Wpis z mikrobloga

Witam.
Szykuje się do kupna używanego laptopa #thinkpad. Pracowałem przez 2 dni na takim i mnie zauroczył sprawnością działania i wykonaniem.
Z racji tego że wersji i oznaczeń ThinkPadów jest pierdyliard chciałbym zaciągną waszej rady i poleceń.

A)budżet 1500-1800zł

B) mobilny żebym mógł wszędzie zabrać. Raczej do 14cali (mam dużego HP 16” ale duży i nieporęczny)

C)zastosowanie ogólne
-nauka klepania kodu
-diagnostyka samochodu
-internet, yt, czasem film
- może jakaś gierka dla relaksu ( wiem ze to biznesowka i nie oczekuje Wiedźmina 3 :-P proste gry na Inegre hd)

D) Oczekiwania
-mobilny jak pisałem wcześniej
-nie chce aby się zasapał przy 3 otwartych zakładkach i yt.
-wytrzymała bateria... tak 5h użytkowania

E) zastanawiam się nad:

-Lenovo X1 Carbon 14" II-gen i5 / 8GB / 180GB-

Cena: 1800zł
Szczupły, lekki, nowocześniejszy wygląd, chodź nie wiem czy to ta sama jakość itp.

-Lenovo Yoga S1 12" i5 / 8GB / 240GB/ DOTYK IPS / FULL HD/ WIN 10 PRO

Cena: 1500zł

Plusem jest tylko składany ekran w tablet, który przyda się w trakcie diagnostyki samochodu bo czasem nie ma jak się ułożyć z normalnym laptopem.

-dalszych propozycji brak bo wersji T jest tyle ze się gubię. Chodź to pewnie najbardziej prawilne wersje ThinkPad.

Co myślicie? Co proponujecie? #thinkpad
#lenovo
#laptopy
#komputery
  • 35
@diogene: Linux raczej nie :) chodź w przyszłości nie wykluczam. Na tą chwile napisałem mój pierwszy program do obliczania wypłaty z logowaniem użytkownika :) co prawda w konsoli ale zawsze coś :P moja wiedza z programowaniem wynosi 0 wiec od czegoś trzeba zacząć :P
@Kuchares: tak cały czas użytkuje go dosyć intensywnie. Nie sprawia żadnych problemów. Wymieniłem klawiaturę i baterie na większa i wszystko jest ok. Jestem zadowolony. Chciałbyś coś więcej wiedzieć to zapraszam do zadawania konkretnych pytań :)
@kolegikolega: To zapytam jeszcze do jakich celów go wykorzystuje jeśli można wiedzieć :P Rozglądam się właśnie ale ceny trochę wysokie, chciałbym go kupić w okolicy 1000 zł z 8gb ram matryca ips full hd