Wpis z mikrobloga

Mam dwóch synów w trzeciej gimnazjalnej. W niedzielę śledzili niusy, żeby się dowiedzieć, czy w poniedziałek idą do szkoły, dzisiaj śledzą messengery/librusy żeby się dowiedzieć, czy mają jutro egzamin. Jeśli egzaminu nie będzie, jutro będą czekać na komunikat CKE, co dalej. Jak sądzicie, czy da się w takiej atmosferze napisać ten egzamin na swoim normalnym poziomie? Próbuję zrozumieć nauczycieli, wiem, że zarabiają niedużo, ale dlaczego robią to kosztem dzieci? Podobno mają powołanie do uczenia i wychowywania. Taki trochę niewychowawczy ten strajk - walczymy o swoje, a was mamy gdzieś.


#zalesie #strajknauczycieli
  • 330
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jutro egzamin. W naszej szkole na hali sportowej, pewnie jak w większości szkół. Trzeba tam znieść krzesła i stoliki (przez pół szkoły + sporo schodów) dość sporo bo piszących jest 5 klas. Zawsze robiły to dzieciaki, po jednej ławce, 2-3 krzesła i po kłopocie. Jest strajk, dzieci nie ma, nauczyciele maja wszystko w dupie. Na kogo spadł ten obowiązek? Na Bogu ducha winne, dość leciwe sprzątaczki (w tym moja mamę) - zero
  • Odpowiedz
@S0Cool: Mam nadzieje, ze dzieki tym protestom wiele osob tez zauwazylo do czego doprowadza rozdawnictwo i jednak swoja zlosc przeleja nie na nauczycieli, ale na PiS w wyborach.

Co do strajku informatykow, poki co nic nie slyszalem, zeby byl planowany, ale w zwiazku zawodowym jestem.
  • Odpowiedz
@chrominancja: Może jakby nauczyciele byli inteligentni, to by tak zorganizowali strajk, by był uciążliwy dla rządu, a nie uczniów? Może coś wywalczą, im się naprawdę należy, ale naprawdę współczuję uczniom, którzy nie przystąpią do egzaminu i może to zdecyduje o ich szkole średniej i całej przyszłości. Tego można było uniknąć, ale ZNP się okopał na swoich pozycjach. Powtarzam - rząd nadal ma to gdzieś. Cierpią dzieci.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@S0Cool: powiem Ci tak, wcześniej policjantów rząd też miał w dupie, zaczęli strajk przed 11 listopada i nagle rządowi zmiękła faja. Z tymi gnojami nie idzie normalnie rozmawiać, działa tylko element siły.
  • Odpowiedz
@S0Cool: Jeżeli nie będzie podwyżek to w szkołach poziom nauczania będzie coraz bardziej spadał bo może czas zmienić pracę?

Ja pisałem to już chyba z 10 razy na wykopie, podwyżki tak - bo inaczej nie będzie lepszych nauczycieli, karta nauczyciela do w-------a - bo inaczej nie będzie lepszej szkoły. To są dwie reformy którymi powinien zająć się rząd, a co zrobili? Zamiast reformować to po prostu wrócili do 8-4 na
  • Odpowiedz
Podejrzewam, że tak samo jak ktoś jest w stanie połączyć etat dyrektora szpitala, lekarza i prezydenta miasta.


@johny-kalesonny: I twierdzisz że każde z tych zajęć wykonuje w wymiarze etatu i dostaje osobną pensję. Daj jakiś przykład
  • Odpowiedz
@S0Cool: a strajk w luźniutkim czerwcu lub listopadzie będzie dla nauczycieli lepszy? Niestety, jak nie słowem (choć próbowali), to właśnie w ten sposób. Odcinam się jednak od politycznych konotacji p. Broniarza. Mówię tylko o nauczycielach, tak niedocenionych w tym kraju.
  • Odpowiedz
@S0Cool: dlaczego wy k---a tak bardzo lubicie być dymani biedne umysłowo ameby? czy to wina nauczycieli że rząd ich olewa od ponad pół roku? Nie k---a to nie jest ich wina, użyj tego co masz między uszami i sobie uświadom że to rząd ma twoje dzieci w dupie a nie nauczyciele
  • Odpowiedz
@S0Cool: a kto daje jeszcze j-----e o egzamin gimnazjalny? Biedne dzieci bo nie napisza swojego najwazniejszego egzaminu w zyciu xDD
  • Odpowiedz
Mam nadzieje, ze dzieki tym protestom wiele osob tez zauwazylo do czego doprowadza rozdawnictwo i jednak swoja zlosc przeleja nie na nauczycieli, ale na PiS w wyborach....

No. Masz rację
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/nauczyciele-zakonczyli-protest-w-warszawie,46574.html
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/lekarze-groza-strajkiem-ozzl-i-naczelna-izba-lekarska-popieraja-porozumienie-zielonogorskie,503407.html
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/pielegniarki-jestesmy-wypalone-i-zdesperowane,46841.html
A nie to nie oni - pomyłka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@budus2: No. Ten wstrętny PIS ogranicza dostęp do szkolnictwa wyższego - nie to co np. USA
  • Odpowiedz