Wpis z mikrobloga

Uważam, że ludziom po przejsciu na emeryture powinno się robić egzamin weryfikujący, czy nadają się jeszcze do prowadzenia samochodu.
I tak pozniej zalozmy co 3 lata. To jest paranoja co starsi ludzie odjebują za kółkiem. Mój znajomy np już 3 razy naprawiał swój pół roczny samochod. Za kazdym razem dostawal strzał w tył lub bok od jakiegoś dziadka.
Dwóch nawet nie skumało, że w niego uderzyli, chcieli jechać dalej i byli w szoku jak ludzie ich zatrzymywali.

#prawojazdy #samochody #emeryci #oswiadczenie
  • 84
@Doxen: lekarze też powinni mieć wpływ na zawieszanie prawa jazdy.
Wujek lvl 70+ miał problemy z sercem, po zabiegach zalecenie, aby nie jeździć przez 4 miesiące.

Olał, bo co tam, jak zasłabnie podczas prowadzenia to problem tych na drodze, nie jego ¯\_(ツ)_/¯
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 116
@KrolWlosowzNosa: jakoś nie widziałem żeby 20 latek się #!$%@?ł na trasę ekspresową/autostradę pod prąd. Wymuszenia, mylenie gazu z hamulcem, nieskoordynowane manewry, kierunkowskaz w lewo i jazda w prawo, czas reakcji na poziomie zwłok, panika w ekstremalnych sytuacjach - z tym natomiast kojarzą mi się stare parchy za kierownicą. Grzybom prawko powinno się zostawiać po przejściu restrykcyjnych badań, przynajmniej raz na 6 miesięcy .