Wpis z mikrobloga

Świetny dzień za mną!

Namówiłem rodziców z jednej ze szkół w której byłem członkiem komisji egzaminacyjnej, aby wspólnymi siłami w ramach rewanżu napisali pismo do US ws udzielanych korepetycji przez nauczycieli. W piśmie zawarte zostały potwierdzenia prowadzenia płatnych korepetycji przez nauczycieli. Zostały wymienione dokładne nazwiska, adresy, kwoty za godzinę, terminy korepetycji, dowody w postaci notatek, e-maili, sms i innych. Wszystko to podpisane przez rodziców wraz z ich danymi kontaktowymi. W dniu dzisiejszym nasz mały dokument został złożony w US.

Ot czuję się wyśmienicie, zrobiłem coś ku chwale ojczyzny, narodu, dla dzieci dla ich rodziców. Czuję, że spełniłem swój obywatelski obowiązek wobec kraju.

Polecam wszystkim postąpić tak samo jak ja i rodzice tych dzieciaków.

#strajknauczycieli #polska #nauczyciele #podatki #urzadskarbowy #4konserwy #neuropa #bekaznauczycieli
DawajDawaj - Świetny dzień za mną! 

Namówiłem rodziców z jednej ze szkół w której ...

źródło: comment_xJEWvpvNT9aodG3NJSKzLColofCKQa8N.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@TatoAktywny co ty #!$%@?? xD Czyli ja mam płacić podatki a ktoś może ich nie płacić i według ciebie to jest ok? Jak ktoś jedzie bez biletu i go kontrola złapie to pewnie też krzyczysz że to kanar #!$%@? co nie? xD
  • Odpowiedz
Nauczyciele #!$%@? uczą bo w sumie program oświatowy jest przestarzały jak i pensja nie zachęca lepszych do pracy w oświacie.


@Marek_Licyniusz_Krassus: oni strajkuja bo chca wiecej kasy a nie zmian programu to jest zasadnicza roznica, jak dostana hajsy to program bedzie dalej taki sam i nic sie nie zmieni. Dlaczego nie protestuja bo program jest chu... ? Bo maja na #!$%@? itd.
  • Odpowiedz
@nvmm: Kuzwa najlepsze jest to ze na korki nie chodzi się bo się lubi tylko ma się braki. także komu pan buc na złość zrobi to nie wiem.
  • Odpowiedz
  • 0
@DawajDawaj Chciałabym tylko zauważyć, że udzielanie korepetycji, w przypadku braku dg powinno być objęte umową zlecenia. Grunt, że to zgłosiłeś do us i zus i odprowadziłeś od tych umów zus. ❤
  • Odpowiedz
@j3sion: Nie będę się wypowiadał za każdą szkołę. Jestem doktorantem na UW. I mamy problem, że studenci wolą płacić za korepetycje zamiast pójść na bezpłatne konsultację z przedmiotu. Już kilka tat temu wprowadzono zasadę, że można pójść do dowolnego pracownika który się zna, a nie koniecznie do wykładowcy, prowadzącego ćwiczenia.

Czyli uczeń pierwszego roku ma do wyboru coś koło 100 pracowników. I rzadko który przyjdzie poprosić o pomoc, a korepetycji jest
  • Odpowiedz
A nauczyciele też płacą podatki, wyobraź sobie.

@nvmm: Nigdzie nie pisałem, że w ogóle nie płacą, każdy płaci jakieś podatki natomiast cały wątek dotyczy podatków od udzielania korepetycji.

Korepetycji udzielają najczęściej biedni studenci i emeryci.

Nie pisałem o studentach, a już czynnych nauczycielach. Również o czynnych nauczycielach pisała osoba, która założyła ten wątek i o tym mowa. Z rozmów z kilkoma osobami tutaj dowiedziałem się, że sprawny i pracowity nauczyciel może
  • Odpowiedz
@krootki: Tu nie chodzi o samo "donoszenie" a o motywy owego "donoszenia"

@kulass: jest różnica między wyśmiewaniem i krytykowaniem polactwa a korzystaniem z czyichś usług doskonale wiedząc że osoba nie płaci podatków (bo toniej he, he a rzund to złodzieje więc nie szkoda), napisaniem donosa jak ta osoba cię zdenerwuje (te słynne polackie: #!$%@? somsiadowi) i udawanie że zrobiło się to z troski o dobro wspólne:

Ot czuję się wyśmienicie,
  • Odpowiedz
@ludwikVwazon: Poważnie? "Z rozmów z kilkoma osobami tutaj dowiedziałeś się.."? Jeśli napiszę Ci, że nauczyciele zarabiają miesięcznie średnio 3,5 miliona też uwierzysz? Przecież rozmawiamy. Co więcej, mogę napisać, że jestem księgową tysiąca nauczycieli i ja Cię zapewniam, że zarabiają miliony. Już łykasz?
  • Odpowiedz
@nvmm: Akurat mam kilku nauczycieli w rodzinie i wiem ile zarabiają. Tak, jak najbardziej wierzę, że pracowity i dobry nauczyciel, którego rodzice dzieci polecają między sobą jest w stanie wyciągnąć drugą pensję. Oczywiście mniejszość nauczycieli tak robi bo to wymaga czasu, w mojej rodzinie żaden nauczyciel nie wyciąga z korepetycji aż tyle bo wolą poświęcić ten czas na rodzinę czy rekreację natomiast nie zmienia to faktu, że jest to jak najbardziej
  • Odpowiedz
@ludwikVwazon: Nie uważam, że nie powinni. Jestem przedsiębiorcą i mnie też podatki bolą, ale mam uczulenie na mentalność przegrywów. Śmiejemy się z januszy biznesu, czy z ludzi, którzy wyrośli w komunie, tymczasem młode pokolenie jest identyczne. Nie ważne, żebym ja miała lepiej, oby ktoś miał gorzej.
  • Odpowiedz
@nvmm: Rozumiem i generalnie z częścią się zgadzam, ale akurat tutaj nie dostrzegam tej analogii. Człowiek płacący podatki i zgłaszający kogoś kto ich nie płaci wcale nie ma lepiej gdy ta druga osoba nie płaci, a wręcz gorzej bo jednak te podatki idą po puli wspólnej, z której są rozdzielane mniej lub bardziej sensownie na różne rzeczy z których on korzysta.

Kończąc to rozumiem Twój tok myślenia, szanuję przedsiębiorczość, ale moim
  • Odpowiedz
@DawajDawaj:
Popieram.
Nie będzie korków
nie będzie problemu z nadmiarem chętnych do liceum, technikum
nie będzie problemu z dostaniem się na uczelnie
w końcu inżynierem, lekarzem, nauczycielem, itp będą naprawdę Ci co umieją i chcą
w końcu nie będzie problemu z pracownikiem niewykwalifikowanym

a przepraszam będą korki
do 60 zł doliczy się
19% podatku
do tego co wyjdzie 23% VAT
a dalej doliczy się koszt wynajmu sali, prądu,
itp itd

i
  • Odpowiedz