Wpis z mikrobloga

Ale czy naprawdę używasz #mibox na tarasie?


@Willy666: A myślisz, że WiFi używałem tylko do MiBoxa? Korzystam na tarasie ze smartfona a do tego WiFi też potrzebne. Niestety router operatora jaki dostałem nie działa równolegle na dwóch częstotliwościach a nie będę przestawiał na 2,4 GHz za każdym razem jak na ten taras idę ;)
  • Odpowiedz
nie jest winą #xiaomi że dostałeś przedpotopowy router.


@Willy666: Ale o czym Ty w ogóle piszesz? Wybacz, sieciami zajmuję się już zawodowo 20 lat i nie wmówisz mi, że mój router 2,4 GHz w dom, gdzie łapię tylko swoją sieć WiFi jest do bani, w dodatku 4 metry od urządzenia Szajomi. 5 GHz sprawdza się w blokach i przestrzeniach gdzie masz wiele sieci, owszem, jest szybsze. W domu
  • Odpowiedz
@Willy666: OK, ale nie można powiedzieć, że to "nie wina xiaomi" bo na pewno nie jest normalne to, że 4 metry od routera mibox zasięg gubi gdzie każde inne urządzenie, nawet poza domem działa poprawnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slash83: u mnie jest 7 metrów do routera, przez ścianę (wielka płyta), i zasięg był dobry. Problematyczne było niestabilne połączenie na 2,4 GHz.
  • Odpowiedz
@Willy666: Czyli to potwierdza, że mam felerny egzemplarz. Przeniosłem MiBoxa do pokoju obok, router i MiBoxa dzieliła ściana i 2m w linii prostej (!). MiBox na przemian miał albo 1 kreskę zasięgu albo całkowity brak. Dokupiłem przejściówkę LAN i problemy się skończyły. Urządzenie zachowuje się jakby nawet anteny wbudowanej nie miało.
  • Odpowiedz