Wpis z mikrobloga

@MalpkaJeanPaul: no spoko, tylko jaka w tym zaleta, że nie ma cukru?
Gainery to zamiennik posiłku, jak ktoś nie ma możliwości zjeść czegoś od razu po siłowni. I cukier w niczym nie przeszkadza, bo dobrze z czegoś wziąć te stracone kalorie, a z cukru będzie najszybciej.
Jak ktoś na stałe wpisuje do diety gainera, to jest dzbanem, ale mi się wielokrotnie zdarzało, że nie miałem nic normalnego do zjedzenia po siłowni
ale to znaczy że mogę #!$%@? mąkę zamiast tamtego? Z takim samym efektem?


@keisyr: Tak.

czyli, jeżeli dobrze rozumiem to mogę wpiepszac mąkę zamiast białka z tymi samymi efektami?


@Uaimmiau: To są węglowodany a nie białko. Białka masz mieć odpowiednią ilość w diecie, jak robisz masę to po pierwsze potrzebujesz mniej białka niż na redukcji a po drugie i tak więcej go jesz bo generalnie więcej jesz, więc na masie
@ortofosforan: Cukier (węgle proste) powoduje znacznie większy wyrzut insuliny niż węgle złożone. To może być wadą albo zaletą - szybciej nabierzesz masy ale generalnie jest to niezdrowe. Poza tym cukier jest gorszy dla zębów. Takie są różnice.
@inplaz: Sam koncept gainera nie jest taki głupi, jak ktoś trenuje ciężko siłowo i jest na masie to musi zjeść 5-6kkcal. Jeśli nie jesteś zawodnikiem full time, tylko masz rodzinę, pracę i znajomych to czasem ciężko tyle zjeść. Ciekawe, że w sumie mąka to to samo a nawet jeśli chodzi o makro to lepsza, ale chyba ciężko by było zrobić sobie szejka z mąki na mieście i go obalić na dwa
Mąki surowej nie zjesz. Płatki owsiane już tak


@91mleko: Można zrobić pizzę czy naleśniki. Ostatnio jak policzyłem sobie 7 nalesników z twarogiem to #!$%@?ło skalę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo 100g mąki w przeciwieństwie do owsianki ze 100g płatków (chyba, że ktoś je na sucho xd) to tyle co hooy do przejedzenia.

Jak ktoś wpłaca hajs na patronite, bo podoba mu się twórca albo kupuje bilet na