Wpis z mikrobloga

Świetny dzień za mną!

Namówiłem rodziców z jednej ze szkół w której byłem członkiem komisji egzaminacyjnej, aby wspólnymi siłami w ramach rewanżu napisali pismo do US ws udzielanych korepetycji przez nauczycieli. W piśmie zawarte zostały potwierdzenia prowadzenia płatnych korepetycji przez nauczycieli. Zostały wymienione dokładne nazwiska, adresy, kwoty za godzinę, terminy korepetycji, dowody w postaci notatek, e-maili, sms i innych. Wszystko to podpisane przez rodziców wraz z ich danymi kontaktowymi. W dniu dzisiejszym nasz mały dokument został złożony w US.

Ot czuję się wyśmienicie, zrobiłem coś ku chwale ojczyzny, narodu, dla dzieci dla ich rodziców. Czuję, że spełniłem swój obywatelski obowiązek wobec kraju.

Polecam wszystkim postąpić tak samo jak ja i rodzice tych dzieciaków.

#strajknauczycieli #polska #nauczyciele #podatki #urzadskarbowy #4konserwy #neuropa #bekaznauczycieli
DawajDawaj - Świetny dzień za mną! 

Namówiłem rodziców z jednej ze szkół w której ...

źródło: comment_xJEWvpvNT9aodG3NJSKzLColofCKQa8N.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@Danicen: Od reformy oświaty jest rząd i on ją powinien zrobić czy nauczyciele się zgadzają czy nie (zakładam, że to będzie dobra reforma, a nie wymiana tabliczek na szkołach). I częścią tej reformy jest podniesienie pensji nauczycielom. Oni strajkują wtedy kiedy mają największe szanse coś zyskać, a nie wtedy kiedy powinno to odpowiadać rządowi i rodzicom bo wyjdzie, że powinni robić to w wakacje.
Obecnie na tym strajku najbardziej zyskuje rząd,
  • Odpowiedz
@Marek_Licyniusz_Krassus
To może inne pytanie - kto jest organem decyzyjnym przy przydzielaniu podwyżek dla budżetówki?
Rząd, czy może rodzice uczniów? Bo skoro najbardziej wygrywa aktualnie rząd, to chyba coś im nie pykło.
  • Odpowiedz
@Danicen: Rząd. A dlaczego wygrywa? Bo dalej prowadzą w sondażach. Nauczyciele wiecznie strajkować nie będą, nawet jak matury nie odbędą się w maju to w czerwcu. A jak się uprą, to Sejm w noc przepchnie ustawę i dopuszczą uczniów do matury z pominięciem promocji do nauczycieli. I coś czuję, że rząd jeszcze bardziej zyska w sondażach bo im bardziej podzielone społeczeństwo tym lepiej dla nich.
  • Odpowiedz
@TatoAktywny: Jak by się ktoś jeszcze zastanawiał czemu polsza to taki chlew obsrany gównem to doskonale to widać po mentalności OPa i tych rodziców.

Prawie się wzruszyłem na widok tej przemiany z nosaczy w prawilnych obywateli zatroskanych stanem ściągalności podatków jak trzeba komuś #!$%@?ć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PolacoEsMasGrandeRobaco: @TatoAktywny: Ale wiecie o tym, że takie działania to akurat dbanie o dobro społeczeństwa? xD Dzięki temu, mogą zwiększyć wpływy do budżetu państwa.
W krajach bardziej rozwiniętych pojawia się coś takiego jak społeczeństwo obywatelskie - ktoś kto zgłasza oszukujących państwo, jest widziany w pozytywnym świetle a nie 'nosacz' i 'polsza'.
  • Odpowiedz
@DawajDawaj: oczywiscie #!$%@? od tego ze jestes glupi, to kazdy powinien placic podatki i trzeba donosic jesli ktos nie placi bo to zwyczajna kradziez. Ale to ma sie nijak do strajku ktory jest bardzo dobra inicjatywa.
  • Odpowiedz
@Pienio69: W krajach bardziej rozwiniętych jak to określiłeś robi się to z troski o dobro wspólne a nie po to żeby #!$%@?ć "somsiadowi" z którego usług się wcześniej radośnie korzystało (i pewnie jak emocje opadną, będzie dalej korzystało) cumplu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tu jest właśnie różnica między polszą a krajami rozwiniętymi.
  • Odpowiedz
@PolacoEsMasGrandeRobaco: u nas donosiło się dużo wcześniej niż w „krajach rozwiniętych”. Mamy swoje „tradycje” od co najmniej 1945 roku. Dlatego u normalnych ludzi donoszenie jest najgorszą formą #!$%@?. Ale jak ktoś wychowany w rodzinie donosicieli to i teraz będzie to robił „z troski o dobro wspólne”. Myślisz, że w poprzednim ustroju nie było takich, co to donosili dla dobra wspólnego? Tfu.
  • Odpowiedz
W krajach bardziej rozwiniętych jak to określiłeś robi się to z troski o dobro wspólne a nie po to żeby #!$%@?ć "somsiadowi"


@PolacoEsMasGrandeRobaco: Napisała typ którego avatar, nick i większość twórczości na tym portalu powstaje w celu #!$%@? innym XDDDD
  • Odpowiedz
@DawajDawaj: Rozwiałeś moje nadzieje na to, że młodsze pokolenie myśli już trochę bardziej świadomie, niż ich peerelowscy, ubeccy rodzice i dziadkowie. Jak ten kraj ma się rozwinąć, skoro są w nim tacy malutcy ludzie?
  • Odpowiedz