Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 811
W wieku 26 lat, mając ukończone studia pierwszego stopnia, zarabiam więcej niż mama - nauczycielka, która ma więcej lat doświadczenia niż ja życia, znacznie więcej spędziła edukując się (jakieś podyplomówki czy inne takie) i ma chyba wszystkie możliwe dodatki jakie może mieć nauczyciel.

I ona się ze mną zgadza, że obecnie żeby zostać nauczycielem to trzeba mieć albo spore pokłady powołania, albo nie mieć głowy na karku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#strajknauczycieli #edukacja #niewiemjaktootagowac #chwaliszsieczyzalisz
  • 355
  • Odpowiedz
@Thorkill: #!$%@? w twój gus wbijam. 5,5 brutto ma 40% Polaków.
Jak chcesz to od ręki mogę załatwić Ci robotę za 2300-2400 do ręki bez żadnego doświadczenia w niczym, wystarczy mieć dwie sprawne półkule mózgowe (ja do końca nie mam to po roku zarabiam 2900). Praca bez studiów, nie marketing,nie sprzedaż, nie pierdzenie w stołek.
Bez doświadczenia i wykształcenia praca przy programowaniu PLC na start 4000 do ręki (tylko musisz znać
  • Odpowiedz
@Rabusek: Trolliku, rok pracy w korpo z zerowym wcześniejszym doświadczeniem, to masz ciągle przed nazwiskiem "junior" wypisane. Nikt ci więcej niż 3,5 k brutto nie da. Bo jesteś traktowany jak stażysta.


@Thorkill wiekszy bredni w zyciu nie czytalem. 1 z brzegu korpo -Samsung, ktory znany jest z rynku w Warszawie ze pensje ma ponizej sredniej.
Na entry level masz 5.5k brutto + autorskie koszty uzyskania prxychodu, bony sodexo na zarcie co
  • Odpowiedz
@azetka: To nie jest problem tylko nauczycieli, jest dużo grup zawodowych co dostają po dupie. Mój ojciec jest starszym analitykiem medycznym w wojewódzkim szpitalu, 3lata do emerytury, praca z weekendami i dostaje 2100zl na reke z premiami. Kierowniczka całego laboratorium skwitowała strajk nauczycieli stwierdzeniem - nawet nie myślcie strajkować, bo na wasze mieksca czekają następni...
  • Odpowiedz
Na entry level masz 5.5k brutto + autorskie koszty uzyskania prxychodu, bony sodexo na zarcie co miesiac(190zl) i premie roczna i polroczna.


@borjaki: A jakieś dowody na to. Link, cokolwiek?
  • Odpowiedz
@Thorkill: I do tego jeszcze jak pracowałem w Samsungu była 2x w roku premia roczna (w czerwcu i grudniu), wychodziła z tego sumarycznie jedna dodatkowa pensja albo dwie, w zależności od tego jak dobrym pracownikiem byłeś.
  • Odpowiedz
Zaraz się dowiesz że to wafel a nie dowód xD

@hehenuanek: Pewnie tak, ale nie będę przecież trollowi z internetu wysyłał mojej umowy o pracę, żeby mu udowodnić, że nie ma pojęcia o życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@Thorkill trollu, jestem "juniorem" w korpo, pierwsza praca jeszcze przed skończeniem studiów (jednolite magisterskie) i pracując od miesiąca zarabiam 5,5k brutto. Co prawda branża farmaceutyczna to i płace nieźle, ale nie wciskaj kitu że się nie da
  • Odpowiedz
Moja pensja Juniora z czasów jak pracowałem w Samsungu


@Strus: Jako programista? Na b2b czy normalnym etacie? Ile lat doświadczenia wtedy miałeś?
Generalnie gratuluje. Jesteś traktowany na rynku pracy jako specjalista. No i dostajesz z tego powodu bardzo dobre pieniądze. Ale takich ludzi jak ty (pensja brutto powyżej 5,5 k) jest w Polsce 20 proc. w tym kilka proc poniżej 40 roku życia. Przynajmniej tak mówią dane GUS-u.
  • Odpowiedz
No i dostajesz z tego powodu bardzo dobre pieniądze.


@Thorkill:

xD

- wild 4,2k netto appers
- Trollkill say's "gratauluję, bardzo dobre pinionszki, ale ile latek jako programista jaby w wersji skript?"
  • Odpowiedz
@Thorkill: Programista, umowa o pracę. Co do doświadczenia napisałem Ci, 3 miesiące stażu w Samsungu przed byciem Juniorem u nich (to co wkleiłem to pensja Juniora). Wcześniej nie pracowałem zawodowo jako programista. To jest pensja z 2014 roku i myślę, że obecnie są większe (bo jak ja odchodziłem, to Juniorom płacili więcej niż mi jak byłem Juniorem).
  • Odpowiedz