Wpis z mikrobloga

@Siwy1996: Jesteś pewien, że chcesz zacząć od PHP? Są inne lepsze języki - chociaż sam używam PHP. W porównanio do Ruby czy Pythona wcale nie najgorszy. Co kto lubi.

JS i jQuery to to samo jak by nie było chociaż polecam http://vanilla-js.com/ :)

MySQL to dobra baza na początek - chociaż równie dobrze może to być PostgreSQL czy OracleDB - SQL to w miarę ustandaryzowany język (jeżeli mówimy o podstawach).

Lepiej
@mikrowypok: @Siwy1996: Takie troszkę naginanie - Grafiką niech się zajmują graficy. Nie ma co na to tracić czasu - jak chcesz się podszkolić w krojeniu stron to sobie pobierz PSD. Grafika sobie możesz zawsze zatrudnić jako podwykonawcę - szybciej i taniej (prund i czas kosztują)
@prezes_n: I tak, i nie. Nie zawsze jest mozliwosc takiego podzialu prac, zwlaszcza w malych firmach. Po 2 nie kazdy do takiej wspolpracy sie nadaje. Po 3 jako frontdev oganiajacy grafike zarabia lepiej, niz ten ktory nie.
@mikrowypok: W innych branżach też zarabiają lepiej tyle, że trzeba to umieć i lubić robić. A ja do grafiki to w 100% się nie nadaje ^^

Dzięki za linka :) chodź wolę google.pl ;P

@prezes_n: Myślę nad tym abym mógł zakodować strony już z gotowych szablonów. Gotowy plik psd na kod (moje brożka). Myślę, że większość osób pragnęła by aby strona była podpięta pod jakiegoś cms'a dlatego pytałem.

@safjanowski:
@Siwy1996: moja rada dla Ciebie jest taka: przygotuj sobie projekt aplikacji, którą chcesz stworzyć (użytkownicy + moduły) i zrealizuj go wykorzystując wymienione przez siebie technologie, mając pod ręką dokumentację. Moim zdaniem jest to najszybsza metoda nauki, dodatkowo warto przejrzeć kod niektórych aplikacji na https://github.com Dalej poczytaj sobie o wzorcach projektowych (generalnie MVC) i dobrych praktykach, a potem napisz kolejną aplikację z ich wykorzystaniem. Kiedy będziesz zadowolony z drugiej aplikacji wybierz sobie
@Siwy1996: Anglojezycznych tutoriali do Wordpressa jest bardzo duzo :) Bardzo duzo, bardzo dobrych.

Problem z gotowymi psd jest taki, ze jednak nie da sie kazdego elementu z gory zadesignowac i zeby strona miala rente i nogi wspolpraca grafik - dev musi przebiegac bez zarzutow, bo w trakcie deva duzo rzeczy wychodzi na powierzchnie. Z drugiej strony grafkom czesto brakuje zrozumienia jak fukncjonuje strona i wymyslaja niestworzone rzeczy. Pozatym co dwie glowy
@mikrowypok: Niom, generalnie grafiki z takiej książki, kurczę - nie pamiętam tytułu były świetne. Coś z prawami Murphy'iego :)

Najciekawiej to jest jak klient ma numer i do kodera/programisty i do grafika - nie da się nadążyć nad potokiem myśli :)