Wpis z mikrobloga

Wiecie co mirki? Zwiedzam już kolejny kraj w Europie i szczerze powiem, że nie wiem skąd bierze się malkontenctwo w naszym narodzie. Narzekamy na wszystko i widać to świetnie również na mirko, a wydaje mi się, że żyjemy w naprawdę udanym kraju. Na ulicach jest czysto, ludzie zarabiają w miarę dobrze, nie musimy mieszkać po 4 osoby w mieszkaniu, jeżeli mamy normalną pracę. Jedzenie w knajpach jest dobre, ceny (poza benzyną) są przyzwoite. Stać nas na zaciągnięcie kredytu na mieszkanie, mamy gospodarkę, która z roku na rok rośnie. Miasta są bardzo przystępne dla mieszkańców, nawet mimo problemów komunikacyjnych jak #wroclaw czy #krakow. Ludzie są naprawdę uprzejmi, pomocni i otwarci. Mamy duże możliwości rozwoju, zarówno prywaciarze, jak i osoby na umowę o pracę są w dobrej sytuacji na rynku (choć obciążenia podatkowe mogłyby być nizsze). Nawet jeżeli czasami wydaje nam się, że żyjemy w #!$%@?łku, to śmiem twierdzić, że każdy kraj ma swój, a warto byłoby czasem spojrzeć na nasz kraj bardziej przychylnym okiem.

#przemyslenia #podroze #podrozujzwykopem
  • 164
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 67
@a231 chodzi mi o wynajem - zarabiając 4k nie musisz mieszkać w 4 osoby na mieszkaniu, gdzie w Zurychu osoby zarabiające 6k CHF tak mieszkają

@Giacomina: Przecież ceny mieszkań w Zurychu są jak w takim np. Krakowie, tylko w CHF. Dwupokojowe mieszkanie to powiedzmy 1500-2000 CHF, więc zarabiając 6000 CHF i mieszkając w dwójkę wydajesz na to mieszkanie max 1/6 zarobków. W Polsce zarabiając 4000zł i wynajmując mieszkanie za 1500-2000zł wychodzi
  • Odpowiedz
  • 2
@ms93 dwupokojowe w Zurychu 1500chf? Śmiem wątpić, ale może źle trafiałem. Jeżeli tak jest i masz informację z 1. ręki, to zwracam honor. Mówimy o którym kreisie? Bo za 1500chf zapewne są, jakieś 15km od Bahnhofstr.
  • Odpowiedz
@Giacomina: Chodzi o to że jesteśmy nieprzygotowani psychicznie i emocjonalnie do recesji. A jak trzeba będzie socjal obciąć to już wogóle będzie tragedia.

Mamy sie dobrze na kredyt.
  • Odpowiedz
@Giacomina: To kup mi piwko o 22 we Wroclawiu czy Krakowie.
Znajdz mi knajpe gdzie moge zapalic cmyka.
Przyjmij pare mandatow za czerwone swiatlo.

Policyjne Niemcy sa na te chwile bardziej liberalne od Polski.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Giacomina: Zauważ, że podałem przedział, a obliczenia zrobiłem dla jego górnej granicy. Za 2000 franków też nie ma mieszkań? A właśnie przy takiej cenie mieszkania dla 2 osób zarabiających 6000 franków wychodzi, że wydają 1/6 swoich zarobków. A mieszkanie 15km za miastem nie musi być tragedią, bo pociągi jadą do miasta kilkanaście minut.
  • Odpowiedz
@Giacomina: przejeżdżałem w majówkę przez Słowację, Węgry i Serbie, żeby spędzić pare dni w Belgradzie i potwierdzam. Cudze chwalicie swego nie znacie. Komfort i jakość życia w Polsce jak się nie jest totalnym nieudacznikiem jest na prawdę na przyzwoitym poziomie.
  • Odpowiedz
  • 1
@wzor_fizyczny nie mają w żadnym wypadku. Tam nie kupisz mieszkania za 300k, tak jak to jest możliwe w Polsce. Zdaje się 80% Szwajcarów wynajmuje mieszkania. Polska z kolei jest w czołówce Europy, jeżeli chodzi o własnościowe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
@Giacomina: Polska jest w czołówce odsetka mieszkań własnościowych z powodu masy mieszkań z czasów PRL wykupionych za grosze.
  • Odpowiedz
@Giacomina: Moim zdaniem narzekanie na własny kraj nie jest za bardzo związane z Polską i Polakami. Po prostu trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie płotu.

Gadałem z gościem ze Stanów w Polsce i mi też narzekał jaki to chlew obsrany gównem, bo skończył studia, jest już po 40 i dalej spłaca kredyt za nie. Mówił też, że jak jest w Polsce to czuje się jak idiota bo w Stanach
  • Odpowiedz