Wpis z mikrobloga

Mirki, jak powiedzieć szefowi, że powinnam zarabiać więcej?

Mam 22 lata, skończona licbaza i pracuje jako rejestratorka medyczna w przychodni (o dość dużej renomie, bo dość dużo specjalizacji lekarskich). Zaocznie robię psychologię z możliwością otwarcia swojego gabinetu (ale to kiedyś po dziecku). Zarabiam na ręke 2100 + 13- nastka i jakieś tam śmieszne premie na święta, swoje obowiazki traktuje poważnie jak i pacjentów.

W liceum byłam prymuską, żeby nie powiedzieć, że jedna z najlepszych. Skończyłam ze średnią 4,89 (co i tak w szkole było super wynikiem). Maturę podstawy napisałam na: polski 80%, angielski 95% i matematyka 88%. Zdawałam rozszerzenie z biologii 82% i z Geografii 70% a zarabiam mniej niż mój chłopak po technikum elektrycznym w firmie ojca zarabia dużo i ma okazje ja niedługo przejąć (on 4500 + premie) a miał zdecydowanie gorsze oceny ode mnie, z resztą cieżko pogadać z nim na jakieś wartościowe tematy szczerze mówiąć...ale jednak go kocham z reszta jego rodzice też mnie bardzo lubią a ja im bardzo bardzo mocno pomagam i chcialabym być częścią ich rodziny. A no i Dodatkowo z roszerzonego polaka miałam 100% (jako jedyna)

Wiem, że matura to nie wszstko, ale jednak zdałam jje dość wysoko wiec może warto by się zastanowic nad podwyżką dla mnie, bo to, że mam tylko średnie wykształcenie to wiem, że nic, ale jednak mam wyższe średnie niż inni? Bo to, że kotś zdał mature na 30% to znaczy, że raczej jest słaby a ja byłem zdecydowanie lepsza.

Pracuję od roku, nie biorę często urlopu, a facebooka i instagrama nie przeglądam w pracy tlyko na telefonie. Wiele starszych pań mnie bardzo chwali i lubi ze mną rozmawiać.

Myślę że mam tez, ładny głos co jest moim atutem, no ale w mieście 20 k trudno jest znaleźć coś lepszego z głosem. Praca od pon-piątek 7-15 weekendy wolne, ale czuje, że się tu już wypalam a peiniadze mi mówią, żeby się rozwijać a nie tutaj zostać, zawsze jednak bylam lepsza od innych i teraz chce być. Po co być lepszym w liceum jak to nie ma się jak na zarobki?

Co myślicie? Szukać czegoś innego? Nie chce wyjść na roszczeniową, ale jak chcą mieć dobrą rejestratorkę to niech dobrze płacą.

#studbaza #pracbaza #pytanie #zwiazki #zarobki #praca #pytanie

Waszym zdaniem

  • Zostać 16.3% (97)
  • Szukać czegoś innego 83.7% (499)

Oddanych głosów: 596

  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wychodzi na jedno i to samo


@kryku: Przecież to prymuska, jedna z najlepszych to może.....

Tak serio to nie wiem czy ktoś "dorosły" ma takie problemy jak osoba zakładająca temat. Oceny nie mają za dużego znaczenia w dorosłym życiu. To że ktoś miał dobre wyniki w szkole, był prymusem nie oznacza że będzie zarabiał lepiej, będzie lepszy od swoich "słabszych" szkolnych kolegów. Takie podejście ma zakładająca temat.
  • Odpowiedz
technikum, zdobył konkretne informacje o konkretnym zawodzie


@mbe_: akurat z tym tak bym się nie rozpędzał, bo technikum to też nie jest jakaś fabryka świetnych zawodowców, aczkolwiek generalnie daje dobre podstawy do dalszego nauczania takiego delikwenta, ale tak jak mowisz - po hehe liceum to tylko hehe studia a potem wielkie zdziwienie ze jak to ja tyle chodzilem na uczelnie a tutaj nie chca dac kokosow w pracy
  • Odpowiedz
@jmuhha: roszczeniowa prymuska, dajcie mi więcej pieniędzy bo się przyzwyczaiłam do bycia najlepszą xD oceny to tylko gównonumerki i nawet jeśli to bait to faktycznie zastanawiające dlaczego tak jest, przecież konkretny wynik na maturze powinien oznaczać nabycie konkretnych umiejętności na jakimś poziomie. a nie, zapomniałem że matura sprawdza wykutą wiedzę i pisanie rozprawek z lektur których się uczyło na pamięć co było w której i nie ma tam żadnej praktycznej
  • Odpowiedz
@jmuhha: 2100 + 13 czyli już mamy 2300. Do tego premie i się robi 2400-2500. Ile ty chciałaś zarabiać na recepcji w małym mieście?
  • Odpowiedz
@jmuhha: Tylko programowanie za 10k lub linux sys admin.

Zastanów się jak wycenia się twoją pracę skoro sprzątaczka w Niemczech zarabia 3 razy więcej od Ciebie - z całym szacunkiem dla sprzątaczek.
  • Odpowiedz
W liceum byłam prymuską, żeby nie powiedzieć, że jedna z najlepszych. Skończyłam ze średnią 4,89 (co i tak w szkole było super wynikiem). Maturę podstawy napisałam na: polski 80%, angielski 95% i matematyka 88%. Zdawałam rozszerzenie z biologii 82% i z Geografii 70% a zarabiam mniej niż mój chłopak po technikum elektrycznym w firmie ojca zarabia dużo i ma okazje ja niedługo przejąć (on 4500 + premie) a miał zdecydowanie gorsze oceny
  • Odpowiedz
@Myszoskocznia: Chodzi o to, że ten cały rynek pracy jest g---o wart, a szczególnie eksperci twojego pokroju, którzy oceniają wartość istoty ludzkiej przez pryzmat stanowiska, umownej wartości rynkowej/branży/rachunku ekonomicznego. P--------y kapitalizm i ta g------a korporacyjna nowomowa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jmuhha: o mój boże to musi być bait a jeżeli piszesz serio to zacznij jeść calgon bo Ci mózg kamieniem zszedł, wyższe średnie prawie się oplułem. Nawet jeżeli to bait to i tak jesteś z-----a.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Twoja wypowiedź bardziej przypomina mi typową "madke" z fb niż kobietę, która zdała maturę z tak wysokim wynikiem. Oczywiście mam świadomość tego, że matura nie świadczy o inteligencji i reszcie rzeczy z nią związanych. Tak czy siak zmiana pracy, podniesienie kwalifikacji oraz lepsze nastawienie do życia powinno trochę zmienić obecną sytuację.
  • Odpowiedz
@mbe_: niby masz rację ale k---a nie masz. To co piszesz to jakaś utopia która się tyczy albo wybranych zawodów, albo wybranych osób z pasją i talentem do danej rzeczy. A w każdym innym przypadku idziesz do roboty i dopiero poznajesz jak ta robota wygląda, bo czy szkoła, czy studia, tak naprawdę w nich nie nauczysz się jak wygląda praca od środka. Dlatego to całe miauczenie o studiach, jeszcze na
  • Odpowiedz
@jmuhha skup się na studiach i tej psychologii. dobre oceny świadczą, że jesteś bystra... masz zatem szanse na dobre oceny na studiach. trochę szkoda że nie robisz ich dziennie. Tryb zaoczny jest jednak gorszy, no ale kasa też ważna. możesz delikatnie poprosić o podwyżkę, ale wiele nie oczekuj.
  • Odpowiedz