Wpis z mikrobloga

Mirki, jak powiedzieć szefowi, że powinnam zarabiać więcej?

Mam 22 lata, skończona licbaza i pracuje jako rejestratorka medyczna w przychodni (o dość dużej renomie, bo dość dużo specjalizacji lekarskich). Zaocznie robię psychologię z możliwością otwarcia swojego gabinetu (ale to kiedyś po dziecku). Zarabiam na ręke 2100 + 13- nastka i jakieś tam śmieszne premie na święta, swoje obowiazki traktuje poważnie jak i pacjentów.

W liceum byłam prymuską, żeby nie powiedzieć, że jedna z najlepszych. Skończyłam ze średnią 4,89 (co i tak w szkole było super wynikiem). Maturę podstawy napisałam na: polski 80%, angielski 95% i matematyka 88%. Zdawałam rozszerzenie z biologii 82% i z Geografii 70% a zarabiam mniej niż mój chłopak po technikum elektrycznym w firmie ojca zarabia dużo i ma okazje ja niedługo przejąć (on 4500 + premie) a miał zdecydowanie gorsze oceny ode mnie, z resztą cieżko pogadać z nim na jakieś wartościowe tematy szczerze mówiąć...ale jednak go kocham z reszta jego rodzice też mnie bardzo lubią a ja im bardzo bardzo mocno pomagam i chcialabym być częścią ich rodziny. A no i Dodatkowo z roszerzonego polaka miałam 100% (jako jedyna)

Wiem, że matura to nie wszstko, ale jednak zdałam jje dość wysoko wiec może warto by się zastanowic nad podwyżką dla mnie, bo to, że mam tylko średnie wykształcenie to wiem, że nic, ale jednak mam wyższe średnie niż inni? Bo to, że kotś zdał mature na 30% to znaczy, że raczej jest słaby a ja byłem zdecydowanie lepsza.

Pracuję od roku, nie biorę często urlopu, a facebooka i instagrama nie przeglądam w pracy tlyko na telefonie. Wiele starszych pań mnie bardzo chwali i lubi ze mną rozmawiać.

Myślę że mam tez, ładny głos co jest moim atutem, no ale w mieście 20 k trudno jest znaleźć coś lepszego z głosem. Praca od pon-piątek 7-15 weekendy wolne, ale czuje, że się tu już wypalam a peiniadze mi mówią, żeby się rozwijać a nie tutaj zostać, zawsze jednak bylam lepsza od innych i teraz chce być. Po co być lepszym w liceum jak to nie ma się jak na zarobki?

Co myślicie? Szukać czegoś innego? Nie chce wyjść na roszczeniową, ale jak chcą mieć dobrą rejestratorkę to niech dobrze płacą.

#studbaza #pracbaza #pytanie #zwiazki #zarobki #praca #pytanie

Waszym zdaniem

  • Zostać 16.3% (97)
  • Szukać czegoś innego 83.7% (499)

Oddanych głosów: 596

  • 78
@jmuhha: To bait? Oceny z liceum i wynik z matury są #!$%@? warte jeśli nie idziesz na studia. Twój chłopak poszedł do technikum, zdobył konkretne informacje o konkretnym zawodzie, więc teraz zarabia dużo. Ty poszłaś do liceum, po którym masz tylko wiedzę ogólną o wszystkim i o niczym. Pracodawca ma w dupie oceny z liceum, bo co go to obchodzi że miałaś szóstke z WOSu czy innego gówna.
@grayjedi Tak się tworzy ludzi niepełnosprawnych do myślenia. Dobrze że moja mama nigdy nie uczestniczyła w tej sekcie że tylko dobre oceny się liczą, są najważniejsze, 100% frekwencji itd. Cieszę się, że wychowawczyni młodego od początku podkreśla, że nie trzeba mieć najlepszych ocen i by nie wywoływać tej presji bycia najlepszym u dzieci. No ala niestety tacy nauczyciele to rzadkość