Wpis z mikrobloga

17/100 #100oldgamechallange

Dzisiejsza gra:

Icewind Dale

Data wydania: Czerwiec 2000
Platformy: PC
Gatunek: RPG

Opis: Świat gry osadzony w fantastycznym Advanced Dungeons & Dragons ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak w Baldur's Gate tworzymy swoją drużynę i podążamy przez świat wykonując questy. Gra posiada dobre multi mi się grało przyjemnie
Gra nastawiona na eksploracje świata

Oceny graczy PC:
Metacritic: 8.4
Gry-online: 8.6

#retrogaming #staregry
Pobierz
źródło: comment_O30LkXD2wmFu5NaXMXiK6GbXKz11puAz.jpg
  • 47
@Krx_S: To jest niesamowite jaką ja mam nostalgię do tej gry... mimo że ani razu w nią nie grałem. Raz przeczytałem o niej bodaj w Clicku, w samych superlatywach pisali o Dolinie Lodowego Wichru - choć tytuł był podany w oryginale: Icewind Dale (notabene pięknie ten tytuł spływa z języka, częściowo to pewnie dlatego tak mi utkwił w pamięci). Lecz w owym czasie, z powodu sprzętowych ograniczeń nie było mi dane
@Krx_S: Szkoda, że aktualnie nie da grać się w te gry bo po prostu wyglądają fatalnie... Przydałby się stary dobry monitor CRT, zawsze mnie ciekawi, dlaczego na CRTkach gry wyglądały tak pięknie, a teraz nowoczesne 4k i lipa
@bonus nie wiem czy wiesz ale CRT ma najlepsze oddanie kolorów i niektórzy graficy używają do dzisiaj monitorów CRT będę budował retro maszynę w wakacje więc jak coś to się odezwij to ci powiem jakie są efekty z monitorem CRT ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krx_S: Pamiętam jak za dzieciaka zamknąłem się w pokoju i cały weekend grałem w IWD, wychodziłem tylko do drzwi odebrać pizze. W niedzielę wieczorem wyszedłem jednak do sklepu. Ale byłem w szoku, że śniegu nie ma i wszystko zielone dookoła.
Ten klimat lodu i śniegu na dłuższą metę był trochę przygnębiający.
@Krx_S: Moj personalny faworyt. Wiem, że BG i Torment lepsze, ale niepowtarzalny klimacik przygodowy i przepiękne górskie lokacje z budującą atmosferę muzyką biją poprzedniczki o głowę.
@Krx_S: Moja najukochańsza gra dzieciństwa. Wiem, że BG więcej wniosło do gatunku i było brardziej złożone, ale jednak klimacik i walki w Icewind Dale przeważają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krx_S: uwielbiam tą grę. Muzyka. Klimat. Lokacje. Przeszłam z 3 razy różnymi składami. II część też bardzo fajna, ale największy sentyment mam właśnie do częsci I.
@Krx_S: ehh jeden z moich pierwszych, jak nie pierwszy cRPG za guwniaka - doszedłem do połowy, jakaś wieża z krasnoludami czy coś i nie dało rade dalej - pewnie #!$%@?łem budowe postaci albo grałem #!$%@? albo to i to xD mimo wszystko miło wspominam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krx_S: gra dobra, ale trudna. Wiele walk się rozgrywało na zasadzie zwabiania przeciwnika pojedynczo, sztuka po sztuce i eksterminacji kolejno bronią dystansową i czarami. Jeden z moich ulubionych tytułów
Tak w zasadzie to świat w którym dzieją się wydarzenia z Bladur's Gate, Icewind Dale czy Neverwinterów to "Forgotten Realms". AD&D to mechanika. Tak tylko informuję. ;)


@FantasticMrFox: No tak dla purystów RPG to Forgotten Realms to nazwa settingu a świat to Faerun. I jest to druga edycja mechaniki AD&D, mocno się różniąca od pierwszej ;-)
@jast: To ja sprostuję. Zgadza się, że setting to Forgotten Realms. Użyłem słowa świat do określenia settingu ze wzlęgu na to, że ichniejsza planeta nazywa się Toril, a Faerun to tylko jeden kontynent, a nie świat. Do tego dochodzą inne planety, plany, itp. itd. etc. Więc wolałem uniknąć nieporozumień w tym wymiarze.
@Krx_S ta gra to niesamowity klimat. Chyba żadna inna nie była tak klimatyczna. Motyw muzyczny z Eastheaven <3. Kuldahar - wioska wybudowana w korzeniach gigantycznego drzewa. Coś pięknego. Niestety model rozgrywki sprawił, że nie doszedłem daleko. A chętnie poznał bym dalszą fabułę:)