Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki, chyba dałem się oszukać na OLX jak dziecko... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Od początku:
Dwa tygodnie temu znalazłem używaną kartę graficzną na olx w okazyjnej cenie (ale też nie takiej niskiej żeby był to jawny przekręt). Jako że gościu miał lokalizację ustawioną po drugiej stronie Polski w stosunku do mnie, umówiliśmy się na wysyłkę. Miałem wątpliwości, no bo wiadomo, OLX przestrzega przed taką formą "odbioru" towaru, słyszy się sporo o oszustach na OLX no ale... gościu miał konto od 2013 roku, więc pomyślałem jakby był złodziejem to nie posiadałby takiego starego konta bo już dawno by je usunęli, poza tym dobrze mi się z nim gadało i uśpił moją czujność...
Przelałem pieniądze na podane przez niego konto (podał też imię i nazwisko do przelewu, ale wątpię w ich prawdziwość) i czekałem, aż wyśle mi numer śledzenia przesyłki z poczty. Kolejnego dnia od przelewu (rano) zapytałem go w wiadomości przez OLX czy wysłał już paczkę. Odpowiedział że wypadły mu jakieś sprawy rodzinne i że zrobi to max do końca tygodnia (była to środa). Odpisałem że jasne, nie ma sprawy, każdemu może się przytrafić jakaś niespodziewana sytuacja. Odpowiedział jeszcze że dziękuje za wyrozumiałość i na pewno da znać jak nada już paczkę.
Kiedy wszedłem na OLX-a późnym popołudniem jego konto już nie istniało i nie mogłem pisać żadnej wiadomości w naszej konwersacji, no bo nie było konta "po drugiej stronie"... (°°

Zgłosiłem oczywiście całą sytuację do OLX (screeny rozmowy, numer jego oferty, potwierdzenie mojego przelewu na jego konto), ale OLX jak się można było spodziewać UBOLEWAJĄC nad moją sytuację stwierdził że generalnie RODO i oni nie mogą nic pomóc xD Ewentualnie przekażą info organom ścigania jak zgłoszę sprawę Policji.
Zamierzam dzisiaj iść na policję zgłosić to jako oszustwo, wiem że szansa że coś z tym zrobią jest niewielka, ale nie można w takich sytuacjach siedzieć bezczynnie i machnąć ręką na te dwie stówy. Wydrukowałem screeny pokazujące całą naszą konwersację, a także moje potwierdzenie przelewu.

Czy któryś z Mireczków miał może podobną sytuację, albo może podpowiedzieć czy coś jeszcze może się przydać i jak nie dać się odprawić z kwitkiem na komendzie? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#olx #oszukujo #oszustwo #policja
  • 19
@fatabil1ty: Chciałbym żeby to nie była prawda, ale z tego co czytam to nawet na komendach odwodzą Cię jak mogą od złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa bo potem rozliczają ich z % "rozwiązanych" spraw, a nie chcę im się ścigać gościa za 200zł...( ͡° ʖ̯ ͡°)
@FruczakGolabek: Zgłaszaj. Tylko koniecznie jako oszustwo bo jest ścigane z urzędu i nie ma znaczenia kwota. Będą cię próbowali omamić że nie ma sensu bo to dla nich dodatkowa robota. Ale Zgłaszaj i spora szansa że coś wskórasz jak konto bankowe nie jest na jakiegoś Ukraińca.
tylko nie mogę sobie wyobrazić że ktoś jest aż tak głupi żeby robić taki przekręt ze swojego konta bankowego... xd Boję się że może być tak jak pisał vlodek2532 ( ͡° ʖ̯ ͡°) A na olx siedział może przy użycia Tora albo jakiegoś VPN...