Wpis z mikrobloga

Witam.
Szykuje się do kupna używanego laptopa #thinkpad. Pracowałem przez 2 dni na takim i mnie zauroczył sprawnością działania i wykonaniem.
Z racji tego że wersji i oznaczeń ThinkPadów jest pierdyliard chciałbym zaciągną waszej rady i poleceń.

A)budżet 1500-1800zł

B) mobilny żebym mógł wszędzie zabrać. Raczej do 14cali (mam dużego HP 16” ale duży i nieporęczny)

C)zastosowanie ogólne
-nauka klepania kodu
-diagnostyka samochodu
-internet, yt, czasem film
- może jakaś gierka dla relaksu ( wiem ze to biznesowka i nie oczekuje Wiedźmina 3 :-P proste gry na Inegre hd)

D) Oczekiwania
-mobilny jak pisałem wcześniej
-nie chce aby się zasapał przy 3 otwartych zakładkach i yt.
-wytrzymała bateria... tak 5h użytkowania

E) zastanawiam się nad:

-Lenovo X1 Carbon 14" II-gen i5 / 8GB / 180GB-

Cena: 1800zł
Szczupły, lekki, nowocześniejszy wygląd, chodź nie wiem czy to ta sama jakość itp.

-Lenovo Yoga S1 12" i5 / 8GB / 240GB/ DOTYK IPS / FULL HD/ WIN 10 PRO

Cena: 1500zł

Plusem jest tylko składany ekran w tablet, który przyda się w trakcie diagnostyki samochodu bo czasem nie ma jak się ułożyć z normalnym laptopem.

-dalszych propozycji brak bo wersji T jest tyle ze się gubię. Chodź to pewnie najbardziej prawilne wersje ThinkPad.

Co myślicie? Co proponujecie? #thinkpad
#lenovo
#laptopy
#komputery
  • 35
Carbon 14" II-gen


@kolegikolega: nie nie nie nie nie nie nie nie nie

a dlaczego? Spójrz na klawiaturę 2 gen. Touchpad też ma jedynie zintegrowane przyciski a nie ma dedykowanych. Najgorsza seria ever. X1 carbon jak najbardziej, ale nie wersja 2.

Yoga to już nie thinkpad, tylko lenovo z chinolitu

Ja polecam konkret, t450s konkretnie. Tylko z kupowaniem używanego thinkpada trzeba zwrócić uwagę na klawiaturę (większość to niemiecki/nordycki układ, nie jest
@diogene: dzięki za wytłumaczenie. Poszukam może znajdę 3 gen. X1 w moich progach cenowych we Wrocławiu (nie będę kupował używki z neta) bądź t450S. Jakieś jeszcze wskazówki? Bo zaraz kończę prace i lecę w miasto szukać :)
@kolegikolega: sam plastik to nic, ale musiał solidnie oberwać by się tak zrobiło

oprócz tego

Klawiatura spolszczona specjalnymi naklejkami, podświetlana


te naklejki trochę się kłócą z podświetleniem :p

acz jak masz blisko do nich to może warto pojechać i popytać osobiście czy nie mają jakiegoś dobrego egzemplarza? Powiesz że szukasz serii "t" lub "x1 carbon", bo może nawet t460 się uda dorwać. I nie musi być seria "s" (są mniejsze odrobinę,
@kolegikolega: T450 też spoko jak coś, tylko troche cięższy, ale za to możesz mieć max. 16 GB RAMu (w T450s max. 12, bo 4 GB wlutowane w płytę główną).
A tak poza tym to już wszystko Ci kolega wyłożył :)

Pisałeś, że nie chcesz używki "z neta", ale czasem warto zaryzykować. Ostatnio brałam od nich
https://allegro.pl/oferta/lenovo-t450-i7-5600u-16gb-240ssd-1600x900-w10h-8008749684

Naprawdę spoko, prawie jak nowy, polska podświetlana klawiatura. W tej ofercie zastanawia mnie tylko, czemu
@diogene: klawiatura jest oryginalna bez naklejek ale ze Skandynawii. Ale będę ja wymieniał. Zdjęcia odbitej klawiatury „ryski” są widoczne tylko przy wyłączonym ekranie i to pod światło. Czy usb nie działa tego jeszcze nie wiem sprawdzę w domu jak zainstaluje windowsa.
@diogene: @kolegikolega: jak na aukcji piszą "klawiatura spolszczona" to zwykle dostaniesz naklejki do samodzielnego przyklejenia, bo sklepy mają #!$%@? na to bo za dużo czasu to zajmuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) wtedy możesz sobie zdecydować czy przyklejać czy nie

sama klawiatura podświetlana układ US (taki jak nasz) to z aliexpress 100-200PLN w zależności od szczęścia, bez podświetlenia da się <100 znaleźć

ja sam używam thinkpada yogi
@Androo: @diogene: Jak obiecałem to trzeba dotrzymać słowa. :)

W dniu wczorajszym udało mi się zainstalować windows 10 pro z pendrive. Na świeżym systemie działa super. Co ciekawe sprawdziłem wszystkie USB i działają prawidłowo. Z tego co się dowiedziałem to mieli 2 takie modele i jeden (mój) miał te ryski na metrycy a drugi niedziałające jedeno usb. Zdziwiło mnie to że według w10 posiada on 2 baterie :P może o