Wpis z mikrobloga

Prowadzę firmę od 2014 roku. Teraz przechodzę na VAT (obowiązkowe po osiągnięciu określonego obrotu). Właśnie odwiedziła mnie w domu pracownica US. Twierdzi, że muszą sprawdzić czy moja firma istnieje (sic!). Mówię, że przecież znają mnie od 5 lat, a ona że takie mają wytyczne z ministerstwa, mam się wylegitymować i złożyć wyjaśnienia. Jakby tego było mało, pakuje mi się na chatę. Nie zgodziłem się. Wyjaśniam, że jestem programistą, pracuję w domu, nie potrzebuję biura itd. Pocmokała, zapisała i poszła. Jak nic pójdę siedzieć.

#biznes #firma #urzadskarbowy #vat #dzialalnoscgospodarcza #programista15k #prawo #podatki
  • 44
Ja czekam już 3 tydzień


@Jonn: Standard.
Najśmieszniejsze jest to, że niektórzy potrzebują wystawiać faktury na bieżąco za swoje usługi czy towary. W takim przypadku są zablokowani ¯\_(ツ)_/¯
Ciekawe historie Ciebie jeszcze czekają jak będziesz rozliczał ten VAT... a jak będziesz rozliczał przychód wewnątrzwspólnotowy to już w ogóle ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Jonn:
Twoi nabywcy nie maja prawa do odliczenia VAT
Zgodnie z ustawa VAT będziesz musial oddać ten VAT, nie mając jednocześnie prawa do odliczenia, art 88 chyba

W praktyce ekonomicznie będziesz w tylek