Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #znakidrogowe #osk

Mirki, wyjaśni mi ktoś, czemu zaznaczając opcję "TAK" jest ona błędna?
Od pierwszych godzin jazd, instruktor tłumaczy mi, że przy zjeżdżaniu z głównej drogi, trzeba to zasygnalizować, właśnie migaczem.

Egzaminator także mówi, że wymagają tego na egzaminie, że nie włączenie go jest równe błędowi, małemu niskiej wagi ale to jednak błąd, którego lepiej nie popełniać.

Instruktor z którym jeżdżę też się zastanawiał co i jak tutaj jest źle, a jeżdżę już 28h po podobnej ulicy na Katowicach, gdzie migacz muszę włączać bo inaczej to błąd i widzę że inni też go używają.
D.....o - #prawojazdy #znakidrogowe #osk

Mirki, wyjaśni mi ktoś, czemu zaznaczając...

źródło: comment_TeMZnRJkAp6ihZNrzUtlhxyjeldBdeYa.jpg

Pobierz
  • 184
  • Odpowiedz
Ja uważam tak, że nic się nie stanie, jak ten kierunek się da i sam często daje, bo muszę się jednak wychylić bardziej w prawo, żeby zobaczyć, czy mogę bezpiecznie przeciąć pas przeciwny.

Sytuacja ogólnie #!$%@? i ciężka do interpretacji. Osobiście uważam, że czy dasz ten kierunek czy nie - w praktyce, normalny zdrowo myślący egzaminator nie powinien Cię #!$%@?ć.

A jak to książkowa teoria widzi, to ciężko powiedzieć - sam miałbym
  • Odpowiedz
@Deadlyo: Jeżeli jedziesz prosto to nie włączasz lewego kierunkowskazu. Dodatkowo jeżeli chcesz jechać prosto to musisz ustąpić pierwszeństwa autom, które wyjeżdżają z prawej strony. Auta jadące z podporządkowanej(jakby na wprost Ciebie muszą czekać aż skrzyżowanie będzie wolne i dopiero mogą jechać).
  • Odpowiedz
@Deadlyo: Jeśli zjeżdżasz z głównej, dajesz kierunkowskaz. Swoją drogą wiem gdzie jest to skrzyżowanie i sam miałem tam prawie wypadek, bo ktoś nie umiał into kierunkowskaz.
  • Odpowiedz
@Deadlyo: niby kiedyś uczyli że zjeżdżając trzeba włączyć, ale biorąc to na logikę, jeśli chcesz jechać prosto to dlaczego masz włączać kierunkowskaz?
  • Odpowiedz
@frapson: Bo tak uczą, tak samo egzaminator mowi a Ja chce zdac egzamin.
Dlatego musze sie ich trzymac, bo to jeden z nich bedzie mial klucz do prawa jazdy

A Ja chce zrozumiec czemu sa sprzeczne informacje na ten temat, bo fajnie ucza i widze ze inne szkoły maja ten sam spsob z tym skrzyżowaniem i wlaczaja migacz.

Jak sie uczyles nie chciałem zrozumiec swoich bledow czy ciekawosci
  • Odpowiedz
@janekplaskacz: Cały czas właśnie o to chodzi, że nie da się zmienić kierunku jazdy bez skrzyżowania. Jazda po łuku to nadal jazda na wprost.

A skrzyżowanie z łamanym pierwszeństwem nie oznacza, że droga nieuprzywilejowana jakoś wirtualnie znika i jedziemy po jakimś wyimaginowanym łuku oznaczonym na tablicy T-6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gascoigne:
To twoja interpretacja. Ale przepisy o tym nie mówią. Niby czemu na skrzyżowaniu zakręt to zmiana kierunku a zakręt bez skrzyżowania nie jest zmianą kierunku?

Odpowiedź poproszę że źródłem.
  • Odpowiedz