Wpis z mikrobloga

@medykydem: Co za brednie. A współczesny pieniądz czym jest, jeśli nie papierem dłużnym?
Takie gadanie miało sens przy odejściu od standardu złota, teraz nie ma różnicy czy płacimy gotówką czy kartą bo pieniądz sam w sobie ma nie ma żadnej wartości.
  • Odpowiedz
@ravau przy czynnościach prawnych, na przykład sprzedaży, gdy wartość przedmiotu przekracza 1000 złotych, jest już obowiązek uiszczenia podatku. Jego niezapłacenie jest wykroczeniem skarbowym. Oczywiście mało kto to robi, bo "przecież nikt nie sprawdzi że coś kupiłem/am od kolegi".
  • Odpowiedz
@medykydem: wystarczy spojrzeć co się dzieję w Szwecji, która bardzo dąży do tego aby znieść banknoty z obiegu. Inwigilacja i wygląd jakie ma rząd i ich organy są ogromne. To samo z wypłaceniem własnych pieniędzy...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ravau:

Przecież gdy każdy obywatel dostanie terminal, albo będzie musiał za każdy rower z piwnicy zapłacić kartą, to będzie to bardzo łatwe do zrealizowania.


Przelewy blik są proste, szybkie i tanie, nie wymagają terminala, a jedynie aplikacji w telefonie i konta w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
to nie ciekawostka, a fakt i jest w tym trochę racji

@ravau: No tak, bo ciekawe rzeczy nie mogą być faktami, a jeśli są to nie zawsze te fakty są prawdzie xDDD
  • Odpowiedz
Ja za wszystko place karta, nie dlatego ze jestem jakis amtygotowkowy, a dlatego ze po prostu przylozenie karty do czytnika jest szybki j bezlieczniejsze niz noszenie hajsu i pilnowanie go. Nie mam nic do pjeniedzy, ale o wiele lepsza dla mnie kest karta
  • Odpowiedz
@medykydem: tylko mentalni niewolnicy chca zeby gotowka zniknela, obudza sie za jakis czas jak cala historia zycia bedzie w komputerku i ktos bedzie ich szantazowal za kupno gumek na ibizie kiedy jego zona zostala w domu
  • Odpowiedz