Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenia #podroze #allianz #warta #pzu #pytaniedoeksperta #naprawalaptopow

Mirki, jestem w podróży #zagranico i zauważyłem że pękł mi brzeg ekranu w laptopie (microsoft surface pro). Dotyk przestał działać, kursor myszki przylepiony w jednym miejscu. Zalepiłem pęknięcie taśmą i znowu zaczął działać ale pęknięcia są dość spore (i chyba się powiększają).

Oczywiście sprzęt mam od lat i nie zabrałem ze sobą paragonu czy innego dowodu zakupu. Pytanie brzmi czy mam szansę dostać ubezpiecznie za wymianę ekranu (ponad 1000 zł na nasze) czy mogę zapomnieć i wyciągnąć wnioski na przyszłość?
wakacjetowolnosc - #ubezpieczenia #podroze #allianz #warta #pzu #pytaniedoeksperta #n...

źródło: comment_sA7NO45NeH6TEb4uIXhijNd0Yqomo3aP.jpg

Pobierz
  • 18
@OrzechowyDzem: No tak, pamietam gdzie kupiłem i u kogo. Niestety była to gotówka, a paragonu sprzed 3 czy 4 lat nie mam ze sobą tym bardziej że gwarancja już dawno minęła. Generalnie to paragony trzymam tak długo jak długo mam gwarancję, nigdy nie myślałem że będę ich potrzebował do ubezpieczenia. O ile w ogóle jest jeszcze czytelny i nie utlenił się kompletnie przez te lata.
@wakacje_to_wolnosc: ubezpieczenie w Allianz działa jak bagaż masz osobiście przy sobie lub powierzyłeś przewoźnikowi lądowemu itd. Miałem już mnóstwo wypłat z tego tytułu.
Poczytaj sobie jeszcze raz warunki a nie słuchaj ludzi na infolinii, których zadaniem jest zorganizowanie pomocy przy wypadku. Oni o szkodach majątkowych nie mają zazwyczaj bladego pojęcia.
Zgłoszenie szkody majątkowej następuje pisemnie. Samo z siebie pęknięcie nie jest objęte ochroną ale jeśli doszło do niego np w wyniku
@AlNeri: To bardzo ciekawe co piszesz. Bagaż miałem przy sobie (konkretnie to torba od laptopa) i poruszałem się w Londynie z punktu A do punktu B. Na ruchliwym chodniku wpadł we mnie ktoś z własną torbą która uderzyła w moją. W tłumie i pośpiechu nie mogłem nawet zatrzymać tej osoby.

Czy takie zdarzenie może się kwalifikować?