Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 298
PiS woli zmienić prawo oświatowe w sprawie matur niż dogadać się z nauczycielami XD

k---a serio, już pomijając całkiem fakt czy nauczycielom się należy czy nie, w ładnym stanie musi być nasz kraj, że rząd woli pisać ustawy na kolanie żeby tylko dojechać do wyborów XD

https://www.google.com/amp/s/www.money.pl/gospodarka/rzad-szybko-zmienia-prawo-oswiatowe-umozliwi-to-przeprowadzenie-matur-6373822221346945a.html%3famp=1

#bekazpisu #bekazpodludzi #strajknauczycieli #polityka
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 71
@powaznyczlowiek dogadać z nauczycielami xD to nauczyciele nie chcą się dogadać, w piątek obrady na narodowym i zgadnij kogo tam nie będzie, a no ZNP, ale to PiS nie chcę
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Vafik: wiesz co nie chodzi mi o dyskusję ile powinni dostać - górnicy, rolnicy, lekarze, policjanci dostawali hajs - skoro teraz PiS robi takie szpagaty żeby tylko nie dać (bo obecne propozycje sprowadzają się do zwolnienia części nauczycieli i rozdania ich kasy) to sam pomyśl jak już musi być c-----o
  • Odpowiedz
@Vafik: bo okrągły stol, na stadionie, w 70 osób to szopka, ktora ma rozmyć temat na wiele tygodni, a nie przejść do konkretów. jakby miały być konkrety to by je juz wcześniej zaproponowani.

nikt rozsądny tam nie pójdzie :v
  • Odpowiedz
  • 2
@powaznyczlowiek ale skoro rząd widzi, że matury są zagrożone, to imo lepiej wymyślić jakaś nowa ustawe pozwalająca napisać ja wszystkim, niż nie dopuścić niektórych uczniów do niej
  • Odpowiedz
  • 0
@Xodet czyli co? Na co mają czekać jak nie chcą gadać, wiem, że może i bezsensu, ale w końcu inaczej się nie dogadają jak nie będą chodzić na te "spotkania"
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Vafik: naprawdę uważasz, że nauczyciele nie zgodzili by się na mniejszą podwyżkę niż 1000 zeta? Bo ja jestem przekonany, że za połowę tego połowa by się wyłamała z protestu - skoro rząd woli pisać ustawę na kolanie zamiast czegoś zaproponować to ja jestem przerażony
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Vafik: nie proponują - proponują podwyżkę pod warunkiem zwiększenia ilości godzin pod tablicą - to musi się zakończyć zwolnieniem części nauczycieli a więc nie jest to podwyżka tylko defacto rozdanie ich wypłat
  • Odpowiedz
  • 6
@powaznyczlowiek nie proponują - proponują To w końcu jak? Przecież nie dadzą im 500 czy tam 1000 zł podwyżki za nic, jak chcą więcej to muszą być tego skutki, nic się im nie stanie jak będą mieć więcej niż 18h w szkole, skoro narzekają na pracę w domu, to niech siedzą dziennie 7h w szkole i tam robią to co mają robić w domu...
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Vafik: czemu ucinasz moja wypowiedź w pół słowa j--------e.jpg xD tak jak napisałem - nie zamierzam się wdawać w dyskusję czy im się należy czy nie, sami nauczyciele nie chcą pieniędzy "za nic" tylko za swoją pracę za którą są zbyt słabo płaceni

A mój wpis jest o czym innym
  • Odpowiedz
  • 6
@powaznyczlowiek i co dalej? Co rok będą terroryzowac maturzystów i tylko dej wincyj? Jak się raz ugną to co roku będzie kwik że mało. Samo straszenie, że matur nie będzie jest poniżej krytyki i właśnie dlatego nie zasługują nawet na 1 zł więcej
  • Odpowiedz
  • 3
@powaznyczlowiek piszesz, że nie proponują, ale proponują podwyżkę, to chyba sam sobie zaprzeczasz, nieważne czy ucięta wypowiedź czy nie, a twój post faktycznie nie tyczy się strajku, tylko beka z PiSu, bo musi robić ustawy pisane na kolanie, ale ciekawe przez kogo
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Problem jest tego typu ze jak nauczyciele dostana podwyzki to zaraz cala budzetowka bedzie chciala wincyj, byla propozycja podwyżek dawanych stopniowo przez okres bodajze dwoch lat ale nauczycielsi chca od razu i jest jak jest
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Vafik: to co proponują to nie jest podwyżka

tylko beka z PiSu, bo musi robić ustawy pisane na kolanie, ale ciekawe przez kogo


Oczywiście przez swoje działania i wielomiesięczne ignorowanie problemu, udawanie że nic się nie dzieje - co do tego akurat nie mam wątpliwości
  • Odpowiedz