Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #znakidrogowe #osk

Mirki, wyjaśni mi ktoś, czemu zaznaczając opcję "TAK" jest ona błędna?
Od pierwszych godzin jazd, instruktor tłumaczy mi, że przy zjeżdżaniu z głównej drogi, trzeba to zasygnalizować, właśnie migaczem.

Egzaminator także mówi, że wymagają tego na egzaminie, że nie włączenie go jest równe błędowi, małemu niskiej wagi ale to jednak błąd, którego lepiej nie popełniać.

Instruktor z którym jeżdżę też się zastanawiał co i jak tutaj jest źle, a jeżdżę już 28h po podobnej ulicy na Katowicach, gdzie migacz muszę włączać bo inaczej to błąd i widzę że inni też go używają.
D.....o - #prawojazdy #znakidrogowe #osk

Mirki, wyjaśni mi ktoś, czemu zaznaczając...

źródło: comment_TeMZnRJkAp6ihZNrzUtlhxyjeldBdeYa.jpg

Pobierz
  • 184
  • Odpowiedz
  • 0
@Deadlyo nie ma główna. Jest z pierwszeństwem i bez. Nie sygnalizujesz jazdy ulicami z pierwszeństwem tylko skręt. Jedziesz prosto - nie sygnalizujesz ;skręcasz - włączasz kierunkowskaz

Dokładnie tak samo myślę
  • Odpowiedz
  • 1
@Deadlyo przepisy mówią o konieczności włączenia migacza przy zmianie pasa lub kierunku ruchu.
Tutaj nic takiego nie występuje.

Nie wiem czy przepisy się zmieniły, czy to kwestia złych nawyków, ale większa część pokolenia naszych rodziców niestety tak jeździ. Lepiej, gdy się uczylem jeździć, miałem na ten temat kłótnie ze znajomym policjantem drogówki. Wg niego zjazd z głównej = kierunkowskaz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ja jeszcze dodam od siebie, że jeżeli mamy znak, jak w pytaniu OPa, z kątami prostymi, to tak jak pisze większość - używamy migaczy tak, jakby tam tego znaku w ogóle nie było - tj jedziesz prosto nie migasz, a jak w lewo lub w prawo to migasz zgodnie z kierunkiem. Znak tylko informuje kogo należy przepuścić.

Natomiast jeśli na znaku mamy główną drogę w formie łuku (np https://gfx.radiozet.pl/var/radiozet/storage/images/motoryzacja/skrzyzowanie-z-lamanym-pierwszenstwem-przejazdu.-czy-powinno-sie-wlaczac-kierunkowskaz/657771-1-pol-PL/Skrzyzowanie-z-lamanym-pierwszenstwem-przejazdu.-Czy-powinno-sie-wlaczac-kierunkowskaz_article.jpg), to wtedy jadąc
  • Odpowiedz