Wpis z mikrobloga

Mam dwóch synów w trzeciej gimnazjalnej. W niedzielę śledzili niusy, żeby się dowiedzieć, czy w poniedziałek idą do szkoły, dzisiaj śledzą messengery/librusy żeby się dowiedzieć, czy mają jutro egzamin. Jeśli egzaminu nie będzie, jutro będą czekać na komunikat CKE, co dalej. Jak sądzicie, czy da się w takiej atmosferze napisać ten egzamin na swoim normalnym poziomie? Próbuję zrozumieć nauczycieli, wiem, że zarabiają niedużo, ale dlaczego robią to kosztem dzieci? Podobno mają powołanie do uczenia i wychowywania. Taki trochę niewychowawczy ten strajk - walczymy o swoje, a was mamy gdzieś.


#zalesie #strajknauczycieli
  • 330
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dlaczego robią to kosztem dzieci? Podobno mają powołanie do uczenia i wychowywania. Taki trochę niewychowawczy ten strajk


@S0Cool: naoglądałeś się za dużo TVPiS bo tam w co drugim zdaniu akcentują "kosztem dzieci", bo to działa na ciemny lud. Nauczyciele też mają dzieci, jeśli zarabiają mało to odbiją się to też na poziomie życia tych dzieci, więc działa to w obie strony. Powołanie do uczenia maja, ale nie charytatywnie.
  • Odpowiedz
https://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Sze%C5%82emej

https://www.rp.pl/Widziane-z-regionu/311139953-Roman-Szelemej-prezydent-Walbrzycha-Nigdy-nie-przestalem-byc-przede-wszystkim-lekarzem.html


@johny-kalesonny: Co mam tutaj szukać?

Przełożenie jest takie że nauzyciele potrafią zrobić 2 etaty w szkołach z których zgarniają po 10-12k plus jeszcze dodatkowe zajęcia. Wychodzę z założenia że nie są robotami więc gadanie że pracują 40h na każdym etacie to kłamstwo w żywe oczy. A słyszałem nauczycieli co gadali że to nawet 47 wychodzi. Ciekawe więc kiedy śpią.
  • Odpowiedz
@StanislawAniol: Nie oglądam telewizji. Jak przez przypadek widziałem kawałek Wiadomości w niedzielę, to mnie wkurzyła (jak zwykle) pisowska propaganda - w tym momencie anty nauczycielska. Pisałem o tym wyżej. A teraz piszę "kosztem dzieci", bo to osobiście odczuwam. Ale pamiętam też panu Broniarzowi jak groził brakiem promocji. Obie strony są siebie warte.
  • Odpowiedz
@ediz4: Pytałeś o przykład. Prezydent Wałbrzycha jest przykładem multi-etatowca.

Przełożenie jest takie że nauzyciele potrafią zrobić 2 etaty w szkołach z których zgarniają po 10-12k plus jeszcze dodatkowe zajęcia.


XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny:

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD....

Chcesz oświadczenie majątkowe czy jednak spuścisz głowę i przeprosisz?

Pytałeś o przykład. Prezydent Wałbrzycha jest
  • Odpowiedz
Taki trochę niewychowawczy ten strajk - walczymy o swoje, a was mamy gdzieś.

@S0Cool:
A co powiesz o rządzie, który w----ł 2 roczniki w jeden i udaje, że się nic nie dzieje? To masz w dupie? Co z tego, że będą mieli 2x trudniej by dostac się na studia potem itd.
  • Odpowiedz
Chcesz oświadczenie majątkowe czy jednak spuścisz głowę i przeprosisz?


@ediz4: Oświadczenia, najlepiej tak dwadzieścia cztery tysiące oświadczeń majątkowych nauczycieli, którzy zarabiają ponad 10k na kilku etatach w szkołach. To jest pięć procent wszystkich nauczycieli, których jest czterysta dziewięćdziesiąt dwa tysiący.

Wtedy uznam, że ten najbogatszy centyl nauczycieli tyle zarabia.

Więcej, wychodzi na to, że nauczyciele są w top czterech procentach najbogatszych Polaków xDDD przepraszam, ale k---a umarłem
johny-kalesonny - > Chcesz oświadczenie majątkowe czy jednak spuścisz głowę i przepro...

źródło: comment_IfKiM4J8CdUJ34P9NsqwyxpaLO1r5wd8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
przecież na tym polega strajk. Gdyby nie to wszyscy mieliby to w dupie.

@ZaQ_1: Strajk robi krzywdę uczniom i wkurza rodziców. Jak myślisz, są wkurzeni na rząd, czy na nauczycieli?

Ja jestem w-------y na rząd. Popieram nauczycieli mimo że mam w domu ósmoklasiste i też nie wiem z jego egzaminem.
  • Odpowiedz