Wpis z mikrobloga

Uważam, że ludziom po przejsciu na emeryture powinno się robić egzamin weryfikujący, czy nadają się jeszcze do prowadzenia samochodu.
I tak pozniej zalozmy co 3 lata. To jest paranoja co starsi ludzie odjebują za kółkiem. Mój znajomy np już 3 razy naprawiał swój pół roczny samochod. Za kazdym razem dostawal strzał w tył lub bok od jakiegoś dziadka.
Dwóch nawet nie skumało, że w niego uderzyli, chcieli jechać dalej i byli w szoku jak ludzie ich zatrzymywali.

#prawojazdy #samochody #emeryci #oswiadczenie
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TatoAktywny: statystyki nic Ci nie powiedzą, bo w Polsce wciąż na drogach mamy więcej młodych niż starszych. Za to w UK starsi kierowcy powodują trzy razy więcej wypadków niż Ci młodzi.
  • Odpowiedz
@Doxen: Kiedyś miałem taką sytuacje, że starszy człowiek wyjeżdżał z lidla na główna ulicę i tak sobie stał w przejściu. Korek za nim paru ładnych aut, każdy tylko trąbił, a kierowca tak stał dobrych parę minut nie ogarniając co się dzieje. Dopiero po 5 minutach do niego ktoś podszedł i grzecznie kazał mu odjechać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Doxen niekoniecznie nie poczuli, ja w ciągu 2 miesięcy 2x stłuczka, sprawca uciekł, pierwszego dorwalem dzięki facebookowi, drugi tez uciekł, lecz udało się nagrać śmiecia na kamerkę, dużo ostatnio takich przypadków, po utracie zniżek ceny ogromne za OC
  • Odpowiedz
  • 0
@Doxen Jeżeli jest dolna granica wieku, to powinna być i górna np 75 lat i od tego czasu badania co 2-3 lata, bo w tym wieku szybko zdrowie może się popsuć. Taki mam na to pogląd od dawna.. w każdym większym mieście jest komunikacja miejska i można prawie wszędzie dojechać
  • Odpowiedz
  • 0
@Shatter ja nie mam problemu ze znajomoscia przepisów i egzamin moge zdawac co jakis czas, nie mam z tym problemu. A jakbym mial slabsze zdrowie i koordynacje to bym odstawil auto do garazu. Jak jestem chory i oslabiony, np mam zawroty glowy to do samochodu nie wsiadam.
  • Odpowiedz
I baby, jak jedziesz za jakimś autem które o--------a dziwne manewry to albo stary dziad albo baba :D

@Zgredzimierz: Dokładnie to. Przyspiesza, zwalnia na pustej drodze, skręca bez kierunkowskazu, czasem nawet się w ogóle pasa nie trzyma. Albo telefon przy uchu. Nie umiesz gadać za kółkiem, to k---a tego nie rób, a nie jedziesz k---a 40 km/h na ograniczeniu do 90.
  • Odpowiedz
@Doxen: Mój znajomy np już 3 razy naprawiał swój pół roczny samochod
Jesli ktos co chwila ma kolizje, to znaczy, ze jezdzi jak wariat i wykonuje niespodziewane manewry ( ͡ ͜ʖ ͡)

@Marazbut: Ja proponuję przymusową eutanazję po 65 roku życia
ZUS lubi to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Doxen: Zgadzam się. To wydarzenie z przed 2 lat. Emeryt w ogole nie widział mnie, pozniej twierdził, że jechałem za szybko. Policja dała mu mandat chyba 600-700 zl i po tym jak kilka razy nie potrafił ruszyć autem, powiedzieli mu, że albo chowa je z powrotem do garazu albo prawko zabierają.
https://youtu.be/2dJe2Pu7bR4
  • Odpowiedz
@Doxen: Starsi ludzie to tylko wierzchołek góry lodowej. Na drogach można spotkać mnóstwo dużo młodszych kierowców (obu płci), których umiejętności prowadzenia samochodu wskazują na znalezienie prawa jazdy w paczce czipsów..
Uważam, że taki egzamin weryfikujący umiejętności i wiedzę teoretyczną powinien być obowiązkowy dla każdego, co określony okres czasu, nawet z tego względu, że przepisy się ciągle zmieniają i można zwyczajnie o czymś zapomnieć. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Doxen: Jesteś prostakiem łatwym do zmanipulowania. Gdyby przez miesiąc w telewizji mówili o wszystkich wypadkach spowodowanych przez rudych to byś chciał dodatkowych egzaminów dla rudych no bo przecież ciągle się słyszy, że powodują wypadki.
  • Odpowiedz
@TatoAktywny Statystyki Policji mówią o liczbie osób, które są sprawcami bez uwzględnienia danych dotyczącej liczby osób w danej grupie, tzn. bez punktu odniesienia. Nie ma porównania, bo nie wiesz ile osób w danym przedziale wiekowym prowadzi auto. To tak jak mówić, że samoloty są najbardziej niebezpieczną formą transportu.
Na pewno nie jest tak, że starsi ludzie powodują najwięcej najcięższych wypadków. Ale w mieście są zmorą, jeśli chodzi o nibezpieczne manewry.
  • Odpowiedz
@Doxen mam wrażenie, że jesteś jednym z tych kierowców, którzy na trasie przy ograniczeniu 50km/h jadą 80-90 i przeklinają "zawalidrogi", które utrudniają ci "płynna" jazdę, między innymi "dziadki".
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mahisna: w przeliczeniu na liczbę kierowców jest tak samo. Grupa 60+ jest powodując najmniej zdarzeń na drodze.

W przeliczeniu na 10000 kierowcow
Grupa 18-24 ok. 18 zdarzen
Grupa 60+ ok 5
  • Odpowiedz