Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #znakidrogowe #osk

Mirki, wyjaśni mi ktoś, czemu zaznaczając opcję "TAK" jest ona błędna?
Od pierwszych godzin jazd, instruktor tłumaczy mi, że przy zjeżdżaniu z głównej drogi, trzeba to zasygnalizować, właśnie migaczem.

Egzaminator także mówi, że wymagają tego na egzaminie, że nie włączenie go jest równe błędowi, małemu niskiej wagi ale to jednak błąd, którego lepiej nie popełniać.

Instruktor z którym jeżdżę też się zastanawiał co i jak tutaj jest źle, a jeżdżę już 28h po podobnej ulicy na Katowicach, gdzie migacz muszę włączać bo inaczej to błąd i widzę że inni też go używają.
D.....o - #prawojazdy #znakidrogowe #osk

Mirki, wyjaśni mi ktoś, czemu zaznaczając...

źródło: comment_TeMZnRJkAp6ihZNrzUtlhxyjeldBdeYa.jpg

Pobierz
  • 184
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gascoigne: To jest to, u nas uczą w 1 mieście, możliwe że uogólnił, to do miasta, bo na Kato naprawdę większość jak nie wszystkie łamane mają tą samą budowę, że pas skręca wraz z główną a jazda prosto to przecięcie pasa.

Co zgodnie z zasadami trzeba sygnalizować, bo przecina się pas ruchu.

@ffrankowski: No właśnie, o to mi chodzi, ktoś wreszcie załapał mój tok myślenia.
Bo wszyscy piszą "ablo zmiana pasa albo skręt" ale nikt nie patrzy, że przecinam tutaj pas ruchu a i tak mówią
  • Odpowiedz
@gascoigne: Dobrze wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
P------a akcja, 160 osób tutaj negocjacje prowadziło co należy i jak robić a pytanie wciąż pozostaje niejasne.
Więc j---ć, włącze ten migacz na egzaminie, a w teori na testach zaznaczę że nie włącze, wszyscy zadowoleni i prawko zdane
  • Odpowiedz
@PajonkGeniusz: Tak, o tym piszę od początku.

Przecinam pas, więc prawy bo prosto jadę, jak skręcam z główną razem w lewo to lewy bo skręcam.
Ale mi chodzi o test tutaj, rozwiązywałem go wczoraj i dziś.

Było tam pytanie z takim samym znakiem,
  • Odpowiedz
@gascoigne: No właśnie, tutaj jest to centrum pytania.
Wiesz jak filmiki na testach wyglądają, jakby miały 140p i ledwo da się coś zobaczyć.

Teraz dojrzyj na nim, czy na ulicy zmieniasz pas ruchu czy nie, czy tam jest linia czy jej nie ma, a jednak 2pkt to sporo na egzaminie.
Więc warto znać dokładny przepis aby odpowiedzieć
  • Odpowiedz
@Deadlyo: Takich sytuacji jak ta z Katowic nie powinno być. Ogólnie idąc na teorię trzeba sobie wbić do głowy, że tam nie ma podchwytliwych pytań z drugim i trzecim dnem.
  • Odpowiedz
nie włączałem migacza , ponieważ :" NIE ZMIENIASZ KIERUNKU JAZDY", co innego jakbyś skrecał w prawo z pierwszeństwem albo lewo.


@syjusz: a nie zmieniasz przez przypadek pasa ruchu? Co też trzeba zasygnalizować?
  • Odpowiedz
@Deadlyo: Ja zdałem 1,5 roku temu, jeżdżę po samym Krakowie 60-100km dziennie i wiem, że ciężko byłoby zdać ponownie. ;)

Najbardziej z tego powodu, że ja wiem gdzie jadę, mogę wybrać różne trasy- takie jakie mi pasują. Nikt mi nie mówi w prawie ostatniej chwili "proszę skręcić w lewo".
Tak samo gdy widzę jakiś armageddon na jakimś pasie i wiem, że mogę pojechać inaczej do mojego celu, to nie wbijam się tam na siłę i nie tamuję ruchu/nie wymuszam tylko jadę sobie na spokojnie tak jak ja chcę.

Są miejsca gdzie można z czystym sumieniem ciut więcej pocisnąć niż przepisy puszczają, a są i skrzyżowania gdzie jest g------a widoczność i wolę wjechać na spokojnie, niemal z zatrzymaniem (a egzaminator też zacząłby machać rękami i pluć się, że przecież nie ma
  • Odpowiedz
@Deadlyo: zgaduję że masz tu na myśli skrzyżowanie francuskiej z ul. lotnisko. Jeździłem, pytałem, zdawałem i NIE można w tym miejscu sygnalizować kierunkowskazem jazdy prosto
  • Odpowiedz
@Deadlyo nie ma główna. Jest z pierwszeństwem i bez. Nie sygnalizujesz jazdy ulicami z pierwszeństwem tylko skręt. Jedziesz prosto - nie sygnalizujesz ;skręcasz - włączasz kierunkowskaz
  • Odpowiedz
jeżeli droga z pierwszeństwem prowadzi w prawo ,a Ty jedziesz na wprost tym samym pasem to wychodzi na to,że jadę ciągle tym samym pasem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@syjusz: poważnie? A jaka jest definicja pasa?
  • Odpowiedz