Wpis z mikrobloga

Prowadzę firmę od 2014 roku. Teraz przechodzę na VAT (obowiązkowe po osiągnięciu określonego obrotu). Właśnie odwiedziła mnie w domu pracownica US. Twierdzi, że muszą sprawdzić czy moja firma istnieje (sic!). Mówię, że przecież znają mnie od 5 lat, a ona że takie mają wytyczne z ministerstwa, mam się wylegitymować i złożyć wyjaśnienia. Jakby tego było mało, pakuje mi się na chatę. Nie zgodziłem się. Wyjaśniam, że jestem programistą, pracuję w domu, nie potrzebuję biura itd. Pocmokała, zapisała i poszła. Jak nic pójdę siedzieć.

#biznes #firma #urzadskarbowy #vat #dzialalnoscgospodarcza #programista15k #prawo #podatki
  • 44
@Jonn: Odradzam czytanie "Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej" aby się nie denerwować. Ciebie, mnie i pewnie tysiące innych potraktowali z góry najsurowiej jak tylko przepisy na to zezwalają. Zadałem pytanie, czy w ostatnim okresie potraktowali kogokolwiek tak jak ustawa przewiduje. Ich zdaniem przecież wydanie decyzji (pozwolenie mi na płacenie podatków) właśnie jest takim wspieranie. Super, dziękuję. Postoję :)

Organy administracji publicznej wspierają rozwój przedsiębiorczości, tworząc korzystne warunki do podejmowania i wykonywania
@PawelDzierzega: No i? Słup zarejestrował firmę w mieszkaniu i świadczy usługi marketingowe. Przychodzi urzędnik, słup jest, biurko jest, komputer jest i koniec sprawdzania. Firma istnieje. W jaki sposób realnie wpłynęło to na uszczelnienie systemu podatkowego?
@PawelDzierzega: No i? Słup zarejestrował firmę w mieszkaniu i świadczy usługi marketingowe. Przychodzi urzędnik, słup jest, biurko jest, komputer jest i koniec sprawdzania. Firma istnieje. W jaki sposób realnie wpłynęło to na uszczelnienie systemu podatkowego?


@noczesc: Jak jest słup, to najczęściej firma jest na bezdomnego, żeby w razie czego właśnie go ścigać a nie prawdziwego oszusta. Raz, drugi urzędnik się nabierze jeżeli jakiś oszust przedstawi się jako bezdomny, ale za