Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #znakidrogowe #osk

Mirki, wyjaśni mi ktoś, czemu zaznaczając opcję "TAK" jest ona błędna?
Od pierwszych godzin jazd, instruktor tłumaczy mi, że przy zjeżdżaniu z głównej drogi, trzeba to zasygnalizować, właśnie migaczem.

Egzaminator także mówi, że wymagają tego na egzaminie, że nie włączenie go jest równe błędowi, małemu niskiej wagi ale to jednak błąd, którego lepiej nie popełniać.

Instruktor z którym jeżdżę też się zastanawiał co i jak tutaj jest źle, a jeżdżę już 28h po podobnej ulicy na Katowicach, gdzie migacz muszę włączać bo inaczej to błąd i widzę że inni też go używają.
D.....o - #prawojazdy #znakidrogowe #osk

Mirki, wyjaśni mi ktoś, czemu zaznaczając...

źródło: comment_TeMZnRJkAp6ihZNrzUtlhxyjeldBdeYa.jpg

Pobierz
  • 184
  • Odpowiedz
Niby czemu? Co się zmienia jak skręcam w lewo?


@janekplaskacz: jak jest skrzyżowanie łamane i główna nei idzie prosto to zawsze dajesz kierunkowskaz, czy to w lewo czy to w prawo, dlatego że nie jedziesz prosto
  • Odpowiedz
Masz 2 szanse na popełnienie tego samego błędu, drugi może zdarzyć się przy głupim parkowaniu i już obleję.

Wolę nie wykonać żadnego błędu bezsensownie


@Deadlyo: po pierwsze, nie zmieniasz kierunku jazdy w tym przypadku i nie włączasz kierunkowskazu.
Po drugie: gdzie w rozporządzeniu jest napisane, że nie możesz zrobić 2 rady tego samego błędu?
Widać, że Twój instruktor nie do końca się, o co chodzi.
Nie możesz zrobić 2 razy błędnie
  • Odpowiedz
@One_Stone:
Możesz powtórzyć czynność błędnie 2x.
Włączanie kierunkowskazu to 1 czynność, która może być błędna na początku i w środku, i już masz koniec.

Cytat z forum.prawojazdy.com.pl
W arkuszu przebiegu egzaminu praktycznego jest szereg rubryk.
Jest rubryka sygnalizowanie zamierzonych manewrów, czyli włączanie kierunkowskazów.
Jak raz nie włączysz lub za późno, to masz jedno N.
Jak zrobisz to po raz drugi to masz drugie N.
I oblany egzamin.
Podobnie jest z pozostałymi
  • Odpowiedz
@gascoigne: Niby tak, ale opuszczasz główną drogę.

Mi mówiono kiedyś przed egzaminem, że prostą drogę nie dyktuje kąt pod jakim jest, ale znaki, że można skręcić i jechać "prosto" bo tak mówią znaki.

Tutaj opuszczam główną drogę, na logikę powinno się, bo jak znak byłby odwrócony, to samochody, chcące wyjechać na lewo w boczną, nie muszą się zatrzymywać bo widzą że jedziesz prosto i tylko zwalniają prędkość.

Dość dziwne to jest,
  • Odpowiedz
@Deadlyo: to co pogrubione, to cytat z załącznika do rozporządzenia w sprawie szkolenia i egzaminowania i tego muszą przestrzegać egzaminatorzy, a nie opinii ludzi z forum prawo jazdy.
Zerknij sobie na arkusz przebiegu egzaminu i zobaczysz, że nie ma tam takich rubryk jak napisałeś.
W arkuszu są zadania egzaminacyjne, też ściśle określone w rozporządzeniu. Włączanie kierunkowskazów nie jest zadaniem egzaminacyjnym tylko częścią innych zadań, więc można zdać egzamin, nie wyłączając kierunkowskazu
O.....e - @Deadlyo: to co pogrubione, to cytat z załącznika do rozporządzenia w spraw...

źródło: comment_J0GhWHL84vHBBLTtFRShNF7fW53NOlB7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Deadlyo Jedziesz na wprost, więc niczego nie sygnalizujesz.
Znaki nie mają przy tym pytaniu znaczenia.
A gdybyś w tym przypadku skręcał w prawo, to nawet jeśli droga główna jest w prawo, to musisz to zasygnalizować.
  • Odpowiedz
  • 14
@Deadlyo no dobra, a wyobraź sobie, że na tym skrzyżowaniu byłaby jeszcze droga w lewo, też podporządkowana. Jakbyś wtedy chciał zasygnalizować zamiar jazdy prosto?

Doskonale rozumiem Twój problem, bo jak mnie tata uczył jeździć autem to też mi wmawiał, że w tej sytuacji powinienem włączyć kierunkowskaz i dopiero mi instruktor powiedział, że mnie może koleś oblać na egzaminie za takie coś
  • Odpowiedz
@Deadlyo wydaje mi się, że na tym skrzyżowaniu mogą być narysowane linie kierujące w prawo, a jak jedziesz prosto to "zmieniasz pas"... Sam bym zaznaczył nie, no ale cóż xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Deadlyo: Masz #!$%@? instruktora i tyle. Jedziesz na wprost więc nie potrzebny ci kierunkowskaz. Mnie najbardziej #!$%@? jak ludzie jadą w prawo czy w lewo na takim skrzyżowaniu i nie dają kierunku, bo niby jadą ciągiem drogi z pierwszeństwem. Nawet jakby to była papieska droga to i tak jak skręcasz na skrzyżowaniu to trzeba dać kierunkowskaz!
  • Odpowiedz
@Deadlyo: no ni #!$%@?, jak na prosto jedziesz nie włączasz. Jak byś z drugieh strony jechał,a w lewo było by z pierwszeństwem to możesz w sumie, żeby uprzedzić o zamiarach innych kierowców.
  • Odpowiedz