Wpis z mikrobloga

Jako, że #wlasnafirma here, to z tego tytułu gmina postanowiła podnieść opłatę za wywóz śmieci z 56 zł na k%#$a 160 zł ( ͠° °)

Prowadzenie działalności było jedynym kryterium, które brano pod uwagę wprowadzając podwyżkę. W urzędzie na nic zdały się tłumaczenia, że działalność nie produkuje śmieci.

Dziękuję Pan PiS. Mam nadzieję, że bombelki będą szczęśliwe. ( _)

#jdg #firma #dzialalnoscgospodarcza #bombelek #madki #truestory
Pobierz deafpool - Jako, że #wlasnafirma here, to z tego tytułu gmina postanowiła podnieść op...
źródło: comment_dMCAAoNOBT1cfuMOOQKp7XEzMhgLUO98.jpg
  • 92
@deafpool: Opłata za śmieci wynika z kilku podstawowych czynników. Oprócz ewentualnej zmiany firmy, zajmującej się wywozem, należy pamiętać, że gminy ponoszą opłaty stałe takie jak opłata marszałkowska za każdą składowaną tonę śmieci (za każdą tonę płaci się dopóki się nie rozłoży, czyli w przypadku plastiku to kuuuuupa lat, a opłata co roku jest wyższa). Dodatkowo, w związku z podpalaniem wysypisk, gminy ponoszą teraz koszty, nazwę to roboczo, funduszu przeciwpożarowego.
@deafpool: Mam tak samo. Lokal użytkowy od miasta - oczywiście bez jakiegoś super czynszu za m2. W umowie zapis o podpisaniu umowy z "kimś" kto będzie odbierał śmieci. A co najlepsze wskazali tylko jedną firmę do wywozu...

Tłumacze, że nie generuje, żadnych śmieci, ale musi być i koniec jak się nie podoba to kontrola z straży miejskiej jest i mandat 500zł ( jak się nie mylę ). I miesięcznie płace 120zł
@deafpool: Dla gospodarstw domowych też podnieśli opłatę, u mnie na przykład o 100%. Generalnie problem jest nieco bardziej złożony niż dojenie biednych przedsiębiorców na rzecz madek i bombelkuw. Zaostrzone (słusznie!) warunki segregacji odpadów generują większe koszty. W ostatnim czasie mocno ograniczyły się też możliwości #!$%@? śmieci w kosmos (tj. do Azji), a pożary składowisk w Polsce są ostatnio tak częste, że ludzie już się zaczęli orientować, że z dotychczasową gospodarką odpadami
@wykopiwniczanin: sresje chyba - budżet lokalny a centralny to dwie odrębne sprawy.

bardzo bronisz partii rządzącej i przechodzisz do ataku, zarzucasz mi nienawiść. Pewnie zaraz się dowiem że jestem neuropejskim trollem :) Dobrze Ci chociaż płacą na pozytywne wypowiadanie się o Twojej partii?

Szkoda, że nie odniosłeś się także do mojej odpowiedzi o wzroście cen w pozostałych gałęziach gospodarki.


@deafpool: A Ty wręcz przeciwnie. Zwalasz na rząd podwyżki lokalne za
ceny wywozu śmieci wzrastają teraz w wielu gminach / miastach, więc to chyba jakiś odgórny prikaz, a lokalnie to pewnie co najwyżej ustalane są konkretne ceny


@faramka: Żaden przykaz tylko efekt np. pożarów składowisk o których wykop tak piał. Teraz pieją że uszczelnienie systemu i wprowadzenie dodatkowych restrykcji dla składujących spowodowało wzrost cen - NO jak to możliwe.