Wpis z mikrobloga

Świetny dzień za mną!

Namówiłem rodziców z jednej ze szkół w której byłem członkiem komisji egzaminacyjnej, aby wspólnymi siłami w ramach rewanżu napisali pismo do US ws udzielanych korepetycji przez nauczycieli. W piśmie zawarte zostały potwierdzenia prowadzenia płatnych korepetycji przez nauczycieli. Zostały wymienione dokładne nazwiska, adresy, kwoty za godzinę, terminy korepetycji, dowody w postaci notatek, e-maili, sms i innych. Wszystko to podpisane przez rodziców wraz z ich danymi kontaktowymi. W dniu dzisiejszym nasz mały dokument został złożony w US.

Ot czuję się wyśmienicie, zrobiłem coś ku chwale ojczyzny, narodu, dla dzieci dla ich rodziców. Czuję, że spełniłem swój obywatelski obowiązek wobec kraju.

Polecam wszystkim postąpić tak samo jak ja i rodzice tych dzieciaków.

#strajknauczycieli #polska #nauczyciele #podatki #urzadskarbowy #4konserwy #neuropa #bekaznauczycieli
DawajDawaj - Świetny dzień za mną! 

Namówiłem rodziców z jednej ze szkół w której ...

źródło: comment_xJEWvpvNT9aodG3NJSKzLColofCKQa8N.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@Pienio69: Dbanie o dobro społeczeństwa powinno polegać przede wszystkim na trosce o jego edukację. Ale do tego trzeba myśleć nieco bardziej perspektywicznie i nieco bardziej świadomie.

@Larkin21: Nie ważne, żebyś Ty miał lepiej, tylko, żeby sąsiad miał gorzej. No brawo.
  • Odpowiedz
@DawajDawaj: Nie słuchaj wykopków, bo dobrze zrobiłeś. Ci ludzie mają w dupie przyszłość swoich uczniów, a wolą protestować, szantażować i wykorzystywać dzieci tylko jako zakładników. Nie chcesz pilnować dziecka na maturze? Nie dasz mu poprawić oceny albo jej nie wystawisz? Ale dawałeś mu korki? No to licz się z tym, że rodzic to zgłosi.
  • Odpowiedz
@DawajDawaj: Ciekawe czy ci sami rodzice będą zadowoleni jak okaże się że muszą płacić opodatkowaną stawkę za korepetycję. Uważaj, czy nie usłyszysz kilku ciepłych słów, jak odkryją że od tej "zemsty" zaczynają płacić dużo więcej za godzinę.

Nie pochwalam szarej strefy w korepetycjach, ale zastanawiam się, czy z tego wszystkiego nie wyjdzie akcja "Na złość mamię odmrożę sobie uszy". Tzn czy rodzice nie zrobią sobie większej krzywdy sobie, niż nauczycielom. W
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DawajDawaj zobaczymy jak za kolejne korepetycje zapłacą 2x tyle, bo muszą podatek odprowadzić. Wtedy możesz się przypomnieć że swoim super dziełem xd

@tomszczyk: ta xd to znajdą się inni korepetytorzy którzy będą tańsi xd tak działa wolny rynek
  • Odpowiedz
@Massad: nauczanie w szkole powinno być na takim poziomie aby korepetycje nie były potrzebne. Jaka motywację ma nauczyciel skoro może przeleciec w temat po łebkach I liczyć na to że rodzice zadzwonią po korki I będzie mógł tłumaczyć to samo tylko za 50 zł za 45 min.

Za moich czasów standardem były godziny wyrównawcze gdzie słabsi uczniowie mogli nadrobić materiał i dostać indywidualne wyjaśnienie problemu. Teraz w ramach tych godzin nauczyciel
  • Odpowiedz
Rozwiałeś moje nadzieje na to, że młodsze pokolenie myśli już trochę bardziej świadomie, niż ich peerelowscy, ubeccy rodzice i dziadkowie. Jak ten kraj ma się rozwinąć, skoro są w nim tacy malutcy ludzie?

@nvmm: Podatki płacą lekarze, płacą pielęgniarki, górnicy, rolnicy i wszyscy inni ludzie. Dlaczego Twoim zdaniem z nauczycielami, którzy udzielają korepetycji powinno być inaczej? Ja jestem za całkowitą likwidacją podatków dochodowych (oczywiście wiąże się to z obniżeniem wysokości budżetu),
  • Odpowiedz
@DawajDawaj: Tak jak nie popieram #!$%@? do skarbówki, bo jednak im więcej kasy u obywateli do ich własnej dyspozycji tym lepiej, ale kurna. Nauczyciele chcieliby zjeść ciastko i mieć ciastko - podstawy #!$%@?, wakacje, święta i inne pierdoły, do tego czas przy tablicy najkrótszy w europie

ALE ŁODBIERDOLTA SIĘ OD NASZYCH KORKUW, OD NAS I ODNASZYCH KORKUW!!111

No to do cholery- albo się bawimy i liczymy jak wszystkich innych, albo robimy
  • Odpowiedz
@DawajDawaj: Już nie #!$%@?. Zachowałeś się jak śmieć wyłącznie w ramach walki politycznej. Powszechne opodatkowanie korepetycji oznaczałoby tyle, że rodzice więcej by płacili za usługi...

A US gówno im zrobi bo mają cały rok na wykazanie dochodu. JDG nikt im nie udowodni na podstawie paru korepetycji nawet jeśli kwoty były duże. Za to przy odrobinie szczęścia może wyjść na to, że ci rodzice powinni zapłacić za nich składki ZUS.
  • Odpowiedz
@DawajDawaj już myślałem, że nasz kraj będzie szedł w dobra stronę jak tylko te stare, komunistyczne pokolenie zacznie wymierać. A tu cyk. Młodsze tak samo #!$%@?. (ʘʘ) nie powiem, zaskoczyłeś.
  • Odpowiedz