Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #znakidrogowe #osk

Mirki, wyjaśni mi ktoś, czemu zaznaczając opcję "TAK" jest ona błędna?
Od pierwszych godzin jazd, instruktor tłumaczy mi, że przy zjeżdżaniu z głównej drogi, trzeba to zasygnalizować, właśnie migaczem.

Egzaminator także mówi, że wymagają tego na egzaminie, że nie włączenie go jest równe błędowi, małemu niskiej wagi ale to jednak błąd, którego lepiej nie popełniać.

Instruktor z którym jeżdżę też się zastanawiał co i jak tutaj jest źle, a jeżdżę już 28h po podobnej ulicy na Katowicach, gdzie migacz muszę włączać bo inaczej to błąd i widzę że inni też go używają.
D.....o - #prawojazdy #znakidrogowe #osk

Mirki, wyjaśni mi ktoś, czemu zaznaczając...

źródło: comment_TeMZnRJkAp6ihZNrzUtlhxyjeldBdeYa.jpg

Pobierz
  • 184
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Deadlyo: Tak, jak zmieniasz pas ruchu to włączasz kierunkowskaz.

Ale jadąc na wprost na skrzyżowaniu z łamanym pierwszeństwem nie zmieniasz pasa ruchu jadąc na wprost bo chyba to Ci chodzi. ;]
  • Odpowiedz
@gascoigne: Ale tam jest pas ruchu rysowany na skręt, przecinam swój pas, żeby jechać prosto.

Tka mam na swojej ulicy, pas ruchu prowadzi w prawo, żeby jechać prosto muszę go przeciąć.
Większość takich łamanych tak ma u mnie, pas skręca, pojawia się przerywana, że mogę zmienić go i tyle.

Więc możliwe że po prostu na teście pokazali drogę, gdzie ten pas ruchu nie skręca i dlatego, a egzaminator wymaga migacza, bo u nas na ulicach tak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gascoigne:
Nie sądzisz zatem, że mądrzy ludzie, którzy układali te testy oraz sporą ilość egzaminatorów rozumie pojęcie kierunku inaczej niż ty?

Przeczytaj mój pierwszy post, w którym właśnie wyjaśniłem różnicie w pojmowaniu kierunku ruchu przez różne grupy ludzi.
  • Odpowiedz
@Deadlyo: No NIE - to poprawna odpowiedź. Skąd w ogóle pomysł że masz wrzucać lewy skoro nie skręcasz w lewo? Co się wydarzyło, że w ogóle pomyślałeś w sposób że to zdarzenie wymaga użycia kierunkowskaza?
  • Odpowiedz
@Deadlyo: No NIE - to poprawna odpowiedź. Skąd w ogóle pomysł że masz wrzucać lewy skoro nie skręcasz w lewo? Co się wydarzyło, że w ogóle pomyślałeś w sposób że to zdarzenie wymaga użycia kierunkowskaza?

PODOBNIE:
nie dajesz kierunkowskazu przy wjezdzie ze skretu w prawo jesli chcesz od raz wjechać na dalszy pas.
  • Odpowiedz
@Deadlyo: No to jest niezły mindfuck. Albo bardziej fuck up organizatora ruchu. Ślij to do Jedź Bezpiecznie albo sam to wyślę. :D

Tak czy inaczej jadąc w lewo włączyłbym kierunkowskaz po to aby nadjeżdżający z naprzeciwka wiedział, że ma mi ustąpić pierwszeństwa.
  • Odpowiedz
@gascoigne: To tak, jak skręcam to obowiązkowo migacz.

Ale tutaj, chodzi dokładnie o te skrzyżowanie (tego typu) i ten znak.
Od pierwszej jazdy było "opuszczasz główną, to włącz migacz" a rozwiązuję test i zaznaczam że włączam migacz, jadąc prost i system zwraca mi błąd w odpowiedzi.

Dlatego sam zgłupiałem i od rana sprawa się kłóci, jedni tutaj mówią, że włączają, inni właśnie że jadę prosto to po chui, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a sam egzaminator mówi że wymagają
  • Odpowiedz
@Deadlyo: W tym konkretnym miejscu sygnalizowałbym prawym kierunkowskazem kontynuowanie jazdy na wprost Francuską, niezależnie od tego jak p------e jest to rozwiązanie, ale migacz bym włączył żeby jadący z naprzeciwka wiedział, że mnie wyminie bo nie skręcam w lewo w Lotnisko.

Ale jeśli instruktor robi z tego burdelu jakąś zasadę ogólną i tak uczy na każdym łamanym pierwszeństwie to też popełnia karygodny błąd.
  • Odpowiedz