Wpis z mikrobloga

Protest lekarzy.

Reeeeeee, lekarze zarabiajo po 8 tysięcy, jeżdżo na luksusowe wczasy do Egiptu, pijo tam pewnie Dżoni Łoker.

Protest nauczycieli.

Reeeeeee, nauyczciele lenie, mają 2 miesiące wakacji, nic nie robio, zadajo do domu, banda głąbów.

Tfu #!$%@?, pluje na was. Widzę że "prawdziwi Polacy" są jak w tym żarcie z Piekłem i kotłami, nie trzeba ich pilnować, sami się ściągają nawzajem na dno. Potem jeszcze domagają się szacunku, sami nie szanując niczego i nikogo kto się nie zgadza, ciesząc się jedynie jak ktoś ma źle. Bo ja żyje jak gówno, to inni też powinni.

#strajknauczycieli #bekazpisu #bekazpodludzi
  • 68
Tfu #!$%@?, pluje na was. Widzę że "prawdziwi Polacy" są jak w tym żarcie z Piekłem i kotłami, nie trzeba ich pilnować, sami się ściągają nawzajem na dno.


@Kozajsza: Rozwala mnie ten argument. xD Nie zajmuję tutaj stanowiska w sprawie nauczycieli ani lekarzy, ale chcę spytać dlaczego szarzy ludzie którzy ledwo wiążą koniec z końcem mają entuzjastycznie witać pomysł zwiększenia świadczeń w budżetówce?

Popieranie zwiększania świadczeń - "hurr durr, ludzie nie
ale chcę spytać dlaczego szarzy ludzie którzy ledwo wiążą koniec z końcem mają entuzjastycznie witać pomysł zwiększenia świadczeń w budżetówce


@Yukio_Mishima: Bo ci "szarzy ludzie którzy ledwo wiążą koniec z końcem " pracują w budżetówce albo mają tak krewnych?

I nie "świadczeń", kurna. Pensji za cholernie odpowiedzialną pracę.
dlaczego szarzy ludzie którzy ledwo wiążą koniec z końcem mają entuzjastycznie witać pomysł zwiększenia świadczeń w budżetówce?


@Yukio_Mishima: Bo lepiej zarabiający lekarze czy nauczyciele mogą lepiej leczyć czy lepiej uczyć np. ich dzieci. Czemu? Bo może chociaż jakiś % nie wyjedzie za granicę, albo nie pójdzie inną ścieżką kariery.

Popieranie zwiększania świadczeń - "hurr durr, ludzie nie wiedzą skąd się biorą pieniądze w budżecie!"


Mylisz świadczenia typu 500+ czy 13ta emerytura
bo lekarz i nauczyciel jest dla ludzi, a nie widzimisię? Jak chcesz zdychać w oczekiwaniu na wizytę albo mieć syna debila to spoko, ale ludzie myślący w dal widzą w tym inwestycje.


@Kieres: Nie zesraj się i przeczytaj jeszcze raz mój post. Zadałem po prostu pytanie i podkreśliłem wyraźnie, że nie zajmuję żadnego stanowiska. No ale znajdzie się zaraz jakiś frustrat który zasugeruje mi, że nie jestem człowiekiem myślącym i chcę
@Kozajsza: Tylko pokaż mi nauczyciela, który ma tak zajebistą drogę kariery?

Którzy nauczyciele, po 10 latach pracy biorą po 150zł za 30 minutowe korepetycje - śmiem twierdzić, że może kilku jest takich w Polsce, natomiast lekarzy mnóstwo.

Pensja nauczyciela nie wystrzeliwuje w górę po awansie, tak jak lekarza po specjalizacji.

Porównywanie tych dwóch zawodów jest żałosne - bo obydwa zawody mają zupełnie inne możliwości, i zupełnie inna ścieżkę kariery - i
@prnppp: Koszt 500+ to 24,6 miliardów, koszt 13 emerytury to kolejne 10,7 miliardów. Łącznie 35,3 miliardów rocznie, 176,5 miliardów w przeciągu 5 lat. Za te pieniądze można dać podwyżki służbie zdrowia, nauczycielom, służbom mundurowym, a do tego zainwestować w sprzęt i szkolenia w wyżej wymienionch branżach, sprawiając że Polska staje się lepiej wykształconym i bezpieczniejszym krajem. Ale przecież lepiej kupić głosy patusów i emerytów, a na każdego kto chce podwyżki powrzucać
@Kozajsza: Racja, jak w tym kraju ma być lepiej jak ludzie nie chcą się zgodzić na podwyżkę dla lekarzy, nauczycieli, górników, rolników, urzędników, policjantów, wojskowych, pielęgniarek, polityków i dla każdego innego zawodu? Przecież ci debile chcą mieć słabych polityków, rolników, górników, urzędników, policjantów, wojskowych, lekarzy, pielęgniarki itd. No debile.
Porównuje metody i identyczne podejście. Nie ważne czy lekarz, nauczyciel czy kosmonauta, pisowskie podludzie skrzeczą, bo jak to możliwe że ktoś może coś chcieć. Oczywiście oprócz madek i sebastianów, którym 500+ się należy, emerytów czy innych górników.


@Kozajsza: Metody są #!$%@?.
Ale co zrobisz?
-dasz każdej grupie z budżetówki wszystkiego czego żądają?

Po prostu kasy nie ma i tyle. I tu już nie ma rady
-albo trzeba przystopować małego pędraka z
sami się ściągają nawzajem na dno.


@Kozajsza: wiekszość Polaków nie siedzi na państwowych posadach tylko pracuje ciężko u prywaciarza a o strajku może jedynie pomarzyć. Nie wiem czy wiesz ale więcej kasy na osoby pracujące na państwowym wikcie to wyższe podatki. Chcesz im dać to daj ze swoich jak jesteś taki szczodry.
@ediz4 jak już zrozumiesz jak ważna jest edukacja, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo to napisz. Inaczej lepiej nie zabieraj głosu w dyskusji, bo się ośmieszasz
Koszt 500+ to 24,6 miliardów, koszt 13 emerytury to kolejne 10,7 miliardów. Łącznie 35,3 miliardów rocznie, 176,5 miliardów w przeciągu 5 lat.


@Kozajsza: Koszt roczny urlopu na podratowanie zdrowia nauczyciela to ok 36k zł x 700k nauczycieli co daje ok. 25 mld złotych. Taki urlop można wziąć 3 razy co daje 75 mld złotych. A to tylko jeden przywilej nauczycielski. I przypominam że nauczyciele też są emerytami.