Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #znakidrogowe #osk

Mirki, wyjaśni mi ktoś, czemu zaznaczając opcję "TAK" jest ona błędna?
Od pierwszych godzin jazd, instruktor tłumaczy mi, że przy zjeżdżaniu z głównej drogi, trzeba to zasygnalizować, właśnie migaczem.

Egzaminator także mówi, że wymagają tego na egzaminie, że nie włączenie go jest równe błędowi, małemu niskiej wagi ale to jednak błąd, którego lepiej nie popełniać.

Instruktor z którym jeżdżę też się zastanawiał co i jak tutaj jest źle, a jeżdżę już 28h po podobnej ulicy na Katowicach, gdzie migacz muszę włączać bo inaczej to błąd i widzę że inni też go używają.
D.....o - #prawojazdy #znakidrogowe #osk

Mirki, wyjaśni mi ktoś, czemu zaznaczając...

źródło: comment_TeMZnRJkAp6ihZNrzUtlhxyjeldBdeYa.jpg

Pobierz
  • 184
@Metiu1231: @wezyrek: zjeżdżas z drogi głównej.
Tutaj chodzi o jazdę z głównej na "boczną"

Trzeba sygnalizować zmianę kierunku, to że jest skręt nie oznacza że to zakręt, droga prosto prowadzi tam gdzie główna, a główna jest w prawo.

Więc prosto jest de facto w lewo, bo opuszczasz główną.

I tutaj jest problem właśnie, widziałem jak młody chłopak oblał egzamin na takim skrzyżowaniu, nie włączył migacza a za znakiem zamienił się
@xLogout: a ok, obowiązku nie masz ale warto zasygnalizować kierowcy za Tobą, że będzie prawdopodobnie hamował i czekał, może być taka sytuacja że ten skręt w prawo to będzie łagodny łuk w prawo, a tak włączając kierunkowskaz w lewo kierowca za Tobą wie, że prawodopobonie będziesz się zatrzymywał.
@Deadlyo: było coś takiego na wykopie, że komuś egzaminator uwalił bo dał kierunkowskaz na podobnym skrzyżowaniu, odwołał się i racja była po stronie wrzucania kierunkowskazu jeśli dobrze pamiętam
@Deadlyo: kierunkowskazem sygnalizujesz zamiar zmiany kierunku jazdy/zmianę pasa. Jadąc przez skrzyżowanie, nie ma znaczenia sposób poprowadzenia drogi z pierwszeństwem i dróg podporządkowanych. Kierunkowskaz włączasz, gdy na skrzyżowaniu zmieniasz kierunek jazdy. Jeżeli jedziesz na wprost, nie włączasz go, nawet jeżeli wedle oznakowania zjeżdżasz wtedy z drogi z pierwszeństwem. Włączasz go natomiast nawet wtedy, gdy jechałbyś wedle twojego obrazka nieustannie po drodze z pierwszeństwem, w prawo. Właśnie dlatego, że zmieniasz kierunek jazdy. Jeżeli
ArchDelux - @Deadlyo: kierunkowskazem sygnalizujesz zamiar zmiany kierunku jazdy/zmia...
@Bocislaw: No właśnie, a rozwiązuję test i widzę, że zaznaczając Tak, dostałem zwrot jako błąd i -2 pkt

@Dawisek: Ogólnie zjazd z głównej drogi trzeba jakoś zasygnalizować, bo auto po prawej mogą chcieć jechać w twoją stronę, a że brak sygnalizacji, to moga myśleć że jedziesz główną.
Dziwne to jest, no ale mi mówią cały czas żeby włączyć.

@Mirekzkolega: Nie odpisuje, napisałem 2dni temu tam, 2x rozwiązuję ten sam