Wpis z mikrobloga

Uważam, że ludziom po przejsciu na emeryture powinno się robić egzamin weryfikujący, czy nadają się jeszcze do prowadzenia samochodu.
I tak pozniej zalozmy co 3 lata. To jest paranoja co starsi ludzie odjebują za kółkiem. Mój znajomy np już 3 razy naprawiał swój pół roczny samochod. Za kazdym razem dostawal strzał w tył lub bok od jakiegoś dziadka.
Dwóch nawet nie skumało, że w niego uderzyli, chcieli jechać dalej i byli w szoku jak ludzie ich zatrzymywali.

#prawojazdy #samochody #emeryci #oswiadczenie
  • 84
@Doxen: robię może 20 km dziennie po ulicach jednego z większych miast w Polsce i według mnie niebezpiecznym stylem jazdy charakteryzują się: kurierzy, wszelkiej maści dostawcy w busach oraz posiadacze SUVów. Jest to odczucie subiektywne, nie wiem czy ma odźwierciedlenie w statystykach :)
@Doxen: Jest pełno leśnych dziadków w mniejszych miejscowościach gdzie ruch jest mały, a bez samochodu byliby w dupie bo komunikacja nie istnieje, zazwyczaj jeżdżą ospale więc problemu nie sprawiają. Inną sprawą jest, że jakby wcielono twój pomysł w życie to w takich miejscowościach za kilka kilogramów mięsa lub 100 zł dziadki wszystko załatwią xD Natomiast ostatnie dni w Krakowie i podkrakowskich wsiach to tragedia, pełno młodych pajaców powróciło na święta i
@KrolWlosowzNosa: pomału i spokojnie tez zmienaja pasy lub wymuszaja pierwszenstwo.
Jak ci wymusi mloda osoba albo ktoś w średnim wieku kto ogarnia to czesto daje gazu i nie musisz prawie wcale hamowac. Gorzej jak wymusi ci stary dziadek to juz jest w wiekszosci wypadków hamowanie prawie do zera i do tego maja czesto #!$%@? na wszystko do okoła on sobie jedzie i tyle.

Mam w rodzinie wujka ktory ma 75 lat
Dziadki badania zdrowia a kandydaci na kierowców badania psychologiczne albo nawet psychiatryczne czy czasem nie maja w glowie #!$%@? i beda udowadniać sobie na drodze ze sa lepsi, maja wiecej kasy albo testosteronu. Do tego testy na inteligencję i percepcję.
@Doxen: Potwierdzam. Moj dziadek ma już chyba 87 lat, dalej popierdziela samochodem i mu nie przetłumaczysz żeby tego nie robił, bo sprawia zagrożenie na drodze, bo on tego nie widzi. Jeździ gaz-hamulec, bo DROGI NIE MOŻNA TARASOWAĆ, a czasem potrafi nawet czerwonego światła nie zauważyć ( _)