Wpis z mikrobloga

@Strzelec_Kurpiowski:

na zdjęciu Duda z królem Jordanii, będącym potokiem samego Mahometa.


W 43. pokoleniu. Jest duża szansa, że część jego przodków była białymi Europejczykami. Przykładowo jego matka to Angielka, więc trochę słaby przykład ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A król Arabii Saudyjskiej nie przypomina już tak bardzo białego Europejczyka. Przede wszystkim chodziło mi o to, że śmieszne jest wnioskowanie o kolorze skóry ludzi sprzed 2000 lat na podstawie losowych, współcześnie żyjących ludzi.


@mezosomy: przecież rzekomą twarz Jezusa też wnioskowano na podstawie losowych ludzi żyjących 2000 lat temu.
@Strzelec_Kurpiowski:

Mem w żartobliwy sposób wytyka fakt, że wielu artystów przedstawiając Jezusa stylizuje go na Europejczyka (w skrajnych przypadkach niebieskookiego blondyna), podczas gdy najprawdopodobniej wyglądał podobnie jak ówcześni mieszkańcy Bliskiego Wschodu. Tylko tyle. Nie musi Cię on śmieszyć, ale chyba przyznasz, że przedstawia prawdę. Nie bardzo jest tu z czym "dyskutować", a już na pewno nie wstawiając zdjęcia pojedynczych osób żyjących współcześnie. Nie wnikam jak uzyskano wizerunek przeciętnego mieszkańca Bliskiego Wschodu
podczas gdy najprawdopodobniej wyglądał podobnie jak ówcześni mieszkańcy Bliskiego Wschodu.


@mezosomy: a jak oni wyglądali? Przecież Arabowie są uważani za białych.

Nie musi Cię on śmieszyć, ale chyba przyznasz, że przedstawia prawdę.


No nie bardzo, bo robi z ludności tamtych terenów prawie że murzynów, a tak nigdy nie było.
@Strzelec_Kurpiowski:

Przecież Arabowie są uważani za białych.

A to nowość, wykop nauczył mnie, że są ciapaci, ewentualnie śniadzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W każdym razie raczej jesteś w stanie odróżnić przeciętnego Europejczyka od przeciętnego Araba (nie tylko po kolorze skóry).

No nie bardzo, bo robi z ludności tamtych terenów prawie że murzynów, a tak nigdy nie było.

Faktem jest, że Jezus jest często stylizowany na Europejczyka, którym
A to nowość, wykop nauczył mnie, że są ciapaci, ewentualnie śniadzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mezosomy: wiedzę czerpiesz z wykopu?

W każdym razie raczej jesteś w stanie odróżnić przeciętnego Europejczyka od przeciętnego Araba (nie tylko po kolorze skóry).


Tak samo jak da się odróżnić Włocha od Brytyjczyka.

Na marginesie, czy Jezus wyglądający jak na wspomnianej przez Ciebie popularnej wizualizacji wpłynąłby jakoś na Twoją wiarę? Mam wrażenie, że
@Strzelec_Kurpiowski:

Widzę, że raczej się nie dogadamy, bo wydajesz się specjalnie ignorować sedno dyskusji. Na dobrą sprawę nie wiem co właściwie w tym wpisie próbujesz powiedzieć. Z czymś się nie zgadzasz, ale nie do końca nawet wiem z czym. Mem wyśmiewa fakt, że Jezus w rzeczywistości najprawdopodobniej nie wyglądał jak na załączonym obrazku (jak czasem jest przedstawiany), a był nieco ciemniejszej karnacji. Jeśli uważasz inaczej jakoś to uzasadnij. Wstawienie zdjęcia człowieka,
mezosomy - @Strzelec_Kurpiowski: 

Widzę, że raczej się nie dogadamy, bo wydajesz s...

źródło: comment_Zvfu3sLw3S5Z2NSZjDW7PnSUt7pWnKFJ.jpg

Pobierz