Wpis z mikrobloga

Uważam, że ludziom po przejsciu na emeryture powinno się robić egzamin weryfikujący, czy nadają się jeszcze do prowadzenia samochodu.
I tak pozniej zalozmy co 3 lata. To jest paranoja co starsi ludzie odjebują za kółkiem. Mój znajomy np już 3 razy naprawiał swój pół roczny samochod. Za kazdym razem dostawal strzał w tył lub bok od jakiegoś dziadka.
Dwóch nawet nie skumało, że w niego uderzyli, chcieli jechać dalej i byli w szoku jak ludzie ich zatrzymywali.

#prawojazdy #samochody #emeryci #oswiadczenie
  • 84
@Doxen Ostatnio miałem sytuację, że z podporządkowanej wyjechał mi dziadek. Hamowałem z pieskiem z 90 km/h do zera i zatrzymałem się kilka cm od jego zderzaka. Jak gdyby nigdy nic pojechał dalej. Rzadko kierują mną takie emocje, ale wyprzedziłem go i zatrzymałem, za kierownicą oczywiście dziadek, który nie wiedział o co chodzi...

Większość młodych jak wymusi to chociaż stara się ruszyć w miarę dynamicznie, a ten dziadek spokojnie, powoli jakoś się tam
@Doxen: dziadki jak to dziadki, wiadomka, ale to Ty masz kolegę, który miał w pół roku 3 stłuczki i jest jedynym elementem łączącym te 3 zdarzenia.
Jasne, mógł mieć pecha, jednak to daje do myślenia. Z resztą komu ja to mówię. Jeździsz 5 razy tyle co ja, więc wiesz najlepiej, że ludzie raczej nie tłuką samochodów co 2 miesiące.
@Doxen: popieram. Robie 8k miesięcznie po polskich drogach i zauważam to mocno. Największy wysyp grzybów jest na wiosnę, gdy po całej zimie odpalają swoje grzybowozy i robią wycieczki na działki pod miasto. Następny wysyp grzybów jest w okolicach świąt. Stężenie grzybów jest największe pod działkami, marketami i cmentarzami. W tych miejscach powinni wstawiać nowy znak a-35 „uwaga grzyb” ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zelber ty nie rozróżniasz stłuczki i wypadku. tutaj chodzi o prędkość. dziadki przeważnie powodują stłuczki. przy wyższych prędkościach strefa zgniotu nie jest w stanie pochłonąć siły zderzenia i są ofiary. a gdy ucierpią ludzie mamy do czynienia z wypadkiem.
@Doxen:

jeśli mowimy o kierowacach kat. C ,tak to wygląda i według mnie tak to powinno wyglądać na kat.b

po ukończeniu przez kierowcę 60. roku życia – co 30 miesięcy
jakoś nie widziałem żeby 20 latek się #!$%@?ł na trasę ekspresową/autostradę pod prąd. Wymuszenia, mylenie gazu z hamulcem, nieskoordynowane manewry, kierunkowskaz w lewo i jazda w prawo, czas reakcji na poziomie zwłok, panika w ekstremalnych sytuacjach - z tym natomiast kojarzą mi się stare parchy za kierownicą. Grzybom prawko powinno się zostawiać po przejściu restrykcyjnych badań, przynajmniej raz na 6 miesięcy .


@doskonale_sobie_radzisz: jak byś opisywał kobiety na drogach. Czyli każda
@Doxen: już to jest, wszystkie prawka bezterminowe są ważne jakoś do 2023, czy coś takiego, a potem regularne badania lekarskie, co chyba 5 lat. Pytanie brzmi, czy będą to egzekwować i jaka będzie jakość tych badań.
@goras: @doskonale_sobie_radzisz: Mnie mężczyźni kojarzą się z agresją drogową, brawurą, wyprzedzaniem na czołówkę, blokowaniem jazdy na suwak, siadaniem na klaksonie w nieuzasadnionych przypadkach, niedostosowaniem prędkości do panujących warunków i z siadaniem na zderzaku.
To co panowie, wszystkim ludziom zabieramy prawko?