Wpis z mikrobloga

@BigGuy poczytaj, poszukaj..
Ja na podstawie tego co znalazłem podałem możliwe wersje wydarzeń. Byćmoże nie mam racji ale możliwość taka jaką podalem była, jeżeli ty bez zgłębienia tematu zamierzasz stwierdzic ze to sie kupy nie trzyma bez podania argumentów to równie dobrze możesz nie mówić nic
@EsoGetsReal:
Po pierwsze wygląda to jak mapa co kobieta na bieżąco z listów od męża robiła. Po drugie jak jesteś w konspiracji to nie jeździsz jak #!$%@? po krajach wzbudzając podejrzenia i wpadając przy pierwszej kontroli. Po trzecie do konspiracji czy dywersji we Francji nie brano by Jankesów. To się totalnie kupy nie trzyma

I #!$%@? przynajmniej, nie bynajmniej.
Dieppe


@DJtomex: Tzw. "Rajd na Dieppe" też się zbytnio nie zgadza. Ani wskazane miejsce to nie Diepp, ani data dzienna i miesięczna (zapisana w stylu amerykańskim) zapisana na mapie, ani też możliwość dalszej walki, ze wzgl. na katastrofę tegoż rajdu. Najpewniej - jak wyżej zasugerowano - doszło do pomyłki, co nie jest niczym niespodziewanym. Zajmując się dokumentami z XVI-XVII w. niejednokrotnie spotykałem się z błędnie zapisanymi datami, zwł. rocznymi (choć co