Wpis z mikrobloga

Denerwują mnie laski z nadwagą, które ciągle krzyczą, że każde ciało jest piękne jednocześnie powtarzając, że one nie są "patykami", "wieszakami", "anorektyczkami" obrażając tym samym osobny szczupłe.

Ogólnie denerwuje mnie fakt, że o grubej osobie nie można powiedzieć, że jest gruba bo się ją obraża, ale gruba osoba może i bardzo często to robi, jeździć po chudych osobach.

Na każdym bilansie w szkole miałam problemy, bo zawsze byłam bardzo chuda. Bez powodu. Słuchałam od nauczycieli i higienistek, że mam "przestać rzygać" czy "zacząć jakoś wyglądać". Jednocześnie w klasie była dziewczyna ważąca ok. 105 kg z ogromną nadwagą, jej jakoś nikt nigdy nie mówił, że ma przestać żreć.

#nadwaga #niedowaga #podwojnestandardy #waga #cialo #rozowepaski #niebieskiepaski #wyglad #zalesie
#niepopularnaopinia
  • 125
@holly_satan ale otyłość naprawdę bardzo zależy od genetyki, może być wynikiem schorzeń, nierównego poziomu hormonów itp. szczególnie taka otyłość dziecięca o której mówisz, rzadko jest winą dziecka, tzn. ono samo nie ma świadomości i umiejętności kontrolowania własnego apetytu, jest to też często wina rodziców którzy przekarmiaja dziecko.

Ale fakt takie głupie #!$%@? się do osób bardzo chudych, albo np o bladej cerze jest #!$%@?ące