybiera. Profil na FB pozostał, dziś miałby urodziny. Na profilu jakieś posty z 2017 że kondolencje, i wogóle świeczki itd. A dziś #!$%@? ludzie mu składają życzenia, 100 lat Bogdan, wszystkiego najlepszego, zdrówka życzę, seta. W #!$%@? pozerskich czasach żyjemy niestety.

#gownowpis #oswiadczeniezdupy #facebook
  • 65
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@passage: XDDDDD
Za czasów początków pejsbooka w Polsce gdy jeszcze można było często zmieniać swoje dane, a te #!$%@? nie blokowały konta do czasu wysłania im skanu dowodu osobistego kolega ze studbazy zmieniał datę urodzenia co 3 tygodnie i te same barany mu składały życzenia. Po 8 miesiącach dopiero zaczęli kojarzyć że coś za często te urodziny ma xD
  • Odpowiedz
@bori: Ja zrobiłam tak samo i bardzo mnie to cieszy, że nikt teraz nie "pamięta". Nie muszę dziękować za obrazki z migoczącymi aniołkami i nieszczerymi życzeniami od bab, które w pracy najchętniej wbiły by mi nóż w plecy.
  • Odpowiedz
@bori: Łączę się w bólu. Ja przez to, że nikt nie pamiętał - włączyłam. I chyba trochę mi lepiej. Tylko co z tego, że będzie "sto lat" jak nikt nie wpadnie z balonikiem, albo ciastem. Właśnie zdałam sobie sprawę, że tak właściwie to nigdy nie miałam urodzin (,)
  • Odpowiedz
ale tu nie o to chodzi. Może chcieli aby profil pozostał? Chodzi mi o sens składania życzeń osobie którą ma się w dupie. Na pokaz. Już nawet nie wspomnę, że wystarczy wejść na profil tej osoby aby wiedzieć o co chodzi.


@passage: nie trzeba usuwać profilu, ale rozsądnie byłoby zamienić go na profil osoby zmarłej, fb to umożliwia. Wina lezy po stronie osób, które tego nie dopilnowały jednocześnie kontynuując powiadamianie
  • Odpowiedz
@passage: niektórzy te życzenia to składają z automatu jakby za to były jakieś dodatkowe punkty czy coś. Kiedyś byłem świadkem jak w miejscu publicznym babeczka siedziała na fb i pokolei wszystkim kopiuj wklej te same życzenia wrzucała
  • Odpowiedz
@passage: Masz problemy człowieku... a obcym składasz życzenia jak przypadkowi dowiesz się, że ktoś w twojej obecności na urodziny w danym dniu ? Pewnie, że składasz. Tego wymaga kultura. Jeśli masz kogoś na FB, to nie znaczy, że spotykasz się z nim/nią na codzień. Z niektórymi nie widujesz się praktycznie w ogóle, nie mniej jeśli wyskoczy powiadomienie, to czemu nie złożyć tych życzeń ?
  • Odpowiedz